Latvijas Televīzijas ēterā spēles «Gudrs, vēl gudrāks» 10. klašu finālā piedalījās seši paši gudrākie Latvijas skolēni:

Elza Sīle, Siguldas Valsts ģimnāzija 10.c klase

Tomass Ķerus, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija 10.b klase

Andrejs Freibergs, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija 10.b klase

Elīna Ozoliņa, Varakļānu vidusskola 10.klase

Kristaps Nelsons, Dobeles Valsts Ģimnāzija 10.I klase

Marisa Ponciusa, Rīgas Franču licejs 10.a klase

Spēlē uzvaras laurus plūca Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 10.b klases skolnieks Tomass Ķerus, kuram labākās atmiņas no fināla galvenokārt saistītas ar to, ka viņam bija iespēja spēlēt kopā ar klasesbiedru Andreju un, lai gan abiem nokļūt fināla 4. kārtā neizdevās, Tomass ir ļoti priecīgs, ka viņiem bija iespēja dalīt šo pieredzi ar draugu:  “Vēlos pateikties, pirmām kārtām, brīnišķīgajiem un atsaucīgajiem Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājiem, kas spējuši manī izraisīt padziļinātu interesi par visdažādākajām nozarēm, kā arī, protams, ģimenei un klasesbiedriem par sirsnīgiem vārdiem un atbalstu, gatavojoties spēlei.”

Siguldas Valsts ģimnāzijas 10.c klases skolniece Elza Sīle, kura finālā palika otrajā vietā, no spēles īpaši atmiņā palikusi otrās kārtas rezultātu paziņošana. Elza bijusi ļoti pārsteigta, ka bijusi saraksta augšgalā, jo spēles gaitā pati bija saskaitījusi, ka ieguvusi zemāko punktu skaitu un domājusi, ka viņai spēle būs beigusies. Pēc spēles Elza saka: “Gribētu pateikt milzīgu paldies klases audzinātājai Inesei Zlaugotnei un pārējai skolas vadībai par atvērtību manām idejām un palīdzībai to realizēšanā. Tāpat gribētu pateikties manai iedvesmotājai - Siguldas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotājai Ilvai Kressei, kas ne tikai iepazīstināja mani ar ķīmiju un palīdzēja to iemīlēt, bet arī ikdienā iedrošina izkāpt no savas komforta zonas un sasniegt savus sapņus un nostādītos mērķus. Protams, paldies arī vecākiem un tuvākajiem draugiem par palīdzību un labajiem vārdiem brīžos, kad nepieciešams gan mācību pilnveidošanā, gan dzīvē, esmu ļoti pateicīga. Pateicos kolēģiem arī Eiropas klubā, Siguldas novada Jauniešu domē un Klubs “Māja” par atbalstu, kopā ar viņiem vienmēr būs jautri pabūt un strādāt pretī patīkamākai nākotnei. Svarīgi, protams, ir pateikt paldies arī “Gudrs vēl gudrāks” spēles komandai. Desmit gadu jubileja ir liels notikums. Vārdos nav iespējams izteikt cik pateicīga es esmu par šāda tipa raidījuma eksistenci Latvijā. Spēja akcentēt to cik dažādi ir bērni, cik plūstoša ir gudrība un cik patiešām erudīti jaunieši dzīvo mums visapkārt vien 60 minūšu klipos ir tiešām īpaša. Savā ziņā raidījums nodarbojās arī ar sabiedrības stereotipu laušanu, jo ne vienmēr gudri bērni ir “zubri”, ne vienmēr tiem nesanāk sports vai ir strikti teicamnieki. Kā iepriekš minēju, vārda “gudrs” definīcija ir plūstoša, to ir sarežģīti definēt vārdos, bet tā pavisam noteikti nav viennozīmīga un “Gudrs vēl gudrāks” to parāda izcili, vienlaikus izceļot to cik īpašs, unikāls ir katrs gudrinieks. Es no sirds pateicos raidījuma idejas iniciatoriem, raidījuma komandai - gan režisoriem un producentiem, gan jautājumu sastādītājiem, gan operatoriem, gan tā “dvēselītēm” - vadītājiem Tomam Grēviņam un Kasparam Ozoliņam. Protams, saku paldies arī jauniešiem, kas spēlēja ar mani gan pusfināla spēlē, gan finālspēlē un vislielāko paldies Tomasam Ķerus par iespēju mēroties spēkiem ar tik lielisku spēles biedru kā viņš.”

10.klašu fināla uzvarētāju novēlējumi 11. finālistiem:

Elza: “11. klases finālistiem novēlu izbaudīt spēli un nestresot, lai arī fināls liekās satraucošs, kad esi pults priekšā pārliekās tāds kā miera vilnis. Esiet smaidīgi - pozitivitāte palīdz domāt!”

Tomass: “11. klases finālistiem novēlu pārāk neuztraukties, jo grūtākā daļa jau ir pāri, sava vieta finālā ir izcīnīta, tāpēc tagad galvenais ir kārtīgi izbaudīt šo spēli un parādīt sevi labākajā gaismā!”