Lietotājvārds
Parole
Manā bērnībā mēs paši darījām visus mājasdarbus. Gan mājas uzkopšanu, ēdiena pagatavošanu, apģērba mazgāšanu un gludināšanu, dārza ravēšanu un uzturēšanu kārtībā. Skolas darbi bija galvenie. Vasarā ārstniecības augu vākšana un nodošana aptiekā, papīrs un metāllūžņi nodošanas punktos. Lauku bērni vēl vakaros devās pie vecākiem uz lopu fermu palīgā. Daudzbērnu ģimenē 10 gadus vecs bērns varēja pārtīt 4 mēnešus vecu zīdaini, izvest ratos pastaigā un pareizi ēdināt. Vienkārši mums nebija krīzes, bet bija patstāvība un darba kultūra.
Strādājoša 4 bērnu vientuļā mamma 20.05.2020. 17:07:03
Bet tad ko darīt, ja nav vairs iespējams bērnu motivēt mācīties????? Vecākam tiešām ir milzīgs spiediens no visām pusēm- no skolas, no darbavietas, no sabiedrības. Esmu kā faķīrs izmēģinājusi dažādas metodes, lai piedabūtu bērnus mācīties, un visbeidzot izmēģinu taktiku "a man arī vienalga". Galu galā, man ir jāpelna iztika! Ja viņi paši negrib tikt ātrāk vasaras brīvdienās, ja ir vienalga, vai tiks uz nākošo klasi, vai man tāpēc jādzer nervu zāles, jo šī pienākuma un atbildības sajūta ir par visiem? Ja bērniem nedošu iespēju mācīties no savas pieredzes, viņiem tā arī liksies, ka tas ir mammas uzdevums ar visu tikt galā. No savas puses dodu, ko vien varu- viņi ir 4x dienā garšīgi paēduši svaigi pagatavotu un dažādu ēdienu (manas pauzes, rīti un vakari). Padomus, kā organizēt mācības, kā mācīties efektīvāk, kā arī tīri fiziski sarakstītus un izprintētus plānus saņēmuši. Sarunas par dzīvi un par to, kur noderēs visas tās liekās lietas, kas viņiem tagad ir jāsabāž galvā, ir bijušas un ir katru dienu. (Katru reizi mēģinot pamatot un argumentēt, ka, piemēram, "navig nevajadzīgās" funkciju līknes tev trenē smadzenes, jo tās ir jāvingrina tāpat kā muskuļi. Ka, izlasot to visu gūzmu par vēsturi, tu iemācīsies ļoti ātri lasīt un skenēt tekstus, kas tev dzīvē "toč" noderēs. Ka, zīmējot dīvainus zīmējumus kubisma stilā, tu attīsti savu radošumu. Ka, ka, ka... Domāju, ir saprotams, kādas domas bērniem ir par mācību tēmām!) KO VĒL??

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.