Lietotājvārds
Parole
Piekrītu raksta autorei - skolotāja profesija ir skaista. Un sabiedrība tomēr skolotājus ciena. Atalgojums nav tas, pēc kā var spriest par prestižu.
Latvju sievietes ir jaukas, bet, ja viņas ir skolotājas, tad no viņām mežonīgā kapitālisma periodā, kurš pēc mana uzskata vēl joprojām valda Latvijā nāk ārā visi "sirds siltumi", "sevis dedzināšanas", "svētās misijas apziņas" un līdzīgas metaforas. Nevietā un nelaikā. Viena kundze komentē: "Mīlēsim darbu un skolēnus! Tad būs viss kārtībā, atalgojumu un prestižu ieskaitot" Kur šai frāzē ir loģika? Da es viņus varu "mīlēt" rinķī griezdams un nakšņot skolā, no tā manu darba algu neviens necels un pagasta benzīntankā neteiks: "kas tu par feinu puiku esi, davai mēs tev bāciņu par puscenu pieliesim!" Kāds te prestižs, ja divās vietās strādājot, knapi minimumu var sakasīt, kāds prestižs, ja jauno skolmeisteru pēc augstskolas ar Katerpillaru uz skolu nevar aizšķūrēt? Man personīgi un daudziem maniem kolēģiem Šadurska "varenais pielikums" ir realizējies mīnusos, cerēt uz to, ka Latvijas laukos atkal papildināsies bērnu skaits, tā ir ilūzija, kas nekad vairs nepiepildīsies. Nezinu, kur raksta autore smeļas optimismu, mana optimisma aciņa ir sen jau sausa.
Protams Igaunijā likme 1234 par likmi par mazu, toties latvijā skolotājam nevis 21 stunda, bet 30 st. par 710 uz papīra ir varena alga, parādiet man vienu citas profesijas pārstāvi, kurš kā klases audzinātājs strādās vismaz līdz 23.00par apmaksātām 3-4 stundām, kurš labos darbus ja pienākās 19 minūtes, bet klasē 30 skolēni? Kāds prestižs, beidziet muļķoties.
Jā, starp citu, vai valsts ir pateikusi paldies daudzu jo daudzu skolotāju vīriem, kas spēj nopelnīt tik daudz, lai sievas varētu atļauties tādu hobiju, tfu, misiju kā skolotājas darbs, bet ģimene nejustu finansiālu diskomfortu? :D
Pēkšņi uzradušies raksti par pārlaimīgiem skolotājiem. Tad jautāšu - cik pelna viņu otras puses, ka ir tik apmierinātas/-i? Es nevaru izdzīvot no algas līdz algai.
Lol, Latvijā skolotāja ir prestīža profesija. Laba komēdija.
Kaut mums vairāk pa Latviju tādu skolotāju būtu kā šī skolotāja!Mūsu skolā ar tādiem skolotājiem nepaveicās diemžēl...
Melu ziņa!
Protams, priecē, ka pati skolotāja jūtas novērtēta un ir apmierināta ar savu algu. Nepiekrītu minētajam, ka Eiropas attīstītākajās valstīs arī skolotāja darbs nav labi apmaksāts. Zinu vairākus kolēģus dažādās valstīs Anglijā , Vācijā , Austrijā, Nīderlandē kurus algas ir daudz , daudz lielākas. Un skolotājam nav jāraujas pa vairākām darba vietām, lai uzturētu savu ģimeni.
Guna Matenei Laila 02.11.2018. 15:16:29
Sudzibas ir no visas klases un berni sr vecākiem pat tik tālu ies kamer dabus citu skolotāju yas ir Liepajas 5.vidusskolas.
Ja visai klasei ir zems limenis un pat tādiem berniem kur ir uz olimpiādi piedalijušies tad liek 4.domajiet ko sakat ilgi tā skolotāja nebus izedisim viņu arā.,ar vecāku palidzibu.
Matene Lailai 02.11.2018. 13:44:57
Varbūt, ka vaina bijušajā ,kurš (-a) dāsni dalīja 8-niekus?...Ja zināšanas un prasmes ir- tas nekur nevar pazust!
Nevaretu teikt par Liepājas matemātikas skolotāju ,kā tas iespejams ja berns visu laiku ir mācijies uz 8 nu jaunā ieradusies un vērtējums ir 4 balles pat visa klase cīnās ar tādām atzimem .tādu ir jāatlaiž uzreiz ,kas nemāk iemācit kaseir zems līmenis.
Mīlēsim darbu un skolēnus! Tad būs viss kārtībā, atalgojumu un prestižu ieskaitot. Ja nav mīlestības, tad nav arī nekā cita un sirdi māc nemitīgas problēmas
Skatos - brīnos 28.10.2018. 14:01:14
Cerams , ka par šo rakstu un sava foto izvietošanu šeit , šī skolotāja vismaz saņēma samaksu. :))
Cien. kolēģīt! Priecē Jūsu optimisms un attieksme pret bērniem. Tā tiešām reizēm mēdz būt briesmīga arī no skolotāju puses. Augstprātīga, ignorējoša, viszinoša, pārspīlēti jūtīga pret katru bērna atkāpi no standarta uzvedības. Ja gudrs, tad izrādās.Ja neveicas mācībās- muļķis. Ja vēlas uzmanību- huligāns. Paldies, ka uzsverat- attieksme kā pret līdzvērtīgu personību! Bet , diemžēl, nevaru piekrist par prestižu profesiju. Kas nav, tas nav. Valsts apdala, vecāki reti pasaka labu vārdu, bērni, ja esi labs, pieņem to kā pašu par sevi saprotamu. Tu sadedz, dodot. Un tas nav varoņdarbs, tikai mīlestības darbs....
NU TU NEESI PIE PILNA PRĀTA -PRESTIŽA?!!
Skolotājs vairs nav profesija bet palama- paldies parlamentam, kas uzskata, ka skolotāji ir visnetikumiskie -jo učukiem nepieciešams "speciāls" likums! Varbūt pie reizes atņemiet viņiem cilvēktiesības, jo tie nav cilvēki -tie ir skolotāji???
Smieklīgi. 11.10.2018. 14:22:13
Pie mums jau gudrās galvas ņirgājās par visu profesiju pārstāvjiem, kas godīgi maksā nodokļus.Skolotāji, policisti, dakteri.....Bet, lai jau ņirgājās, tik zemiskus un garīgi atpalikušus grūti atrast jebkurā normālā sabiedrībā.
Ex skolotājs Jā, jo mazāk skolotāja profesiju izvēlējušies, jo labāk skolotājs strādā, parāda reālo dzīvi, nevis ilūzijas par pūkainām aitiņām varavīksnes pakājē
Melo, ka ausis kust. Skolotāja profesijas prestižs šajā valstelē ir salīdzināms ar būvdarbu palīgstrādnieka darbu. Tikai vēl mazāk atalgots.
ex.skolotājai 09.10.2018. 13:54:10
...es nepiekrītu . Es savu ķīmijas skolotājas darbu vērtēju pēc tā, cik labi ārsti, farmaceiti, ķīmiķi, vetārsti, pārtikas tehnologi ir izauguši...
Ir jau prestiža, bet tikai tā jāuztver! Pagājušā nedēļā biju pie viena ārsta (70 eur), šodien - pie otra (74 eur), kā teica prof. Lācis "Nieka nekvalitatīvu apavu pāris". Bet skolotājam tā ir 10. daļa algas. Apdrošinātājs sedz 23 eur, nu būsim optimisti, vismaz to S mums dāvāja priekšvēlēšanu gaisotnē. Citu gadu arī tas nebūs....
Inese - nav segvārds 08.10.2018. 17:49:28
Inguna! Mīļi sveicu ar jaunajiem darba pavērsieniem! Lai izdodas viss! P.s. Man patīkami, kādas grāmatas Tev zem rokas!
Skaista profesija - varbūt, bet prestiža? Ne Latvijā.
Kādi meli!
Ex skolotāja 05.10.2018. 09:25:23
Kad lasu komentārus, par skolotājiem, briesmoņiem, kuri ir tik nenormāli pazemojuši un dzenājuši skolēnus, man neviļus ir jādomā, ka labu skolotāju var noteikt pēc ļoti vienkārša kritērija "cik daudz no viņa skolniekiem ir izvēlējušies skolotāja profesiju".

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.