Lietotājvārds
Parole
Latvija arī iet tajā virzienā ! Laikam pasūtījums no augšas!
Privātskolotāja ar pieredzi > OGA 02.01.2014. 13:42:42
Nepiekrītu tam, ka 90% gadījumu ar cītīgu klausīšanos un līdzdarbošanos stundās varētu no privātskolotāja pakalpojumiem atteikties. Varbūt 50%, bet ne vairāk... Mūsdienās diemžēl strauji pieaug to bērnu skaits, kam ir kādas mācīšanās grūtības vai uztveres īpatnības. Stundā skolotājs darba tempu pielāgo abstraktam "vidusmēra skolēnam", bet kāds bērns ir lēnāks par lēnu, stundā ar visu lielo centību viņš vienkārši nepagūst ne pierakstīt, ne domai līdzi izsekot... Cits bērns ir hiperaktīvs, spēj koncentrēties darbam labi ja 10 minūtes, tad viņam nepieciešama 5 minūšu pauze (kuras, protams, nav) Kādam ir viegla disleksija vai disgrafija, ideālā variantā būtu nepieciešama speciālā pedagoga vai vismaz skolotāja asistenta palīdzība, bet ... Privātskolotājs tad palīdz šiem bērniem "savilkt galus kopā".. Otra kategorija privātskolotāju klientu ir tie, kam ar priekšmeta apguvi stundās nav nekādu problēmu, atzīmes ir 8 un 9 balles, bet GRIBAS (varbūt arī nepieciešams) iemācīties VAIRĀK, jo ir tālejoši nākotnes plāni.
Ja skolēni ar maksimālu atdevi strādātu stundās, izpildītu mājasdarbus un izmantotu iespēju apmeklēt pieejamās bezmaksas konsultācijas, tad privātskolotāji nebūtu vajadzīgi 90% gadījumu. Citādi stundās laiž muļķi, nav spējīgi koncentrēties, jo galvas pilnas dažādām citām lietām, bet pēc tam kāš senčiem naudiņu, lai ietu apgūt to vielu, kuru varēja apgūt stundās.
ar mazu ironiju @ ego 02.01.2014. 01:24:12
Vai, vai, tas gan traki, ka privātstundas turpat skolā pēcpusdienās notiek! Tās učenes jau nu gan varēja prasties mācīt skolēnus, teiksim, parkā uz soliņa, kādas tuvējās mājas kāpņu telpā, pagrabā, malkas šķūnītī, pie bāra letes, lielveikalā.. Nu, vienalga kur, taču ne skolā! Jo skolas telpās, mācību kabinetos, lasītavā jūs, pārējie skolēni, vēlaties vēl pamācīties pēc stundām, pastrādāt pie sava ZPD, cits citam palīdzēt atrisināt kādu grūtāku matemātikas uzdevumu... Un skola vēl pēc četriem, pieciem pēcpusdienā san kā bišu strops... Vai ne tā? Vienu gan esi pamanījis un sapratis - skolotājām patiešām ir mazas algas. Un viņas savu materiālo labklājību tiecas uzlabot STRĀDĀJOT, nevis zogot, ubagojot vai kādu apkrāpjot ... Malacis. Vērīgs bērns audz.
Musu skola ucenes turpat skola pec stundam pasniedz privatstundas ari administracija . Laikam mazas aldzinas.
piekrītu santai 30.12.2013. 20:39:02
Zelta vārdi - "vaina ir VĒRTĪBĀS, nevis skološanās veidā". Tas, kas iedots " par baltu velti", nekad nav turēts lielā vērtē. Tāpēc arī valsts skolās "bezmaksas stundas" skolēns vienkārši atļaujas nobumbulēt. Maksas kursi, privātstundas - jā - tur katrai minūtei ir sava cena, un nebūt ne zema.
Pazīstu vairākus ASV, kas ir skolojošies mājās, arī no reliģiozām ģiemnēm. Pavisam normāli cilvēki un ar labām spējām, kā arī izglītību un karjeru. Tas ir mīts, ka mājas izglītība neļauj attīstīties personībai. ASV augstskolās ir cita kārtība un disciplīna. Es strādāju Latvijas augstskolā un visu laiku cīnos ar "valsts skolā gājušo bērnu" disciplinētības un nespējas mācīties patstāvīgi trūkumu. Vaina visdrīzāk ir vērtībās nevis skološanās veidā.
Vai cenas ir ierakstītas pareizi par stundu? Privātskolotājs,labs,māca ne tikai priekšmetu, bet iemāca starppriekšmetu saikni, dažādas informācijas iegūšanas metodes un pareizi šo informāciju izmantot, nevis kopēt, māca pareizi izteikt savu viedokli, argumentēt,komunicēt , māca mācīties! Privātsundai ir ļoti nopietni jāgatavojas. Dažkārt vecāku starpā var dzirdēt atalgojuma apspriešanu,bet nesaprot, ka zināšanas tiek dotas uz mūžu, bet,lūk, frizūra uz dienu... Žēl, ka tā.
Taapeec,ka tiem, nav izdeviigi streikot.
loģiskajam 29.12.2013. 11:07:48
Vajadzīgi ir, it sevišķi matemātikā. Vienīgi mammas brīnās, kāpēc 6-7 Ls par stundu. Bet kad iet pie profeni beigušas frizierienes, 30 noliek ka nemetās.
privātskolotāja ar pieredzi 28.12.2013. 19:34:13
Mode ne mode, bet ... Tās ir divas pilnīgi nesalīdzināmas lietas - strādāt klasē, izmisīgi mēģinot kaut jel kādā (dažbrīd pat gluži plānprātīgā) veidā ieinteresēt skolēnus, pierunāt viņus vismaz imitēt mācīšanās procesu, un strādāt aci pret aci ar motivētu, zinātkāru, mācīties un darboties gribošu bērnu. Nē, maldās tie, kas domā, ka privātskolotājs var visu mācību vielu "ar karoti mutē ieliet" - nevar! Un maldās arī tie, kas domā, ka privātstundas skolotājam ir vien tāda "haltūriņa", uz kuru var aiziet nesagatavojies. Skolotājs ļoti nopietni gatavojas arī privātstundai. Tā naudiņa viegli neripo. Bet gandarījums gan ir.
Tā ir modes, prestiža vai sazin kāda tendence. Tie, kas apmeklē privātskolotāju, stundās lepni neko nedara, bet niekojas, zīmē, sarunājas - traucē citiem, tā parādot, ka viņš ir priviliģētāks, sak, viņam to individuāli ielies mutē.
Jā, es arī ar to nodarbojos astoto gadu, tas ir ....strādāju.
arī pie mums privātskolotāji paliek arvien pieprasītāki, daudzi skolotāji jau pametuši darbu skolā un tikai pasniedz privātstundas - problēmu daudz mazāk, bet alga lielāka.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.