Lietotājvārds
Parole
Mana meita shobriid ir nogaadaata slimniicaa,pees pashnaaviibas meeginaajuma deelj shaadaam skolas biedru izpriecaam.Patiesiibaa skolu tas iipashi nesatrauca,jo tiku runaajusi ar skolu.Beerni tagad esot nezeeliigi.Bet,kaadi tad vinji var buut,ja vecaaki ir bez jebkaadas sapratnes par moraali un attieciibu eetiku.Runaaju ar vienas meitenes vecaakiem,tad shie gandriiz lepni,ka vinju meita maak tik izcili nirgaaties par citiem.Gribas aizmirst par visu un,vienkaarshi,uzspridzinaat to skolu kopaa ar visiem tiem siikajiem,cilveekveidiigajiem radiijumiem.
d
ko pras;it no skolēniem , ja pat skolotāja atļaujas pazemot klases priek;s;a gan par augumu , gan aizskarot ģimeni u. t.t....
Vislielākais mobings ir valdības mobings - pret skolām, skolotājiem! Pret laukiem, lauku skolām un lauku skolotājiem īpaši!
Strādāju laukos, man nav iespējas sagrābt milzīgu slodzi, lai daudz-maz nopelnītu, bet pieļauju, ka lielajās pilsētas skolās tas ir iespējams un skolotāji ir spiesti to darī! un dara! Loģiski, krīt kvalitāte u.c., skolotāji ir pārguruši, veselībai neatliek ne laika, ne līdzekļu! Ko tad jūs domājat- vai tad skolotājs ir pārcilvēks tikai tāpēc, ka viņš ir skolotājs? Morāli pazemots, iedzīts zemē! Smaidīt grūti!
ĻOti bieži mobingo gan pret skolas biedriem (parasti jaunākiem), gan skolotājiem tie, kuri paši ir mobingoti ģimenē, vai arī pārmērīgi izķuķināti!
Nu, ja man kāds tā izdarīt (emocionāli), tad viņš mājās atnāktu ar zilumiem zināmās un arī nezināmās vietās!!!
izglītots cilvēks - nu, protams... 13.10.2013. 11:23:45
Sistēma ir mobingu veicinoša, jo uzraugošajam, regulējošajām un "kontrolējošajām" instancēm (ministrijām un pārvaldēm) nav sakarīgu veidu un saprašanas, kā vērtēt darbiniekus (stimulēti tiek salīdzinošie reitingi, kas pēc būtības neko neparāda reāli). Kam cipari sliktāki, tam...un tā pa ķēdīti uz leju. Īpaši tiek tiem, kas nav sadraudzējušies ar priekšnieku.
Mes skola tadus skaldam, nav ko aiztikt vajakus ! ja padzirdam, ka kads aiztiek kadu mazaku vai vajaku bernu, mes atrodam vainigo un parmacam, liekam izjust to ko vins nodara citiem ! :)
vairāk gribētu runāt un darīt pret mobingu/bosingu skolotāju vidū, jo no tiem jau skolēni mācās. Skolotāju vidē, kur sastopas profesionāli mācīti cilvēki, tas ir BRIESMĪGS un vadības atbalstīts vairumā gadījumu. Uz LIZDA nav cerību, jo tā jau nav skolotāju, bet skolu vadību arodbiedrība (diemžēl - skolotājiem īstas arodbiedrības kā ir policistiem - nav). Tā ka - varbūt var p[alīdzēt vecāki vai vecāku biedrības (esam tak personīgi ieinteresēti)
Ļoti labi atceros, kā tas ir, kad algebras skolotāja paziņo, ka tu jau neko nesaproti, ar tevi nav jēgas strādāt, ja nemācīsies to algebru un ģeometriju-dzīvē neko nesasniegsi! Atkal jau tev viss nepareizi. Aizeju uz konsultāciju - nu ko tu te nāc, tāpat nav jēgas! It kā uz pasaules nav nekā svarīgāka par matemātiku! Šos vārdus atceros vēl tagad, lai gan skola pabeigta pirms 15g. Nu ko lai saka, šobrīd man ir 2-as augstākās izglītības un savs grāmatvedības uzņēmums. Jautājums, kā es to paveicu...jo nemācījos un nepadevās matemātika! Vai nav dīvaini? Biju skolas salidojumā, satiku šo skolotāju - sačākstējusi, nomocījusies, staigāja burkšķēdama...bet, laikam jau galvenais, ka prot matemātiku...pārējais jau tā...mazsvarīgi.
protams, skolās vienmēr mobings pret bērniem. BET JAUTĀJUMS - KĀ IR AR MOBINGU PRET SKOLOTĀJIEM? -gan no vadības, gan vecāku puses. kāpēc par to neviens nerunā?
latvijas pieredze : aizej kaartiigi purnu pret zemi vai asfaltu izsmēree salauz pāris ribas izsit zobus un salauz kaju tas taa vidusmera gadijums smagaks ir kad arpus skolas sagaida piesien pie koka nosparda , izģērbj un tur pliku atstāj
Es nevarētu teikt, ka esmu sajūsmā par to, ka mūsu skolās ir mobings.. Tomēr atzīstu, ka savā darbā ar šo nepatīkamo lietu esmu saskārusies. Izjautājot un uzklausot abas puses nākas secināt, ka zināma vaina ir gan vienam, gan otram .Ir bijuši iemesli. Domāju, ka noteicošās ir vērtības, ideāli pēc kuriem tiekties, arī masu mediju ietekme. Visi strādājam, izglītojam, ceram, ka skolēni paņems pašu labāko, vērtīgāko..Varbūt mums vajadzētu paņemt no zviedru un somu kolēģiem jau izstrādātu plānu un to pielāgot savās skolās. Mani šis raksts iedvesmoja izvērtēt vietas, kuras būtu "jākartē" mūsu skolā, pievērst uzmanību tam, kā skolēni tiek uzraudzīti starpbrīžos.
Diemžēl rakstā neizlasīju neko jaunu, visu darām arī Latvijas skolās (skolotāji dežuranti, pārrunās ar skolēniem u.t.t), tikai nesaucam tik gudros vārdos - kartēšana u.c.
Diemžēl pašlaik ir ļoti daudz tādu Priekšnieču, kuras ar dazādiem (jebkuriem) paņēmieniem ir tikušas un turās pie varas. Arī šeit redzams, ka tā ir un neko saprātīgu tur vairs nevar darīt. Ir laiks Latvijā noformulēt vadības atbildību par bosingu/mobingu. Ir gadījies būt līdzīgās situācijā un tam risinājuma nav, jo Latvijā šai jomā no vadības puses ir visatļautība un bosingu/mobingu praktiski neviens nemēģina pazīt un izskaust. Īstenībā tā ir lieta, kur visvairāk jāstrādā ar lielāko kolektīva daļu - it kā vienaldzīgajiem un jāliek katram pazīt mobingu un to atšķirt no strīdiem. Var jau aiziet, bet turpinot izlikšanās politiku, drīz jau Latvijā nebūs normālu vietu, kur strādāt bez priekšnieku patvaļas un bosinga, ko , izmantojot savu dienesta stāvokli, vadība izveido par mobingu (atcerēsimies bez vadības atbalsta darba vietā mobings nav iespējams, tas var būt tikai ja vadība situāciju nekontrolē un vienmēr var pariet arī mobingā, kas skar pašu vadītāju.
njā esi tu pati
@izlasīju internetā - manuprāt, arī tas ir mobings Man tā nav gadījies. Es nezinu kur tu strādā tāpēc nezinu vai tas ir iespējams, bet tavā vietā es.. iedraudzētos ar priekšnieci. Pavadiet laiku un iepazīsti otru cilvēku vai arī izveidojiet darba kolektīva sanākšanu vai ballīti. Jo stāsts nav par Tevi, bet gan par Priekšnieci. Kāpēc viņa izskatās kā dzīves nogurusi sieviete? Varbūt viņa dzīvo viena, nav draugu vai kāda problēma kam grūti tikt pāri. Iespējams viņa, lai nedomātu par problēmu ziedo savu laiku priekš darba. Tāpēc viņa var būt ir viegli aizvainojama..? Viņa ir priekšniece, var komandēt, taču viņu ir pārspējis strādnieks, ja ne darba gaitā tad izskatā. Iepazīsi sevi viņai, ka ne jau izskatam ir nozīmes. Galvenais likt viņai skatīties uz sevi kā uz darbinieci ne kā konkurenti. ..kaut kā tā? :)
Pat nezinātu, ko šādā situācijā darīt..
izlasīju internetā - manuprāt, arī tas ir mobings 22.11.2012. 12:20:05
"Strādāju sieviešu kolektīvā, uz darbu gāju ar prieku, man patīk sevi kopt, vienmēr labi izskatīties. Mūsu vadītāja gan izskatās kā dzīves nogurusi sieviete. Ir pat bijuši gadījumi, kad klienti mani uzrunā kā priekšnieci. Esmu izsaukta uz pārrunām, kur man tiešā tekstā uzprasīja, kāpēc tik labi izskatos un noēnoju viņu. Reiz pat ēdnīcā bija gadījums, kad pirms svarīgām sarunām ar klientu priekšnieces sekretāre mani aplēja ar kafiju. No otras kolēģes uzzināju, ka priekšniece tā likusi. Man jau ir 50 gadu, domāju, ka otru tik labi apmaksātu darbu vairs nedabūšu. Ja tagad aizietu, tad manai darba dzīvei būtu pārvilkta svītra. Kā man rīkoties? Neesmu vainīga, ka manos gados Dievs man devis veselīgu sejas ādu, labu izskatu un pozitīvu attieksmi pret cilvēkiem. Vienmēr esmu laipna un smaidīga."

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.