Vairāk  par Liepāju skaties šeit.

 

Koncertzāle “Lielais dzintars”

Starptautiski atzīta arhitektūras pērle – koncertzāle “Lielais dzintars” – piedāvā ekskursiju un nodarbību skolēniem: individuāli pieteiktā 1 h garā ekskursijā sadzirdēsiet koncertzāles skaņu vibrācijas, gida pavadībā ielūkosieties gan kosmosa kuģim un vīnogu dārzam līdzīgajā Lielajā zālē, gan citās mākslas telpās un notikumu sagatavošanas aizkulisēs.

Ekskursijas cena: 2,50 eiro – pieaugušajiem, 1,50 eiro – skolēniem, studentiem un pensionāriem. Savukārt bērniem līdz 7 gadu vecumam – ekskursija ir bez maksas.

Papildus informācija: +371 634 24555, info@lielaisdzintars.lv

 

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ZIIC

Atklāj zinātni taustāmā un uzskatāmā veidā! ZIIC piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Dažādas meistarklases, nodarbības un priekšnesumi pieejami ar iepriekšēju pieteikšanos.

Papildus informācija: +371 25728867, ziic@liepaja.edu.lv

 

Amatnieku nams

Amatnieku nams vienkopus pulcē 16 dažādus Kurzemes novada amatniekus, kas ar lielu prieku par savu amatu un tā tradīcijām pastāstīs arī viesiem. Amatnieku darbnīcās iespējams apskatīt gan to, kā uz stellēm top tautas tērpi, gan to, kā tiek veidotas sveces, metāla rotas, keramikas darbi, ādas un dzintara izstrādājumi. Amatnieku namā arī apskatāmas garākās dzintara krelles Latvijā. Tās ir 123 metru garas, 9,5 kilogramu smagas, ar teju 17 000 dzintara gabaliņiem, ko dāvinājuši liepājnieki. Turpat aplūkojami vairāk nekā simts gadus veci un ari tikko darināti tautas tērpi. Iespējams pieteikt arī dažādas darbnīcas.

Papildus informācija:+371 26541424, iraa@inbox.lv  

 

Redans

Redans ir daļa no 19. gs beigās būvētā cara laika cietokšņa, kurā 1919. gadā notika sīvas cīņas, aizstāvot Liepāju pret Bermonta karaspēku. Tagad Redanā ir iespējams iepazīties ar Liepājas cietokšņa vēsturi un varonīgo Liepājas aizstāvēšanu. Ekskursijas Redanā iepriekš piesakoties. Pieejama arī ekskursija ar gidu pa Brīvības cīņu vietām Karostā.

Papildus informācija: +371 26369470, info@karostascietums.lv

 

LOC Baseins & SPA

Kā lielisku alternatīvu ierastajiem ekskursiju maršrutiem un apskates vietām, Liepājas Olimpiskais centrs klases kolektīviem piedāvā iespēju atpūsties un izklaidēties Liepājas Olimpiskā centra Baseina un SPA kompleksā. Ieplāno vasarīgu atpūtu jebkurā gadalaikā, jo LOC Baseins & SPA vienmēr ir +32 grādu siltums! Cena atkarīga no skolēnu skaita grupā, jo vairāk, jo lētāk, un, protams, – kopā jautrāk!

Papildus informācija: +371 28689165, janis@loc.lv

 

Ieskaties teātra aizkulisēs!

Liepājas teātris piedāvā ekskursijas ikdienā neredzētās teātra telpās, atklājot vel neredzētus noslēpumus. Laiks, kad ļauties Liepājas teātra labirintu vilinājumam, vienmēr jāpiesaka iepriekš pa tālruni: 634 22121 vai 29455112. Grupa virs 10 personām 3 eiro no personas + skolotājam bez maksas.

Papildus informācija: +371 634 22121, +371 29455112, kase@liepajasteatris.lv

 

Liepājas muzejs

Liepājas muzejā var iepazīt Liepājas un Dienvidkurzemes vēsturi no senvēstures līdz 20. gs., izjust lauku cilvēku dzīves ritmu vai pilsētnieku rosību, skatīt mākslas darbu izstādes. Aicinām iepazīt muzeju gida vadībā, apmeklēt dažādas muzejpedagoģijas nodarbības, kas veidotas atbilstoši skolēnu vecumposmam. Liepājas muzejā ir apskatāma interaktīva ekspozīcija "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā", kas skaidro tā laika sarežģīto politisko situāciju. 

Papildus informācija: +371 29605223, liepajas.muzejs@liepaja.lv

 

Karosta

Karosta ir daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Tā ir brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē. Karosta ir viens no neparastākajiem objektiem Latvijā. Karostas iepazīšanai piedāvājam izglītojošas ekskursijas, ekskursijas, kuras dalībnieki paši var iejusties kādā vēsturiskā tēlā, pārnakšņot cietuma kamerā un paēst pusdienas bufetē. Kā arī piedāvājam vēsturiskas pastaigas un aizraujošas spēles pa nocietinājumiem Ziemeļu fortos un Redanā.

Papildus informācija:+371 26369470, info@karostascietums.lv 

 

Izdzīvošanas skola Pāvilostā

Unikāla pieredze un piedzīvojumi! Iespēja izzināt dabu, apgūt izdzīvošanas pamatprincipus un kā rīkoties ārkārtas situācijās, iepazīt klases biedrus, darbojoties kopā un veicot praktiskus uzdevumus. Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Papildus informācija: +371 26442462, lelde@saliedet.lv

 

Lauku maizes ceptuve “Ievlejas”

Šeit varat uzzināt, kā top maize, iemēģināt roku mīklas mīcīšanā un kukulīša gatavošanā paši, pie tējas krūzes nobaudīt ceptuves gardumus, kā arī iet rotaļās ar Circenīti, kurš dzīvo maiznīcas aizkrāsnē. Kamēr maizīte cepas, iespēja apskatīt arī senlietu krātuvi (pret ziedojumiem). Maizes cepšana + degustācija (1,5 h). Maksa – 7 eiro no personas (grupām vairāk par 12 cilvēkiem, 6 eiro no personas) Stāstījums + degustācija (0,5 h). Maksa – 3 eiro no personas.

Papildus informācija: +371 29124128, ievlejasagita@inbox.lv

 

Cīravas mežaparks

Cīravas mežaparkā izstaigā "Bebru taku" ar aktīvās atpūtas elementiem – trošu tiltiņu, kāpšanas sienām u.c., un "Skaņo taku" ar 5 skaņu radošiem vides mākslas objektiem vai izvēlies komandu vienojošu un sacensību garu uzturošu pārgājienu ar atraktīviem vadītājiem. Vēlamais grupas lielums – 10-30 pers. Pārgājiena noslēgumā pie ugunskura iespēja baudīt tēju vai zupu (1,50–2,50 eiro no dalībnieka).

Papildus informācija: +371 26121069

 

Kazdangas muižas parks

Piedāvā ekskursijas gida pavadībā, radošās darbnīcas un izzinošas spēles dažādām vecuma grupām. Ir vairākas labiekārtotas atpūtas vietas, kurās iespējams noorganizēt radošo darbnīcu "Piededzini pankūciņu savējo". Parka teritorijā ir izbūvēta 190 metru gara gājēju pontonu laipa pāri Dzirnezeram ar skatu torni tās vidū. Laipa ir daļa no 7 km garās dabas takas.

Papildus informācija: +371 29103813

 

Durbes ezers

Informatīvi izglītojoša ekspozīcija par Durbes ezeru no ledus laikmeta līdz mūsdienām. Apskatāmas ezerā mītošo zivju mulāžas, interaktīvas ekspozīcijas par ezera veidošanos, vēsturiskām liecībām un eitrofikācijas iemesliem. Iespēja organizēt praktiskas nodarbības gan ekspozīcijā, gan arī pie paša Durbes ezera, kur izveidots arī skatu tornis.

Papildus informācija: +371 28835821, +371 29164833

 

Priekules novads

Saimniecība “Stiebriņi” piedāvā ekskursijas skolēnu grupām “Zirga nozīme lauku sētā pagātnē un šodien” ar stāstījumu, paraugdemonstrējumiem, ekspozīcijas apskati un vizināšanos zirga mugurā vai izbraucienu pajūgā. Iespēja kurināt ugunskuru piknika vieta. Cena – 3 eiro no personas Pasākuma ilgums – ~3h. Papildus informācija: +371 26534780.

Keramikas darbnīcā “Virzas” ekskursijas skolēnu grupām “Veido pats”. Keramikas darbnīcas un izstrādājumu apskate, praktiskās nodarbības māla veidošanā. Cena – 2 eiro no personas. Papildus informācija: +371 26534381.

 

Rucavas novads

Etnogrāfiskās mājas “Zvanītāji” saimnieces piedāvā lielisku iespēju iepazīt Rucavas novada kultūras mantojumu un tradīcijas – apskatīt pūra lādes saturu, noklausīties rucavnieku dziesmas un nobaudīt vietējos ēdienus. Papildus informācija: +371 26814051

Ja lauku maizes kukulīti gribat izcept paši, laipni uzņems saimniecība “Alejas”. Papildus informācija: +371 29383994

Ja vēlaties apskatīt senos darbarīkus un sadzīves priekšmetus, dodieties uz “Bajāru riju”, bet papriecāties par skatu uz Sventājas upes senleju varat no jaunas skatu platformas Muižas kalnā. Papildus informācija: +371 29134903

 

Embūtes senleja

Embūtes senleja ir viena no skaistākajām un noslēpumainākajām Kurzemes vietām, kas apvīta teikām un leģendām. Senlejā izveidota 2,5 km gara dabas taka ar skatu torni. Dabas parkā apskatāmi arī Kuršu zobeni, Induļa pilskalns, Joda pēdas akmens un citas interesantas lietas. Embūtes TIC ekspozīciju zālē apskatāmi dabas parka reljefa maketi un izstādes. Joda ielejā iekārtota atpūtas vieta, kur varat sarīkot pikniku, kopīgi vārīt zupu un uzspēlēt sporta spēles. Gida pakalpojumi – ziedojums.

Papildus informācija:+371 26632134

 

Iepazīsti garšaugus kopā ar mājražotāju SIA “Miju”!

Ekskursijas laikā Jums būs iespēja baudīt stāstījumu par saimniecību, ražošanas procesu un augiem, pildīt uzdevumus un spēles par augiem, nobaudīt dārzeņus un augus, kā arī saņemt balvas par piedalīšanos ekskursijā. Nodarbības ilgums – 1-1,5 h. Maksa – 3,50 eiro no personas. Papildus informācija: +371 26632134

 

Dunikas purva laipu taka

Pāri Dunikas purvam stiepjas koka laipu taka, kas ir viena no garākajām Eiropā. Te varēsiet izbaudīt gan neparasto klusumu, kas allaž valda purvā, gan ari neikdienišķo, pirmatnējo ainavu – purvu ar akačiem, ezeriņiem un saliņām. Lai iepazītu purva dzīvi labāk, izmantojiet gida pakalpojumus, +371 26335266. Pārgājiena noslēgumā iespēja brīvā dabā baudīt zupu no lielā katla. Papildus informācija: +371 20028776.

 

Lavandas saimniecība "LavenderVilla"

Ciemošanās laikā var iepazīt lavandas audzēšanas specifiku, ēteriskās eļļas izgatavošanas procesu un vēsturi, sākot no izejvielu iegūšanas līdz gatavam produktam. Saimniecības apskati papildina radošās nodarbības un degustācijas gan bērniem, gan pieaugušajiem, kurās uzzināsiet par lavandas praktisko pielietojumu, kā arī radoši darbosimies un garšīgi pavadīsim laiku.

Papildus informācija: “Mārsili”, Grobiņas novads, Grobiņas pagasts, +371 25608806, info@lavendertoys.lv

 

Iepazīsti Grobiņu no jauna!

Uzklausi Runājošos akmeņus promenādē, no kuras paveras skats uz Grobiņas pilskalnu, vai dodies pastaigā pa jauno taku, kas 3 km garumā vijas gar Ālandes upes krastiem. Papildus informācija: +371 22024940

Savukārt Aktīvā tūrisma centrā "Kuršu Vikingu apmetne" ir lieliska iespēja izzināt Kuršu Vikingu dzīves ziņas, pārbaudīt savas veiklības prasmes īstenā vikingu testā, izzināt leģendas, patīkami atpūsties draugu lokā.

Papildus informācija: Pīlādžu iela 3, Grobiņa, +371 26661194, tkoga@inbox.lv