Lietotājvārds
Parole
redzējusi89 14.01.2019. 17:07:49
mainu savas domas- tur ir divi, nevis viens bēdīgs moments
noskatījos filmu-nepatika. bērniem arī nē. samākslota, nedabiska, bezjēdzīga
Filma pilnīgi garām-Paradīze89!Samākslota , nedabiska, pārspīlēta un absolūti nebaudāma. Neveiksme.
Filma drīzāk ir izsmiekls, karikatūra, pie tam ne visai veiksmīga, autora traumētā uztvere, vai klibā atmiņa, kas filmā izpaudusies. Noskatījos filmu un dziļi vīlos.
Ljoti nesakarīgs raksts. Esmu taa laika cilveeks. Tas taadaa kaa baumu liimenii pasniegts. Speciāli gribeeju izlasīt sho rakstu. Virsraksts uzrunāja. Bet garaaaaaaaam.m Ja liekam virsrakstu- tad ari rakstāma par ATMODAS laiku,,,
Jā, bēguļošana no armijas bija iespējama tikai atmodas laikā. Pirms tam - nekā...
redzējusi89 15.05.2018. 17:37:26
Esmu redzējusi filmu ''Paradīze 89''.Interesanta.Ar vienu bēdīgu momentu.
Vispār 21 lieta kas jāizstāsta bērniem!!!
Ķieģelītis bija mana bērnudārza laika mīļākā maize. Un es neesmu dzimusi padomju laikā. Vārdus "tīkliņš'', ''memļaks'' u.c. esmu dzirdējusi.
Nosaukt Baltijas ceļu par "flashmob" ir vienkārši necienīgi.
Neko, lai paši domā
Talonus, repšikus, humpalu parādīšanos utt. nepieminēja.
Pajautājies bilingvālās skolās ,kas ir Atmoda.
Pirmo reizi izdzirdēju vārdu "čoini"- bet tajā laikā dzīvoju un biju pie pilna saprāta. Pats raksts ir muļķīgs un tam nav sakara ar Atmodu. Nevajag interpretēt. Maize "ķieğelītis" bija ilgi pirms Atmodas un joprojām pastāv, bija ceptuves, kas cepa garšīgas un bija arī negaršīgas- viss tāpat kā šobrīd. Starpcitu - tīkliņmaisiņi joprojām ir pieejami, tikai kļuvuši krāsaini
Attiecībā uz armiju nu gan nav patiesība. Ikvienam jaunietim bija izvēle-labi mācīties, iestāties augstskolā un armijas "jaukumus" izjust vien kā vienu nedēļas dienu t.s. "kara katedrā", kur paralēli mācībām gatavoja jaunāko virsnieku sastāvu. Un arī tikai no otrā līdz ceturtajam kursam. Un vēl pēc ceturtā kursa visa vasara kaut kur tepat netālu (parasti Kaļiņingradas apgabalā) militārā nometne kādā armijas daļā. Bet arī kopā ar saviem kursa biedriem.
Es arī esmu augusi un skolā gājusi 80.-to beigās. Bet man šī filma "Paradīze 89" ne visai patika. Viss padomijas laikiem raksturīgais samests vienā katlā un nedaudz pārspīlēts. Un tiešām - kā Baltijas ceļu var pielīdzināt tīkliņiem:) Vēl šajā rakstā piemirsuši pieminēt pankus, kuri figurēja filmas kadros:)
Manuprāt šīs lietas par atmodas laiku neko nepastāsta. Vienīgi Baltijas ceļš! Vai slikti, ka uz veikalu gāja ar tīkliņu? Sanāk, ka, izlasot šo rakstu, ir baigi labi, ka ir plastmasas maisiņi, kuri pasauli ved postā!!!! Milicis -policists - kāda tam starpība? Nosaukumu nomainīja - tikumu nē!!! Magnetola.... - tehnoloģijas nestāv uz vietas - tā drīzāk ir klasika! :) utt.
80-to gadu skolniece 12.03.2018. 20:31:06
Par skolas formām gan nebūs patiesība - visā PSRS gan nebija pilnīgi vienādas skolas formas - Krievijā tās bija savādākas, tur bija pat tumši brūnas kleitas ar baltām apkaklītēm, turklāt ar tām nēsāja arī priekšautus. Un šīs kleitiņas, kas ir attēlā, pie mums tika ieviestas ap 1985. gadu, līdz tam (pati sāku iet skolā 1981.) mazākām meitenēm bija t.zili sarafāniņi +strīpaina blūze+jaciņa, lielākām - svārki, blūze un padīvaina izskata jaka(?).
kā arī neprecizitāte 12.03.2018. 11:02:58
lati tika ATJAUNOTI, nevis IEVIESTI, tāpat kā valsts neatkarība
Savāds raksts. Dažas nopietnas, vajadzīgas lietas. Bet nesaprotu, kāpēc skolēniem būtu tik svarīgi zināt, kas ir "tīkliņš" un " čoini", un vēl daži... Vienā kategorijā ar "Baltijas ceļu".. .??

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.