Lietotājvārds
Parole
Tagad saprotu kas ar mani notiek, būs jāmeklē palīdzība.
Par šizofrēniju savā galvā Visapkārt ir tik daudz skaņu bet parasti cilvēki tām nepievērš lielu uzmanību bet šizofrēniķim liekas katra skaņa īpaša, piemēram uz ielas signalizē kāda mašīna un Tev liekas ka viņa signalizē tieši Tev un tu sāc domāt ko viņi no Tevis grib, kas būs tālāk un kur likties un tu par to lietu nespēj aizmirst. Tiek dzirdamas cilvēku balsis vis apkārt kaut vai tu atrodies viens pats meža vidū, piemēram, notiek cilvēku dialogs un visu laiku viens ar otru lamājas un tas nav vairs izturams vai pat uzbrūk Tev, vai arī balss tev saka tā ir pareizi un tā ir nepareizi kaut vai vis ir pavisam otrādi, vai arī piemēram kāpēc tu paņēmi dakšiņu vai karoti vai kāpēc tu piebēri cukuru tējai un vai Tev viņā ir jādzer. Tu nevari pateikt atšķirību starp personas balsi vai to kas iekšēji notiek smadzenēs. Tās skan pa visam īsti. Dažreiz pat tik skaļi kad tu nespēj tām nepievērst uzmanību un pazūd kontrole ap apkārtējo vidi vai pat balss komentē katru tavu kustību, procesu ko tu dari. Smadzenes saņem informāciju bet tu nezini kurai informācijai pievērst uzmanību un kurai nē. Tas ir ļoti būtiski dzīves ritmam vai tur taurē mašīna vai blakus kaut kur raud bērns. Tu nezini kas ir svarīgāks vai tā mašīna vai bērns. Tu nevari pievērsties darbam un kontrolēt savu dzīvi ir pat tā kad miera stāvoklī pulss saceļās līdz pat 140 sitieniem minūtē. Vizuālie simptomi, redzēt lietas kas nepastāv, cilvēku kurš nemaz nav vai bildēs saskatīt daudz vairāk nekā tur ir. Grūti pārslēgties no vienas aktivitātes uz otru aktivitāti. Grūti darīt pat sīkas lietas un tāpēc negribas darīt neko. Grūti atcerēties kur ko esi nolicis. Vis kļūst vienaldzīgs un gribas no visa izolēties. Pazūd kontakts ar cilvēku. Neesmu gulējis normāli jau gadu, murgi un iemigšanas problēmas vis krīt uz nerviem. DZĪVOT IR LIELS IZAICINĀJUMS
paldies par rakstu.Tagad saprotu manu situāciju.Tikai žēl,ka ārsti ne konsultētājās ar citu nozares būtību,nespēj vienoties un rast kopēju rezultātu ,kā arī nespēj rast spēju palīdzēt pacientiem,kaut vai sava darba robežās.jo ārsti nespēj izjust ar cilvēku vienlīdzību,tāpēc arī ir tāds rezultāts.Jo tieši ārsti arī rada kauna izjūtas,vienaldzību.Tagad saprotot,kas notiek ar manīm un manu bērnu.tikai nezinu kur tas ārsts,kurš varētu man palīdzēt,jo līdz šim visi rausta plecus,kur tā vaina nezinu,vai nu viņi nespēj uzķert,vai nu mans maks par plānu.Ļoti daudz spēju arī pate,bet nu laikām ir vajadzīga palīdzība,varbūt kāds varētu ieteikt,atrodos Ventspils novada robežās
vai tadi cilveki ir spejigi nogalinat bez iemesla, un bez strida?? ludzu atbildat man kads jo mana puisa mate ar to slimo pat ir bijusi arsteties strencos..
ENDER FAPMAN! 01.12.2014. 01:04:24
I can see, when you sleep, I know, what are you doing when you are alone and main thing is that, 'cause I'm in your room... I wana play a litle game whit you!
Manām draugam bija sizofrenija :(
Jā piekrītu psihiatram,attiecīgās dzīves situācijās,attiecīgā vecumposmā,kādā krīzes brīdī,infekcijas slimības v,ai kādas citas slimības inkubācijas periodā šo diagnozi piekabina it viegli,..............
Šizofrēnija ir tik daudzveidīga un universāla diagnoze, kuru itin viegli var identificēt jebkuram. Tikai nevajag jaukt to ar MDP-(maniakāli depresīvā psihoze)..
Diemžēl ir agresīvi šizofrēniķi un man ir bijusi saskare ar tādu slimnieku vairāku gadu garumā. apdāvināts, spējīgs jaunietis, bet rudeņos un pavasaros kļuva bīstams. Tad viņu ārstēja slimnīcā. Taču beigu beigās pēc vairākiem gadiem, neatceros, cik, viņš tomēr nonāca slēgtā iestādē, jo patiešām apdraudēja visus sev apkārt esošos. tā kā jābūt uzmanīgiem.
bijušais skolotājs 23.09.2014. 21:13:52
labs raksts
WTF? Sāksim ar to ka tos sižofrriziķus neizmanto
Viņi nav vainīgi...
Gadās ka uz citu saslimšanu fona iznāk simptomi kā šizofrēnijai,atliek padzert vitamīnus,pretiekaisuma zāles ,veselīgi ēst un veselība sakārtojas. Uzmanigi ar diagnozēm,,žēl to cilvēku ,kuriem tā patiešām ir.
Не понял...
Man šķiet, ka lielā mērā visas mūsu sabiedrības neiecietīgā, agresīvā attieksme/ attiecības, (un daudzviet tā notiek tieši ģimenēs), varētu būt viens no šo slimību provocējošiem faktoriem, - realitāte nereti kļūst tāda, ar kuru normāla cilvēka smadzenes netiek vairs galā, cilvēks jūtas neviena nesaprasts un ļoti viens, un notiek aiziešana "savā realitātē". Varbūt tā? Un tad zāļošana neko nerisina - ja nemainās situācija. Varbūt tieši psihologs būtu svarīgāks par zāļotāju, vismaz noteikti komplektā.
Nozāļošana ir vienīgais ko ārsti var... man šķiet, ka cita palīdzība nemaz nav izdomāta un tas ir nožēlojami!
Mani dara uzmanīgu un šaubīgu, vai šī "nozāļošana palīdz" vai visu padara tikai ļaunāku šiem jauniešiem/cilvēkiem, kuri sirgst ar šizofrēniju...
Saskaroties dzīvē ar šo slimību - arī slimnīcā un poliklīnikā, es gan nevienu agresīvu un bīstamu neredzēju. Gan jau ir, bet pieņemu, ka tas ir ļoti neliels procents. Vairākums tiešām ir šie - it kā jocīgie, no kuriem visi cenšas izvairīties,kratīties vaļā, bet ārsti, atvainojos, nozāļot, jo atbildību uzņemties nevēlas. Un kur ir robeža - to neviens nevar pateikt.
Ingrīda, bet šizofrēniķi, diemžēl var būt sabiedrībai bīstami. Tas ir nedaudz citādāk nekā tad, ja tev ir kāda cita slimība vai kāds sindroms, vai vienalga kas cits.
Man ir tik ļoti, ļoti, ļoti žēl šo cilvēku, kuriem ir šizofrēnija... Jo viņi nav pie tā vainīgi!!!!! Un ir briesmīgi, ja citi to nesaprot, ka viņi vienkārši ir slimi, viņi nav tādi, kā pārējie! un tas nav noziegums, jo viņi pie tā tiešām nav vainīgi! Jo, piemēram, ja kādam ir dauna sindroms, tad pret viņu arī izturas citādi, bet mēģina to darīt ar ieciecību. Ja kāds ir fizisks invalīds, tad pret viņu arī ir iecietīgāki, sabiedrība viņiem mēģina palīdzēt. Taču tiem, kuriem ir šizofrēnija, neviens to īsti nesaprot, pret viņu izturas tā, it kā viņš vienkārši ir riebīgs spitālīgais! It kā viņš ieņem kādu pozu! Bet viņš jau nav izdarījis nekādu noziegumu! Arī pret šiem cilvēkiem vajag izturēties ar tādu pašu iecietību!
Tas ir tik mokoši. Šausmas, neticība, izmisums, palīdzības bezcerīga meklēšana un vainas sajūta un vainas sajūta un vainas sajūta - ka nepamanīju, ka nesapratu, ka neprotu. Un manam bērnam garām ejoši gadi un dzīve,. un samierināšanās, un sadzīvošana.
pastav vairaki miti par sizofreniju ka cilveki ir traki utt bet mes domajam ka ta ir sabiebripas vaina vainosanas vainas pec nevis vispar problemas, apskatisanas, fundamentali skatities uz lietam nevis kabineta operacijas veikt un gudri pratot
Rakstā pareizi teikts, ka šizofrēniju nevar konstatēt, kamēr nav iestājusies pirmā psihoze. Pirms tam cilvēks, parasti pusaudzis, apkārtējiem liekas tikai jocīgs, bezkaunīgs, nepateicīgs, nekas tam nesagādā prieku, un tas raida tuvinieku virzienā nepārtrauktus pārmetumus. Tuvinieki jūt bezspēcību, dusmas, daži tuvnieki izliekas neko neredzam, attaisno pusaudža arvien pieaugošo dīvainību, bet citi sāk izvairīties no saskarsmes. Kad iestājas pirmā psihoze, tad beidzot visiem top skaidrs, ka cilvēks ir smagi slims - tas nezin kur atrodas, kā viņu sauc utml. Lai Dievs palīdz visiem, kurus pašus un kuru ģimenes locekļus skārusi šī smagā slimība!
Varbūt slimi ir nevsi šizogrēniķi, bet sabiedrība?
Interesanti, ka šizofrēniķi mēdz būt izcili mākslinieki. Bet māksliniekiem jau arī bieži ir kādas novirzes, kas ir tikai saprotami. Lai paustu, ko tādu, ko citi nespēj, ko citi neredz vai nejūt, ir jābūt ļoti jūtīgais pasaules uztverei.
Man šķiet, ka apkārt ir ārkārtīgi daudz šizofrēniķu, no tiem ārstējas varbūt kāds 1% vai pat mazāk. Interesanti, vai viņi paši to apzinās.
Jā, žēl, ka šizofrēnija sabiedrībā patiešām tiek uzskatīta par kādu joku vai "jocīgumu". Parasti par to pasmejas vai pajokojas. Izrādās, tā ir nopietna slimība, kura nav jāuztver pašsaprotami, bet jāārstē.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.