Lietotājvārds
Parole
No rakstītā sapratu, ka formatīvā vērtēšana rada putru un neskaidrību. Vai tāds būtu mērķis jaunai pieejai izglītībā?
kāds zin tās smukās večiņas numur?
>nu ja 18.02.2019. 09:26:22 22.02.2019. 14:22:22
Pirmo reizi dzirdu, ka bērnam var būt visu gadu iesnas (ja nu vienīgi - alerģiskas). Bet, vēl interesantāk, ka kāds mediķis var izrakstīt slimības lapu tām iesnām uz gadu... Jau pēc 6 mēnešu slimības lapas, tālāk tiek kārtoti dokumenti uz invaliditātes grupu. Tā, ka ir skaidrs, ka kāds te melo.
Arī mūsu skolā ir galīgi nodzīta un izdegusi (jauka un patīkama kā cilvēks )matemātikas skolotāja.Samācīja pirmo gadu strādājošo jauno skolotāju,lai visu māc.g.atpūšas uz slimības lapas, sakarā ar 3-gadīga bērna iesnām.Tāpēc ne viņas,ne jaunās kolēģes stundās skolēni gandrīz neko neapguva. Obligātās izglītības apguve palika uz vecāku pleciem.Skaidrs,ka 9.kl.eksāmenā daudz būs vainīgo,tikai ne ģimnāzijas vadība.Vērtē kā gribi:formatīvi , neformatīvi-darbs nav padarīts!
krauj un krauj 09.02.2019. 18:44:54
Skolu vadības- direktori kā vagari pieprasīt pieprasa atgriezeniskās saites - i/ni jābūt, kompetences jau jābūt, ar vecākiem saiknei jābūt, tātad vakaros ej uz sapulcēm sev, kolēģiem, u.tt.. Kā var novērtēt ar ballēm, ja neesi pārbaudījis sākumā ar i/ni? Trakumi! Pasaulei gals! Bet i/ni arī ir jāizlabo! Viņiem, protams, pāris stundas nedēļā nedēļā! Var inikot! Krauj un krauj un krauj! Tā i pasaka - klusē, ja gribi strādāt un klusējam arī.....
arī skolotāja 07.02.2019. 11:35:14
Pirms 40 gadiem un arī pirms 20 bija normāli iespējama 'norma''-tik atzīmes SEMESTRĪ, cik stundas nedēļā!!! Patlaban no skolotāja tiek pieprasīts strādāt uz izdegšanas robežas, mainot gan saturu , gan (bezjēdzīgi)-pasniegšanas formas+ nepārtraukti jauni uzstādījumi un prasības, bet par algu paaugstināšanu nerunā neviens! Krauj tik arvien vairāk virsū kā tādiem jūga lopiem. Un jūga lopi, diemžēl, nav spējīgi pretoties....
Jau sen skolotāji gaida, kad būs ne tikai standarts, bet katrai tēmai katrā klasē IZM, VISC izstrādātie sasniegumu līmeņu apraksti, kritēriji. Ārsts taču nedomā, izrakstot zāļu recepti, kādu uzrakstīšu anotāciju šīm zālēm. Tas jau ir gatavs. Skolotājiem nav nekā, bet uzsver - nu jums būs lielāka brīvība!
Desperado-->Ome 05.02.2019. 19:28:00
Skolēniem ne tikai i/ni neko nenozīmē, viņi pat NV neņem galvā. Kaut katru stundu tādus var likt, bet - tie taču gala atzīmi neietekmē! Prātīgāk ir likt "1" - par klātbūtni bez padarīta darba...
skolotāja>omei u.c. 04.02.2019. 16:25:31
Praktiski jau ar i un ni neko daudz nenovērtēsi, ja skolas vadība prasa mēnesī tik vērtējumus ballēs, cik ir stundu skaits nedēļā. Tāda norma bija pirms 40 gadiem, tāda ir tagad. Kur tad vēl i un ni paspēs ielikt? Zinu, ka dažās citās skolās gan ballēs vērtē tikai noslēguma darbus.
Skolēni par i un ni vienkārši nestrādā! Pirmais jautājums ir par to, vai būs atzīme. Atzīme būs strādāsim, nebūs - tad pa roku galam.
Ņemot vērā darbu labošanai apmaksāto laiku- neceriet uz aprakstošo atgriezenisko saiti. Labākajā gadījumā i/ni.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.