Pieslēdzies E-klasei

Vērtēt tā, lai skolotāji atgūtu savu brīvo laiku

Mācīt ar lepnumu: projekts, lai samazinātu skolotāja darba slodzi, man kā skolas vadītājam daudz iemācīja par cerību un pozitīvismu.

4/4 vērtēšanas metode – risinājums skolotāja darba apjoma samazināšanai

Domājot par to, kā vērtēt skolēnu sniegumu un kā klasē ieviest pētniecisko vērtēšanu, aicinām izlasīt sarunu ar britu izglītības pētnieku un praktiķi Dilanu Viljamsu.

Radīt vidi, kurā vērtēšana ir pozitīva lieta

Veidojot mācību procesu, kura rezultāts ir lietpratība jeb skolēnu spēja saskaņoti lietot zināšanas, prasmes un attieksmes, jāmaina arī vērtēšana.

Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts

Kādēļ Somija atkārtoti mainīja izglītības sistēmu, ja viņiem ir vieni no labākajiem izglītības rezultātiem pasaulē? Kā vislabāk vērtēt skolēnu un skolu sniegumu?

No skolēna par ideālo pilsoni

“Skolēns, kurš būs apguvis viņam domāto mācību saturu sociālajā un pilsoniskajā jomā, var kļūt par ideālo pilsoni,” pauž Ansis Nudiens.  

Izglītības reforma: Pazudis arodskolā

Katru gadu no Latvijas arodskolām bez atestāta pazūd ap 5000 audzēkņu, lielākoties jauni vīrieši. Latvijas izžūstošajam darba tirgum tas ir milzīgs skaitlis. Kāpēc tā notiek un kur viņi paliek?

Izglītības reforma: Optimizācija caur asarām

Bauskas novada skolu reforma ir labs piemērs, kā stratēģiski lemt par pustukšo skolu slēgšanu. Tomēr arī Bauskā daļēji uzvarēja emocijas. 

Jaunā skola: Apvērsums izglītības sistēmā

Ventspils trīs gadus mēģina īstenot apvērsumu izglītības sistēmā: līdzīgu tam, kādam 2018. gadā vajadzētu sākties visās Latvijas skolās. 

Izglītības reforma: Jaunā skola

No 2018.gada Latvijas skolās bērnus mācīs citādi: domāt, nevis iekalt. Raizes rada gan īsie reformas termiņi, gan atbilžu trūkums, kā tas notiks.

Vienādojums, kuru ir vērts atcerēties: mana klase + jūras ceļojums = jautrākais piedzīvojums

2017. gads ir ideāli piemērots, lai piedzīvotu foršāko mācību stundu vai superīgāko klases ballīti uz kuģa. 

Piedalies mistikas un leģendu pilnā piedzīvojumā!

Oficiālais „INFERNO” un „Warcraft” pārstāvis Latvijā – “Lost Lv” izlaušanās istaba aicina uz mistikas pilnu un Vecrīgas leģendām balstītu piedzīvojumu.

Milzkalns – vieta, kur baudīt ziemu!

Milzkalns ir viens no populārākajiem Latvijas slēpošanas kūrortiem, kur satiekas stilīgākie aktīvās atpūtas atbalstītāji. 

Aicina doties klases ekskursijā uz LOC Baseins&SPA kompleksu

Kurp doties klases ekskursijā? Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Baseina un SPA komplekss piedāvā alternatīvu ierastajiem ekskursiju maršrutiem un apskates vietām.

Latvijā vecākā strādājošā skolotāja: Skolotājas darbs ir Dieva dāvana

Gaida Ungure ir Latvijā vecākā strādājošā skolotāja. Viņa pasniedz vokālo mūziku - dziedāšanu Valmieras Mūzikas skolā, kas ir vecākā bērnu mūzikas skola Latvijā. 

Piesaki savu klasi ekskursijai Padomju slepenajā bunkurā

Piedzīvo padomju laika noskaņas un uzzini vairāk par Latvijas vēsturi, viesojoties padomju laika slepenajā bunkurā, kas būvēts valsts vadītājiem, gatavojoties atomkaram.

Mākslas telpa "Look at Riga" piedāvā 5D kino

Vai esat redzējuši, cik skaista izskatās Rīga no putna lidojuma? Vai esat kādreiz ieskatījušies acīs mūsu “Mildai”? Vai esat, matiem plīvojot, saulrietā traukušies brīvā lidojumā virs Daugavas?

Latvijas Leļļu teātrī plašs skolēnu izrāžu klāsts – kopā ar klasi izdevīgāk!

Augot kopā ar skatītāju, Leļļu teātrī pēdējo sezonu laikā tapis vairāk nekā 10 izrāžu, kas paredzētas skolas vecuma bērniem. Tās skatāmas gan latviešu, gan krievu trupas izpildījumā.

Aicina izmēģināt jaunos Latvijā radītos “Blue Shock Race” elektrokartingus

Pozitīvas enerģijas sacīkšu vieta bērniem – ātrums, azarts, adrenalīns, tas viss vienuviet.

Kā saglabāt drošību virtuālajā vidē?

Ik dienas interneta vidē tiek pastrādāti neskaitāmi drošības pārkāpumi, zādzības un krāpšanas gadījumi. Kā iespējams sevi no tiem pasargāt?

"Laimas" šokolādes muzejs gaida ciemos!

Aicinām ikvienu doties aizraujošā šokolādes piedzīvojumā, uzzināt, kā top gardā Laimas šokolāde, un kļūt par īstiem šokolādes meistariem šokolādes darbnīcā!

Skolēnu grupas aicina piedalīties aizraujošā piedzīvojumā "Alķīmija"

Ir pienācis aukstais oktobris, un ir īstais laiks padomāt par interesantu un neparastu izklaides veidu, lai nekļūtu garlaicīgi sliktos laika apstākļos.

Šķēršļu taka Ogres zilajos kalnos

Milžu taka ir Latvijā jaunākais aktīvās atpūtas un izklaides piedzīvojumu parks - no virvju un koka konstrukcijām veidota trase kokos, kas izveidota pašā Latvijas centrā - dabas parkā “Ogres zilie kalni”.

Dimantu kalns - vieta, kur bērni grib atgriezties

Dimantu kalnā piedāvā apskatīt un barot no rokas dambriežus, savvaļas govis, zirgu, poniju, strausus, trušus, kazas, aitas, vistas un tītarus.

Vecākā konfekšu “Gotiņa” fabrika Ziemeļeiropā - aicina ciemos!

Viens ir dzirdēt un lasīt, taču pavisam kas cits - izbaudīt un pārliecināties, kā top slavenās konfektes “Gotiņa” un leģendārā “Krējuma pagale”.

Piecu bērnu mamma Agnese par savu īpašo “specvienību”

Agneses Ofkanes un viņas vīra Andra ģimenē aug pieci bērni – Reinis Rainers (15), Kristaps Adrians (13), Paula Elizabete (7), dvīnītes Alberta Tīna un Roberta Anna (6).

Imants Bergs: Augstskolu piedāvājums ir 50% no izglītības eksporta

Jaunākais pētījums par augstākās izglītības eksporta ekonomisko nozīmi Latvijā liecina, ka tā ir strauji augoša Latvijas tautsaimniecības pakalpojumu nozare. 

Horvāti protestē pret politisku jaukšanos skolu mācību programmās

Horvātijā trešdien, 1.jūnijā, desmitiem tūkstošu cilvēku protestējuši pret politiķu un baznīcas atbalstīto organizāciju spiedienu.

Mentoru programma – skolēnu palīgs, izvēloties studijas

“Polaris Mentors” programma skolēniem sniedz iespēju saņemt atbalstu no mentora, kura uzdevums ir atbalstīt vidusskolēnus ceļā uz studijām labākajās universitātēs. 

Kā pārdzīvot mācību gada beigas? Padomi skolēniem un studentiem

Maija vidus ir klāt, tātad arī atzīmju izlikšanas brīdis ir strauji pietuvojies. Lai arī daudziem savas gala atzīmes jau ir skaidras, citiem vēl priekšā nozīmīgi eksāmeni. 

Česlavs Batņa: Pedagogu algu modelis raisa pārdomas

Jaunais pedagogu atalgojuma modelis - plusi mijas kopā ar mīnusiem un raisa pārdomas, kādas būtiskas atšķirības no iepriekšējā piedāvājuma tajā ir?

Ministre: Lietuvas premjers meklēs vēl septiņus miljonus izglītībai

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs gatavs meklēt vēl septiņus miljonus eiro, kas vajadzīgi, lai izpildītu streikojošo skolotāju prasības.

Vītolu fonda administrētās stipendijas – iespēja mainīt dzīvi

Jau kopš 2002.gada, kad tika dibināts Vītolu fonds, jauniešiem no visas Latvijas ir iespējams sasniegt savus mērķus, kas citādāk, iespējams, nebūtu izdarāms.  

Streikojošie Lietuvas skolotāji ar valdību nespēj vienoties

Streikojošo Lietuvas izglītības darbinieku sarunās ar valdību trešdien nav izdevies panākt nekādu vienošanos, un streiku nolemts turpināt.

Gundars Šķipars: Skolotājs, kurš iedvesmo

“Visa klases atmosfēra ir atkarīga tikai un vienīgi no skolotāja!” uzskata Rīgas Juglas vidusskolas informātikas skolotājs Gundars Šķipars. 

Audzināmā klase sniedz piederības sajūtu

“Stundās pie Šķipara tu vari ne tikai kaut ko iemācīties, bet arī atgūt enerģiju un uzlādēties atlikušajām mācību stundām!” tā par savu skolotāju saka 10.klases audzēkne Katrīna. 

Igaunijas augstskolās varētu uzņemt jauniešus arī bez vidējās izglītības

Igaunijas Izglītības ministrija pēta iespēju no 2019.gada uzņemt augstskolās arī tos, kam nav vidējās izglītības.

Lietuvā izstrādātas vadlīnijas skolotāju algu paaugstināšanai

Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi vadlīnijas skolotāju algu paaugstināšanai triju gadu laikā, sākot jau no šā gada septembra.

Frīdis Sarcevičs: Latvijas skolēni var daudz vairāk!

Par skolu, pedadogu izglītošanu tehnoloģiju jomā un informātikas skolotāju lomu stāsta viens no labākajiem Latvijas e-skolotājiem - Frīdis Sarcevičs no Auces.

Antivīrusu programma pret vardarbību

Pēdējos gados sabiedrībā aktualizējusies bērnu (arī pieaugušo!) vardarbības tēma. Kāpēc un kur tā rodas – atbild politikas centra Providus juriste un vadošā pētniece Ilona Kronberga. 

Komentēto “Mana cīņa” izdevumu plāno izmantot Vācijas skolās

Vācijas izglītības ministre Johanna Vanka uzskata, ka grāmatas "Mein Kampf" ("Mana cīņa") jaunais izdevums izmantojams kā mācību līdzeklis skolās.