Lietotājvārds
Parole
parko iet runa pa bērniem vai pa piegušajiem?
Arī skolotāja 17.04.2020. 00:27:23
Raksta autore, patiešām, ir laba skolotāja un skolas vadības pārstāve. Viņa labi izprot skolotāju vajadzības un postu. Līvāni ir pilsēta, kurā dzīvokļus izpērk Krievijas bagātnieki.Viņi jau drīz diktēs, kā un ko mācīt šeit!Līvāni ir tā vieta, kur Latvijā vairs nedzird latviešu valodu- sākas krievvalodīgo zona!Novēlu viņai paspēt saņemt pensiju pirms jaunajiem noteikumiem!
Es atradu zelta bedri! Visi slaisti, huligāni, slinkie un stulbie tiek laipni gaidīti darbā, kur uzreiz ir direktora alga, ierocis, dzīvoklis, auto un telefons.Viss no valsts apmaksāts un visu darba dienu izmantojams + jebkāda pārvietošanās jebkurā virzienā b/m ar sabiedrisko vai svešu privāto auto + humānā palīdzība + b/m peldbaseins un trenažieru zāle, arī angļu valoda. Cigaretes gan pašam jāpērk! Un kāju pār kāju arī pašam jāpārmet! Tas viss.Profesionālā izglītība nav nepieciešama-pietiek ar aktivitātēm vidusskolas gaiteņos. Šīs profesijas pārstāvji pret pārējo profesiju pārstāvjiem izturas augstprātīgi un varmācīgi.Jo visatļautības un patvaļas apstākļos urīns smadzenēs iekļuvis.
ko parko iet runa?
Par ko raksts??
Pareizi - jāmīl bērni, bet ne ģimenē izaudzināti mežoņi, kuri atļaujas mācību stundas laikā iespert skolotājai, ka tā nokļūst slimnīcā!? Ar laiku vecāki tā dabūs iekšā, ka varēs skraidīt un ''lepoties''ar lolojumu UN BŪT SLIMNĪCU KONTINGĒTS!? MAN ĻOTI PATĪK MANA PROFESIJA UN LEPOJOS, KA TIK DAUDZI MANI AUDZĒKŅI IZMĀCĪJUŠIES TIEŠI ŠO PROFESIJU - TEORĒTISKO PR-TU PEDAGOGS MŪZIKAS SKOLĀ UN GODAM NES TĀLĀK ŠO ''SALDI SMAGO'' NASTU! PERSONĪGI MAN BIJUŠI UN IR LABI AUDZĒKŅI, JO VĀRDUS AZOTĒ NEMEKLĒJU, JA AUDZĒKNIS IZGĀJIS ĀRPUS RĀMJIEM!? Audzēkņu tēti bieži tik pat dulli kā bērni, sajaucot adreses...Skolotājs nav tas cilvēks, kurā vecāki var atslaucīt savas netīrās kājas un izgāzt aknās sakrājušos žulti! Nepadarītais MĀJAS DARBS un KĻŪDAS TAJĀ vispirms JĀMEKLĒ MĀJĀS !!! Vecākiem mājās vajag manekenu un bērniem nopirkt boksa cimdus, lai dusmas paliktu mājas iekšīenē!? TĀ KĀ PAGALE VIENA NEDEG.....
Muļķības! Mīlu savus bērnus! Pretdabiski ir prasīt, lai mīlu visus! Es cienu un respektēju citus bērnus, uzklausu viņus un palīdzu risināt problēmas, ja tādas rodas. Bērni ir jāmīl ģimenē!
Respektam ir jābūt abpusējam. Nevar uzstādīt prasības tikai skolotājam, arī skolēniem ir jāapzinās ne tikai savas tiesības, bet arī pienākumi. Tikai tādā gadījumā būs sekmīgs mācību process.
Piekrītu
es vispar nesaprotu ka tas r ka jamil berni un......
Es gan uzskatu, ka ar mīlestību te nav nekāda sakara. Pareizāks vārds ir cieņa un darbošanās atbilstoši normām - gan rakstītajām (skolas, pašvaldības un valsts normatīvie akti), gan nerakstītajām (vispārējā pieklājība, miers, lietu neņemšana personīgi) normām. Šādā situācijā skolotājs var pietiekoši profesionāli darboties pat gadījumos, ja jāsadarbojas ar skolēnu, kurš cieņu ir pazaudējis; tas ļauj aŗi tiem, kas to nezina, rādīt kulturālas uzvedības piemēru!
noguris pedagogs 19.09.2019. 18:10:35
būtu labi ,ja vecāki mīlētu savus bērnus,tad pedagogiem arī būtu vieglāk strādāt.Nav vairs nekāda pacēluma strādāt skolā pie tik agresīvas politikas.Ja gribat lielāku algu,sūdu dabūsiet,pieliksim vēl desmit darbus klāt.Kas tā par politiku?Es saprotu jauno programmu tā,ka izglītības ministrija grib atbrīvoties no vecajiem kadriem.Daudzām skolotājām ir problēmas ar IT ,kas ir jāapgūst ,sakarā ar jauno murgaino mācību programmu.Tādu sviestu neesmu ne redzējusi,ne dzirdējusi nevienā valstī.Kaut ko kopē no kādas valsts,bet ,vai tas der mums,to nezina.Visur tikai ievelk ķeksi,ka darbs izpildīts.Gribās strādāt skolā,bet neļauj normāli to darīt.
Kas tas par virsrakstu? Kas noteiks, kuru skolotăjam ir jāmīl? Es mācu, bet nemīlu svešus bērnus. Neesmu pedofils. Es CIENU bērnus, kurus mācu, radoši un atbildīgi daru savu darbu un nemitīgi mācos papildus. Es saskatu savos skolēnos cilvēku un cenšos palīdzēt tam pilnveidoties. Bet šitādi saukļi ir jāiznīdē pašā saknē.
Acīmredzami, ka cilvēks ir īstajā vietā! Bez mīlestības nekas nav sasniedzams. Ne tikai pedagoģijā. Vienīgi mīlestība spēj pasauli darīt labāku
Mīl bērnus...nemīl bērnus...skolotāja amats ir pateicīgs , lai to vazātu pa visādiem pjedestāliem un visi , kam vien nav slinkums...ziniet - pirmām kārtām - skolotājs mīl savu darbu un bērns ir sava veida produkts, daži ir veiksmīgi -apķērīgi -talantīgi un ieguvēji, tiem ir palaimējies ar labu ģenētiku, vecākiem utt. Pārejie - ....nu ne visi ir advokāti, juristi, ekonomisti un spējīgi domāt...tad nu perās kā māk, un ja netiek līdzi , tad atrod vainīgo -skolotāju, ne tā māca, ne tā paskatās utt. Bet to , ka paši netiek līdzi, ka vecāki neuzstāda to latiņu augstāk par vidustrīpu, tas nevienu neinteresē....mums tačū viss ir tādā līmenī -braucu par ātru, atnāk soda kvīts , kas ir vainīgs ? Policija, radars utt. Saslimst - laika apstākļi vainīgi, liekais svars - bulciņas un kruasāni, ...Tāda sajūta , ka visi ir nenormāli gudri, tikai kā esam kaut kādā purva caurumā tā esam....
>>>gan daudzbērnu mamma, gan skolotāja 17.07.2019. 08:33:32 29.08.2019. 20:36:57
Jā, vispār jautājums - kādas iespējas jaunietim vai jaunietei, kas zina, ka absolūti visu eksāmenā uzrakstīja (100%), pēc saņemtajiem, piem., 80 %, pēc apelācijas, kur neko nemaina, sūdzēties tālāk? Cik saprotu, jaunieši nav pasargāti no kaut kādām mistiskām sistēmas kļūdām...
Jau Sokrāts definēja skolotāju likteni. Cilvēku ,kuru dievi nemīl padara par skolotāju.Skolotājām vajag iegūt pieprasītākos IT sertifikātus un dievi viņas ņems savā aizgādībā...
Pietiek tie patosu pilnie raksti, ar tiem esam jau atēdušies!
Patiesībasnesis 13.08.2019. 16:18:56
Skolotājiem nav jākliedz uz bērniem ja viņi vai viņas to dara tad viņi kompitenti
gan daudzbērnu mamma, gan skolotāja 17.07.2019. 08:33:32
Ļoti daudzus gadus nostrādāju skolā par pedagogu, tad, laikā, kad no valdības puses apzināti tika grauts skolotāja profesijas prestižs, tomēr izlēmu par labu savu bērnu audzināšanai. Cilvēkiem ar augstu pašpaziņu ir ļoti grūti pārdzīvot dažādas represīvas darbības un sabiedrības zomēšanu par "sliktiem"skolotājiem. To es ne tikai par sevi... Katru gadu, kad skolotāji cīnās par prestižu sabiedrībā un algas pielikumu, ir īpaši nereāli eksāmenu darbi un nezin kāpēc, pat ļoti zinošiem skolēniem slikti vērtējumi. Ar to tiek veiktas psiholoģiskas manipulācijas. Skat, ko jūs prasat, ja neprotat iemācīt. Tā ir politika, kurā ierauti esam mēs visi, pat pret savu gribu. Un visu šo darbību rezultātā- cik daudzi no pedagogiem iet ar paceltu galvu un lepnumu sirdī- es esmu pedagogs?
Kamēr valdīs vecāku, skolēnu un izglītības iestādes vadības visatļautība - neviens sevi pilnībā mīlošs cilvēks par skolotāju nestrādās.. Cieņa pret skolotāju nav pilnīgi nekāda... Daži Skolas direktori, arī mūsējā ir iedomājusies, ka skola ir tai personīgi piederoša pils, bet skolotāji mājkalpotāji, marionetes, kam jāizdabā pilnīgi visām direktrises, mazo prinču un princešu un to vecāku jebkādām prasībām un kaprīzēm. Un, tiklīdz izsaki savu viedokli, tā izdomā, ka nepatīk kā tu strādā, un pasaka Tev Tu kaut ko nesaprati, Tev kaut kas nepatīk, raksti atlūgumu...
Ko liec virsrakstā Direktora vietniece runājot par Dzīves mīlēšanu?Man šķiet ka lielākā mīlestība kundzei ir uz Amata mīlēšanu.!
Sliktu pedagogu nav. Ir tikai darbinieki, kas strādā atbilstoši atalgojumam, un skolotāji, kauri nesaņem pilnu algu par padarīto darbu, bet gan nodarbojas ar labdarību.
kāda starpība 12.06.2019. 20:54:53
Skolotājs mīl bērnus un dzīvi ,....bet dzīves ritms , skolotāja vērtība , iztrūkstošā vecāku līdzatbildība , un sabiedrības skatījums ,...liek skolotājam mīlēt tikai savus bērnus un savu personīgo dzīvi !
Direktore, direktora vietniece - apnikuši šie patosa pilnie pasūtījuma raksti! Nu kā gan šodienas sabiedrībā, kur skolotājus sit (pārnestā nozīmē) katrs, kuram nav slinkums, lai lepojas, ka esmu skolotājs? Strādāju, jo man patīk mans darbs, zinu, ka es to labi daru. Bet alga ir neadekvāta manam ieguldījumam. Papules reformu nogrāva, bet vietā jau nekā nav. Tikai algu likmju nolīdzināšana ar skolu vadību patvaļu piemaksu noteikšanā.
Nu, kāds sakars mīlestībai pret dzīvi un pret bērniem ar to, vai ir labāk vai sliktāk situēts vīrs, tēvs, dēls, krusttēvs, vectēvs vai vēl kāds cits tuvumā esošais vīrietis? Ļoti daudzām sievietēm dažādās profesijās ir tā laime, ka kāds no minētajiem radiniekiem sponsorē un palīdz. Labi, ka tā, citādi mums daudzas sievietes savā darbā ierastos senā apģērbā utt. Un, pēc tam runas - nu jā viņai jauns auto vai māja, redz, ka neslikti pelna... Bet, ar algu tam nav nekāda sakara.
Principā ir jau pareizi. Tikai piegarša šiem sērijveida rakstiem par "skolotāju pareizo" tāda.... it kā autori garšvielas no padomju avīžu garšvielu trauciņa paņēmuši būtu.
Šis ir tas gadījums, kad ar virsrakstu vien pietiktu, t.i.- mazāk ir vairāk! Nākamais virsraksts būs:" Skolēniem ir jāmīl dzīve!" Vai :" Skolēnu vecākiem jābeidz karot ar skolotājiem!" ĀMEN
Lielākoties skolā strādā skolotāji, kuri nemīl bērnus. Nācās nomainīt skolu un pirmajā tikšanās reizē ar kolēģiem tika pateikts - turies pa gabalu, viņi nav tavi bērni. Prakse ( 14 gadu skolā) man ir pierādījusi, jo sliktāk izturies pret skolēniem, jo skaistāk melo un liekuļo skolēnu vecākiem, jo tu esi labāks skolotājs administrācijas acīs. Ja tu esi cilvēcīgs, tu esi slikts, jo neiekļaujies skolas kolektīvā. DIEMŽĒL šāda ir mana pieredze.
Kundzītei, raksta autorei, palaimējies - vīriņš pietiekami situēts?
Ne skolotājs. 03.06.2019. 23:58:55
Nē, nepareizi, es neesmu skolotāja. Man ir bērni, tādēļ e-klasē esmu bieži. Nu, tagad jau brīvlaiks, bet interesantākos rakstus palasu. Te pāris dienas nebija laika, tad nu ienācu šodien. Vai Jūs domājat, ka vecāki šajā lapā visu vasaru neienāk? Ienāk gan, un, kā vēl. Es pat zinu, ka neesmu vienīgā.
ne skolotājam 03.06.2019. 21:59:16
Ko tad ne skolotājs brīvlaikā e-klasē dara? Rakstīšanas stils kā intervijas sniedzējai.
Viens ne skolotājs tam vienam no skolotājiem. 03.06.2019. 19:35:11
Jūsu sacītais izklausās diezgan traki. Rakstā minētā Inese jau neko sevišķu nepateica. Dzīve būtu jāmīl katram cilvēkam, tas būtu tikai normāli un labi. Savukārt bērnus jāmīl vismaz tiem, kuri paši ir, vai plāno kļūt par vecākiem. Un, tās nav nekādas pārdabiskas būtnes, bet mūsu līdzcilvēki un mēs paši. Tas pozitīvais ir tas, ka skolotājs savā profesijā ikdienā var mīlēt dzīvi un bērnus (ne tikai savus). Kas liedz mums jebkuram arī tā darīt? Žēl, ka mūsdienās visu mēra tikai naudā... Un, tad mēs pukojamies, ka jebkur 1.vietā ir nauda. Skaidrs, ka alga ir ļoti svarīga jebkurā profesijā, bet katrai jomai ir sava skaistā puse. Vai tad mēs savu nākotnes profesiju plānojot, domājam tikai un vienīgi par naudu? Vai tad sākumā nav interese, īpaša patika darīt tieši to darbu (tāpat kā medicīnā un citur)?
Viens no skolotājiem 03.06.2019. 18:38:53
Attopieties!!!! Skolotājs ir tikai cilvēks,nevajag te intervijā parādīt pārdabiskas būtnes,kas tik skolotājam jāvar....jaunie nenāk un nenāks skolās,jo tāds darba apjoms,atbildība par niecīgu samaksu būs tīrais apsmiekls.Skolotājs ir profesija nevis misionēšana un tāpat daudzas lietas skolotājs dara par velti! Un sabiedrībai liekas ,ka tā vajag un tā ir norma.
>>>Skola nav tikai bērni 29.05.2019. 15:02:01 03.06.2019. 13:00:30
Turpinu- slimnīca nav tikai pacienti, banka nav tikai klienti, policija nav tikai cietušie, ugunsdzēsēji nav tikai ugunsgrēks...Secinājumus izdariet paši!
Skolotājs ir profesija!!! Beidziet pūderēt smadzenes ar misionēšanu un kaunināšanu!
>Skolotāja parastā 02.06.2019. 10:56:26 02.06.2019. 15:18:07
Arī mediķi strādā ar entuziasmu. Būt par skolotāju vai mediķi - tā ir misija. Mēs taču nevaram abas šīs profesijas nosaukt par lūzeriem. Vienkārši - jaunie prot rēķināt tik labi, ka tālāk no Rīgas nav ne jauno mediķu, ne arī īpaši daudz jauno skolotāju....
Skolotāja parastā 02.06.2019. 10:56:26
Vēl viena no citas pasaules! Attopieties, laiki ir mainījušies! Par "pliku entuziasmu" mūsdienās tikai dīvaiņi strādā, jauno cilvēku vārdiem, lūzeri!
jāvar, jāmīl, jāsmaida, jāizdzīvo, tingel- tangelos pēc darba jāskrien
Vecāks no Līvāniem. 31.05.2019. 14:52:33
Paldies Inesei! Līvānu 1.vidusskolā ir vēl arī vairāki citi lieliski skolotāji! Prieks, ka ir pedagogi, kas prot savu darbu, un vienkārši ir lieliski cilvēki!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.