Lietotājvārds
Parole
Problēma jau nav valodas zināšanā vai nezināšanā, bet radikāli atšķirīgās skolas sistēmās. Attieksme vienam pret otru un atbalsts bērniem, ja tie saskaras ar problēmām vai sliktām atzīmēm. Latvijā skolās nav pietiekošs personāla daudzums tieši atbalstam. Mēs šo bērnu vienkārši iemetīsim pāris klases zemāk , jo viņš nezin Latviešu valodā, citur būtu izlīdzinošā klase, kuras laikā viņam mācītu visu to, lai viņš iekļautos savam vecumam atbilstošā klasē.
Piekrītu tiem komentētājiem, kuri uzskata, ka latviešu valoda būtu arī jāiemāca ģimenē, nevis gaidīt brīnumus no skolas un skolotājiem. Paši darīt neko nevēlas, tikai noveļ uz visiem citiem....
Kādas problēmas reemigrantu bērniem var būt skolā LATVIJĀ? NEVAJAG radīt problēmas! Jā, ļoti daudzas stundas papildus darbs ar šiem bērniem!? Es strādātu neskatoties ne uz ko, jo galvenais - lai bērnam būu labi! Bet ja justu vai dzirdētu sliktu par skolotājiem un sevi, mūsu ceļi šķirtos!? Kā zaķim stopuguns man reemigrantu problēmas, ja viņi atgriežas ar noniecinājumu šejienes skolotājiem un pieprasa tikai saldo ēdienu!?
Mazai tautai katrs bērns ir svarīgs. Jānoorganizē papildstundas tiem,kam ir kādas grūtības. Ja labi grib,visu var atrisināt.
laba doma
Nesaprotu, kā var uzrakstīt "kāpēc viņi vispār velk savus bērnus atpakaļ uz LV!". Ceru,ka Jūs neejat nolikt svecītes 11.nov. pie Rīgas pils sienas,jo tie,kas cīnījās par brīvību un,tad kapa otrādāk apgrieztos. Pēc neatkarīgas Latvijas valsts izveides, ļoti daudzi latvieši atgriezās mājās no dažādām zemēm, tāpat kā toreiz arī tagad mums ir jāiemācās uzņemt savi tautieši,neesam mēs tik daudz,lai varētu teikt tā kā Jūs to pateicāt.
Man patīk e-klase! Tik daudz foršu lietu
Ja ģimene aizbrauc pelnīt naudu, tad laikam uz to arī ieciklējas. Bērnam laika neatliek, sarunāties, kur nu vēl lasīt un rakstīt pamācīt, prātā nenāk. Visu cieņu tiem klaida latviešiem, kuri vairākās paaudzēs godā savu dzimto valodu. Atbraucot vainīgos gan māk atrast!
Kāda jēga runāt par šādu jautājumu valstī, kur izglītības sistēma ir balstīta uz padomjlaika likumiem??? Stundu skaits mēnesī un viss. Viss pa vecam. Māca komunistu domāšanu nu jau esošajā kapitālismā. Neciena mūs un mēs necienam jūs. Tāda valsts sistēmā dzīvojam.
Skolotāja,Dace 07.10.2019. 10:05:49
Tas tapēc ka bērnus ļoti ,mil
Nu pasakiet man, lūdzu. Kāpēc viņi vispār izrauj savus bērnus no ierastās vides un velk atpakaļ uz LV ? Vai tiešām domā ka šeit bērniem būs labāk ? Iet tur dārziņā, citreiz pat pabeigt dažas klases un tad hop! vecākiem iešaujas prātā forša doma, a neatbraukt mums atpakaļ ? Nu nebūs te bērnam labāk! Viņam jau citi zināšanas pamati ir ielikti. Nevajag spīdzināt.
Reemigrante 18.09.2019. 12:21:46
....bet varbūt problēmas ir vecākos,kas ,dzīvojot ārpus LV,neparūpējas par valodas mācīšanu saviem bērniem? Atbraucu pati no tālas zemes ar meitu,kas sāka iet LV 5.klasē.Kā mācījās labi tur,tāpat turpināja Latvijā.Pie tā piestrādājām,labi prata lasīt un rakstīt arī latviski jau no bērnu dienām.Nekādu problēmu. Varbūt visu nevajadzētu novelt uz skolām?
Emigrantu bērnu vecāki tiešām par savu bērnu nākotni augstāk tur dzimtenes mīlestību, jo , būsim atklāti - Latvijā tiem bērniem nākotnes nav!
Vai tad reemigrējoš bērns ir tomēr svarīgaks , un lielākas tiesības kā jau Latvijā dzīvojošam bernam ?
Tie ir latvieši?? 04.09.2019. 09:02:40
Ja tie ir LATVIEŠU cilvēki, vai tiešām viņi ārzemēs ar saviem bērniem sarunājas angliski, vai vāciski?? Vai latvieši saviem bērniem nevar iemācīt latviešu valodu?????
vai tomēr visas skolas ir ieinteresētas??? 03.09.2019. 13:49:39
Diemžēl, kāda no Rīgas lielajām skolām, nav gatava (varbūt ir mainījusi nostāju kopš 2016/2017 m.g), vai pat teiktu neieinteresēta šādā programmā. Uz maniem jautājumiem, lūgumiem, saņēmu tikai - mammīt viss būs kārtībā... otrajā pusgadā nekas nebija kārtībā, skola sāka man prasīt ko darīsim? Asaras izlietas, sviedri iztecināti, nervi bija beigti ne tikai man, bet galvenokārt bērnam, kurš ar cerībām gribēja uzsākt 1.klasi. Protams, bērns netika pārcelts, jo netika līdzi mācību vielai dēļ valodas. Nomainījām skolu uz mazāku, turpat Rīgā un pie pirmās sarunas ar skolas vadību un topošu klases audzinātāju, sajutu cik gan tā lielā skola bija nihilistiska attiecībā uz manu bērnu, varbūt tajā skolā vēl ir kādas problēmas, nemācēšu spriest, varu teikt tikai par mums un manu bērnu un šo situāciju par iespējām saņemt reemigrantu programmu. Mazai skolai, kura ir pakļauta apvienošanai un reorganizācijai, viss ir priekš bērna, skolēna, arī reemigrantu bērnu programma nebija nekas svešs un nesaprotams. Vēlreiz gājām 1.klasē, bet ar jau šo programmu un citu skolas un skolotājas attieksmi, bērns ir atguvis pārliecību saviem spēkiem, prasmēm. Līdz ar to es gribu teikt, ka vai skolas pašas ir gatavas un VĒLAS strādāt, nevis nosēdēt savas stundas un mocīt bērnus un viņu vecākus, neieinteresējot mācīties, apgūt ko jaunu.
Ja klasē ir kāds bērns no Īrijas, kāds no LB, kāds no Vācijas vai Dānijas, tad skolotājam ir "vāks". Un tikai cerēt uz skolas vadības labvēlību, ka piemetīs kādu piemaksu par papildus darbu
Tikai skolēnam - normālajam nekad nekas nepienākas, tikai noskatīties kā učenes krāmējas ar sniegpārsliņām, emigrantiem un palaidņiem
EN reemigration LV reemigrācija RU реэмиграция DE Reemigration FR réémigration Definīcija: Emigrantu (izceļotāju) atgriešanās dzimtenē, agrākās dzīvesvietās.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.