Lietotājvārds
Parole
cien.docentei 18.04.2019. 22:00:46
skolotāju trūkums liecina vien par to, ka valdībai beidzot pieklājīgi jāapmaksā skolotāja darbs, samaksa ir necienīga un izturēšanās pret skolotājiem arī tikpat necienīga - turklāt, tā nāk no "augšas" nevis no zila gaisa... kamēr zākāsiet skolotājus, pazemosiet ar neadekvāto algu paņēmienu, neviens normāls cilvēks neies strādāt skolā. Tak CIENIET ESOŠOS, tad arī būs tie, kuri NĀKS no jauna. ne ātrāk...
kaut kas vienreizējs... 18.04.2019. 21:57:24
PĒKŠŅI ATTAPĀS, ka nebūs drīz, kas iet klasēs...vārdu trūkst. VISU LAIKU ministri stāsta sabiedrībai, ka skolotāju ir PĀRĀK DAUDZ.. klauni :)
problēmas risinājums izglītībā 2 17.04.2019. 19:54:52
Es to uzrakstīju tāpēc, ka daļā sabiedrības valda šāds viedoklis: Ko vecie "novecojušie" kadri? Dodiet jaunos, kuri patīk bērniem! Protams, jums piekrītu !. 50-gadīgo paaudze čakli strādā, arī ar IT tehnoloģijām, ja redz tām reālu pielietojumu nevis tikai tāpēc, lai tās lietotu. Jaunie nenāk uz skolu. Ja ir atnācis pedagoģiskajā praksē labs topošais skolotājs, tad zini, skolā nesagaidīsiet. Aizies strādāt citur.
šī kundzīte ne dienu nav strādājusi skolā!
Te kāds komentētājs iesaka laist pensijā 55-gadīgos! Man tūlīt-52! Strādāju sākumskolā.Bieži man ir jaunās praktikantes,kuras tūlīt arī pasaka,ka uz skolu nenāks,labāk-bērnudārzā,redzot,kādi bērni ir jāmāca! Un mani jaunie kolēģi ir daudz bezatbildīgāki,paviršāki.Nez kāpēc vecāki grib,lai es turpinu audzināt bērnus arī pamatskolas posmā.Un bērni mani no rītiem jau gaida un skrien pretī! Un negrib brīvdienas,bet grib skolā! Priecājieties,ka tie atbildīgie un erudītie 50gadnieki vēl ir skolās!
Cik var "liet"? Docente droši vien ne dienas nav strādājusi skolā... Skolotāju trūkuma izraisītāji = mazas algas, nejēdzīgi birokrātiskas prasības, kas atņem laiku un arī pazemojoša darba vide (jo skolēni vienmēr prot izbīdīt savas tiesības sev izdevīgi, bet par pienākumiem - vispār izliekas, ka šāds jēdziens nepastāv).
Par naudu -algu vispār nerunā.Skolotāji laikam Latvijā tiek uzskatīti par labdarības bezmaksas iestādi, tikai maksāt rēķinus un ēst,ģērbties vajag arī viņiem...Sk.sreiks Polijā skolotāju prasības 2019.aprīlī.Jāprasa lielāka alga katru gadu un pa 100 eiro, lai nemelo ka naudas nav..... Priekš skolotājiem vienmēr nav naudas ir tikai darba pienākumu palielinājums.....Cik ciniski.
Jo...sirdsapziņa ir mana mēraukla.
Kaut kas traks! Galvenais atrakstīties! Radošumam laika paliek maz gan laika ziņā, gan saistībā ar to, ka tiešām zaudē radošumu papīru dēļ! ...bez vārdiem!
laikam jau aita 09.04.2019. 22:05:58
Piekrītu Zinātājam. Izbaudīju bosingu pilnā apmērā, jo bija prasības skolēniem, savs, neatkarīgs viedoklis, neblējot līdzi baram. Bija arī valstiska mēroga sasniegumi savā mācību priekšmetā, bet rezultātā aizgāju prom. Godīgi strādāju citā skolā, cenšoties vairs neiespringt.
laikam jau aita 09.04.2019. 21:59:49
Viens neesi karotājs! Skolu vadības (lielākā daļa) turoties pie saviem krēsliem ir par kompetencēm. Pedagogiem mutes ciet, ja grib strādāt. Kādam jau apnicis m....t pret vēju, jo lec atpakaļ, kādam vairs nepietiek spēka, kādam jau vienalga, jo zina, ka IZM lielais aparāts tāpat lemj mūsu vietā. Arodbiedrības klusē : sakustējās un pietiek. Tā ir realitāte.
Vienas vienīgas pretrunas - tad skolotāju par daudz, tad katastrofāli trūkst!Tomēr man interesē, kāpēc tie skolotāji vispār vajadzīgi, ja tagad taču izglītības sistēmā tiek īstenots patstāvīgas mācīšanās process jeb kompetenču izglītība. Tagad taču bērni varēs mācīties paši un mācīt viens otru, arī novērtēs iegūtās zināšanas un prasmes viens otram paši! Tātad skolotāji nemaz nav vajadzīgi. Skumji tikai, ka daži pajoliņi visu izglītības sistēmu salaiduši sviestā, un simtiem gudru pedagogu kā aitas barā blēj līdzi.
Man vairāk liekas, ka nav skolotāju trūkums, bet ir atsevišķu skolu direktoru nevēlēšanās ielaist savā kolektīvā skolotāju, kurš nākt var ar savām prasībām. Piemēram es- skolotājs ar lielu stāžu, ir savas iestrādnes, sistēma utt. Arī matemātikas olimpiādēm esmu veiksmīgi gatavojis- bet .... neviens Liepājas pusē darbu nepiedāvā, jo... man tak ir savi noteikumi, savas prasības...
Atb Sviestam 09.04.2019. 16:42:48
Mums tādas mapes prasa (varbūt mēs strādājam 1 skolā?). Ne tikai sekmju dinamiku, bet katru gadu vēl 12 pielikumus par dažādām audzināšanas jomām.
Kā iespējams pedagogu trūkums, ja valdības informācija liecina par pilnīgi retējo - skolotāju esot par daudz!
Trūkst dēļ algām, nevis kvalifikācijām!!!!!!!!!!!! Ko nu mālē acis!
Tāravas Anniņa 08.04.2019. 15:11:01
Kā saiet kopā apgalvojumi ka "skolotāju trūkst" un "skolotāju ir par daudz"? Kā kurā brīdī izdevīgāk?
Un cik tūkstoši būs jāmaksā par to viengadīgo apmācību? Ja valstij vajag šo pedagoģiskās kvalifikācijas virzienu, tad studijas valstij jāapmaksā. Citādi tas speciālists uz skolu pat neskatīsies. Strādāt idejas vārdā par 710 eirikiem uz papīra un vēl piemaksāt par papildu pedagoģisko izglītību, ja var uzreiz atrast darbu ar izglītības cienīgu atalgojumu?
Nekas, mīļie, mēs sagaidīsim to laiku, kad skolās nebūs kam strādāt! Eiropai vajag neizglītotie kalpi, skolotāji to saprot.
Dramatisks pedagogu trūkums, bet redziet algas celt nevajag.Ātri jau vispār, kādam gudrajam ienāks prātā, lai skolotāji strādā par brīvu......
Atkal netieši norāda uz to, ka skolotāji neprot strādāt pa jaunam. "Paldies'". Skola nav studijas, cien.docente! Kas daudz grib, maz tiek!
problēmas risinājums izglītībā 07.04.2019. 13:35:33
Laidiet veco skolotāju paaudzi pensijā ( arī no 55 gadiem, jo "novecojusi"paaudze skolēniem). Lai "nāk" jaunā pedagogu audze un strādā nevis ķeksīša pēc kā tagad. Kaut ar 1.klasi aktīvi darbojoties mācību grupās, izstrādājot projektus, apgūstot dziļas zināšanas katrā mācību priekšmetā. Skolām būs jāuzņem šādus skolotājus pedagoģiskajam darbam, jo NEBŪS, kas strādā vispār. Vai nāks par tagadējo atalgojumu un milzīgo darba apjomu ? Atbilde skaidra!
Laikam turpinās skolotāju izglītības elasticitāte šādā veidā ; prot vai neprot parādīt izaugsmes rādītājus. Mūsu "pētījums" izglītības lauciņā.
Jautājums kolēģiem ( ne par tēmu): vai visās skolās pieprasa - skolēnu t.s.izaugsmes mapes, kur jābūt skolēnu zināšanu izaugsmes rādītājiem (te redz viņš nezina, te jau iemācījies; te pārb.darbā tik, te jau uzlabojums vai kritums u.tml.) Ko tas dod pedagogam un ko - skolēnam? Aizņem laiku, ko var veltīt kam radošākam gan sev, gan audzēkņiem! Redz, skolu akreditācijās tas ir svarīgi (tā pasaka sk.vadības) Kaut kāds murgs! Un mēs gaidām skolās jaunos kadrus!
juhūū vai otrādi 06.04.2019. 23:01:54
Nevis skolotāju izglītībai elastīgākai, bet darba samaksai adekvātākai. Pētījums? Tik vien varam, kā pētīt! Skolotājiem tikai prasības!! Lai nāk pati uz skolu, veic elastīgas darbības un saņem tik, cik pelna skolotāji.
vai nu elastība vai zemā alga 06.04.2019. 07:40:19
Protams, ja visiem tikai ar vidusskolas izglītību atļautu mācīt uzreiz vairāk skolotāju parādītos, ļoti elastīgi. Bet varbūt pedagogu trūkums liecina, ka algas par zemu.
Pasniedzējs 05.04.2019. 23:02:02
Angļu valodas filologs tiešām var kļūt par angļu valodas skolotāju. Moderno valodu fakultātē bija šāda studiju programma - maģistra grāds angļu valodas filoloģijā ar ievirzi pedagoģijā - saucās "angļu valodas mācīšanas metodes". Studiju virziens patiesībā ir ļoti nopietns, ja nopietni grib atbildēt uz jautājumu "kādā veidā cilvēks iemācās svešvalodu?". Ķīlis to studiju programmu aizvēra, jo Pedagiģijas fakultātē tie cilvēciņi, kas pabeidzot angļu valodas skolotāju studiju programmu un kas visu laiku studēdami pedagoģiju, paralēli pavingrinās angļu valodas gramatikas vingrinājumu veidošanā un grāmatu lasīšanā ar vārdnīcas palīdzību, esot paralēlas studiju programmas beidzēji un viņu studiju programma esot dublējusies utt., utt. Moderno valodu fakultātē mācījās tie studenti, kurus primāri interesēja svešvaloda un nevis pedagoģija. Viņi labā līmenī zināja angļu filoloģiju un nevis n-tās psiholoģijas teorijas. Bet laikam jau nevajag Latvijai tādus angļu valodas skolotājus, kurus interesē angļu valoda. Bet tas ir tiesa, ka cilvēki, kas beidza Moderno valodu fakultāti, beigās strādāja gan par tulkiem, gan tulkotājiem, gan par tūrisma gidiem, gan valodu apmācības centros par angļu valodas skolotājiem. Nezinu un nesaprotu, kāpēc šiem cilvēkiem būtu jāpāriet uz skolu un jāsāk strādāt par divas reizes vai pat četras, piecas reizes zemāku algu... Vai tad vairums cilvēku ir mazohisti, kas vēlas par kārtīgi padarītu darbu pēc iespējas mazāku algu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.