Lietotājvārds
Parole
Rakstītāja, acīmredzot ,nav bijusi tālāk par galvaspilsētu. Mazās lauku skolas ir kultūras centri,kur izpausties un attīstīt savus talantus ļauj visiem ,ne tikai izredzētajiem un uzreiz saskatāmiem talantiem.Arī no lauku mazajām skolām nāk talanti un gudri cilvēki.Skolas lielums ne vienmēr ir labākais.
Saule sarakstījusi diezgan lielas aplamības
Īstenībā tiem, kas uzspiedīs skolēnu skaitu klasēs, nerūp skolēnu labklājība un izaugsme. Tikai īslaicīgi ietaupītā nauda. Kāpēc īslaicīgi? Jo lielās skolas nenodrošinās izglītības kvalitāti visiem, "neķēpāsies" ar "neērtajiem bērniem" u.tml. Maksātspējīgo un ieinteresēto vecāku bērni kulsies uz priekšu ar privātskolotāju atbalstu, bet maksātnespējīgo un neieinteresēto vecāku bērni papildinās neizglītotu bezdarbnieku un noziedznieku pulkus. Drūmi!
Nepiekrītu Saulei, mans bērns ir mācījies gan lielā skolā, gan mazā. Viennozīmīgi mazā skolā ir labāk, jo bērnam tiek pievērsts daudz vairāk uzmanības, gan mācību, gan personīgās attieksmes ziņā. Lielajā skolā ir liels bars ar visām no tā izrietošajām sekām... Ja pēc pusgada dažs labs skolotājs neatceras bērna vārdu, tad ko tur runāt...
"Un mazā skolā daudz elastīgāk un veiklāk ir iespējams pielāgoties vajadzībām un izmaiņām"u.c. nekorekti apgalvojumi. Lielās skolas pielāgojas pārmaiņām ātrāk, tām ir resursi- skolotāji un materiālie līdzekļi. Lielajās skolās arī katrs bērns tiek ieraudzīts, uzklausīts un viņam tiek pielāgots gan mācību viela un temps, gan ir vairāk iespējas sniegt atbalstu- sociālie ped., psihologi, pedagoga palīgi utt. Lielajās skolās skolotāji arī mācās, veido interesantus projektus, iesaista skolēnus dažādās aizraujošās aktivitātēs un sen jau strādā ne 80to gadu stilā :)))

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.