2020.gadā pašmāju zinātnieki veica vērienīgu pētījumu, kurā tika apskatītas dažādas D vitamīnu formas un rasts efektīvākais risinājums, kas īsā lietošanas periodā (30 dienas) spēja paaugstināt kopējā D vitamīna līmeni cilvēkiem ar nepietiekamu un vidēji smagas pakāpes D vitamīna deficītu – Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® D3 vitamīna sprejs LYLsunD3 LYLmicro™.

Pētījuma rezultāti uzrādīja pārliecinošus datus - LYLsunD3 spēj paaugstināt D vitamīna līmeni asinīs vidēji par 132% un uzsūkšanās jaudā apmēram 4 reizes pārspēj citus tirgū esošos D vitamīnus sprejus uz eļļas un ūdens bāzēm.

Vecākiem ir svarīgi pieņemt lēmumu un izvēlēties ne tikai iedarbības ziņā efektīvāko, bet arī tepat Latvijā zinātniski pārbaudītu un pierādītu produktu. LYLsunD3 ir 100% dabisks, ērti un droši lietojams D3 vitamīns izsmidzināmas mikroemulsijas formā. Sastāvs ir bagātināts ar apelsīnu garšu un dabisku saldinātāju – ksilītu, kas paralēli kalpos zobu veselībai. LYLsunD3, iepūsts zem mēles vai vaiga iekšpusē, caur mutes gļotādu nokļūst asinsritē, tādā veidā apejot kuņģa-zarnu traktu.

Rūpējoties par lietotāju vajadzībām un to, lai katrs ģimenes loceklis varētu saņemt sev vispiemērotāko D3 vitamīna devu, LYLsunD3 līnijā ir iekļauti 3 produkti:

  • LYLsunD3 KID, kas ir radīts pašiem mazākajiem, no 1 līdz 7 gadu vecumam, ar mērķi profilaktiski uzturēt D vitamīna līmeni.
  • LYLsunD3 2000 SV ir piemērots tiem, kuriem nepieciešams uzturēt optimālu D vitamīna līmeni.
  • LYLsunD3 PROFESSIONAL 4000 SV ir īpaši vērtīgs tiem ģimenes locekļiem, kuri saskārušies ar D vitamīna nepietiekamību vai pat deficītu.

Jāpiebilst, ka LYLsunD3 ir arī ekonomisks produkts, jo viens spreja flakons ir paredzēts līdz 125 lietošanas reizēm jeb 4 mēnešiem. Līdz ar to šī produkta viena mēneša izmaksas ir aptuveni 4 EUR.

Iemesli, kādēļ D vitamīns ir tik svarīgs bērna attīstībai:

1. Palīdz augt lielam. No 4 gadu vecuma līdz pat pubertātei bērni stiepjas garāki par aptuveni 5cm gadā. Bērnam augot, aktīvi veidojas viņa skelets un kauli burtiski aug lielāki ar katru dienu. Cilvēka organismā par spēcīgiem kauliem atbild kalcijs. Tomēr, lai tas spētu darīt savu darbu un spēcinātu kaulus, tam obligāti nepieciešams sabiedrotais – D vitamīns, bez kura organisms nespēj absorbēt uzņemto kalciju. Tāpēc kalcija daudzums, kas uzsūcas kaulos, ir tiešā mērā atkarīgs no D vitamīna daudzuma organismā.

2. Spēks muskuļos. Arī muskuļu šūnās ir D vitamīna receptori jeb piesaistes vietas. Ja bērniem trūkst D vitamīns, muskuļi kļūst vāji un tas var izraisīt bērna motoriskās attīstības aizkavēšanos. Lai bērns rāpotu, sēdētu, skrietu, rāptos un lektu, D vitamīns ir ārkārtīgi svarīgs. Ārsti arī norāda, ka, vāji attīstītu vēdera priekšējo muskuļu dēļ, var sliktāk darboties zarnas, un tādēļ rasties arī vēdera darbības traucējumi un aizcietējumi.

3. Veseli zobi. Līdzīgi kā D vitamīns sadarbībā ar kalciju rūpējas par stipriem kauliem, tāpat šī kombinācija nodrošina arī stiprus zobus. Tomēr vēl D vitamīnam ir tieša sasaiste arī ar kariesu, kas ir izplatītākā hroniskā slimība bērnu vidū, ko izraisa bakteriāla infekcija.  Pirmie ziņojumi par saistību starp D vitamīna deficītu un zobu kariesa bojājumiem ir datēti jau ar 1928. gadu (1). Indijā veiktā pētījumā, kurā piedalījās 3 līdz 6 gadus veci bērni, secināts, ka D vitamīna deficīts ir riska faktors gan zobu kariesa biežumam, gan arī tā smagumam bērniem (2). Veikti vairāki šādi pētījumi, kuros apstiprināta saikne starp kariesu un zemu D vitamīna līmeni (3).

4. Mazāk alerģiju. Vitamīns D jau labu laiku tiek pētīts arī saistībā ar alerģijām. Secināts, ka bērni un pusaudži ar zemāku D vitamīna līmeni asinīs, ir jutīgāki pret alergēniem kā tie, kuriem ir augstāks D vitamīna līmenis. Atopiskais dermatīts ir viena no saslimšanām, kuras ārstēšanā un stāvokļa uzlabošanā pētīta D vitamīna ietekme. Saslimstība ar atopisko dermatītu pēdējo 50 gadu laikā ir pieaugusi 400 reižu, īpaši industriālajās un attīstītajās valstīs. Mongolijā tika veikts pētījums, kurā piedalījās 107 bērni vecumā no 2 līdz 17 gadiem. Visiem dalībniekiem jau iepriekš bija diagnosticēti atopiskā dermatīta simptomi, kas pasliktinājās vai nu aukstā laikā, vai ap pāreju no rudens uz ziemu. Dalībnieki tika sadalīti divās grupās. Viena grupa saņēma D vitamīna devu 1000 SV dienā, bet otra saņēma placebo. Mēneša beigās bērniem, kuri saņēma D vitamīna piedevu, bija vērojami uzlabojumi vidēji par 29%(4).

5. Stipra imunitāte. D vitamīns stimulē daudzu organismu šūnu, ieskaitot imūno šūnu, nobriešanu. Pētnieki fiksējuši, ka par imunitāti atbildīgais šūnas receptors kļūst izteikti vājāks, ja netiek uzņemts pietiekams D vitamīna daudzums. Izraēlā veiktā pētījumā analizēti vairāk kā 52 tūkstoši Covid-19 pozitīvu un 524,050 nesaslimušu cilvēku dati. Zinātnieki novērojuši nozīmīgu saistību starp D vitamīna deficītu un Covid-19 sastopamību, vislielāko risku novērojot cilvēkiem ar smagu D vitamīna nepietiekamību. Savukārt, būtisks aizsargājošs efekts tika novērots tiem dalībniekiem, kuri pēdējo 4 mēnešu laikā bija lietojuši šķidras formas D vitamīnu (5).

Februārī LYLsunD3 pieejami ar atlaidi līdz - 20% aptiekās visā Latvijā!

Atsauces:

1. The Action of vitamin D in preventing the spread and promoting the arrest of cariesin children”.  May Mellanby and C. Lee Pattison. 1928 Dec 15; 2(3545): 1079–1082. doi: 10.1136/bmj.2.3545.1079

2. Comparison of Vitamin D Level of Children with Severe Early Childhood Caries and Children with No Caries. Anchal Chhonkar, Anil Gupta, and Vishal Arya. 2018 Jun 1. doi: 10.5005/jp-journals-10005-1511.

3. “Vitamin D deficiency in children with dental caries - a prevalence study.” T Brown, S Creed, S Alexander, K Barnard, N Bridges, M Hancock. May 24, 2012. http://dx.doi.org/10.1136/archdischild-2012-301885.243.

4. “Vitamin D significantly improves symptoms of winter-related atopic dermatitis in children”, October 3, 2014, Massachusetts General Hospital, ScienceDaily.

5. “The link between vitamin D deficiency and Covid-19 in a large population”, Ariel Israel, Assi Albert Cicurel, Ilan Feldhamer, Yosef Dror, Shmuel M Giveon, David Gillis, David Strich, Gil Lavie, 18 Sep 2020, doi: https://doi.org/10.1101/2020.09.04.20188268 .

Reklāmraksts