Latvijas Televīzijas ēterā spēles «Gudrs, vēl gudrāks» 12. klašu finālā piedalījās seši paši gudrākie Latvijas skolēni:

Atis Austris Kalvītis no Ciblas vidusskolas,

Emīls Šmits no Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas,

Diāna Bērziņa no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas,

Daniels Daņilovs no Daugavpils 12. vidusskolas,

Niks Mesters no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un

Reina Paula Kreicberga no Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas.

Spēlē uzvaras laurus plūca Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolnieks Emīls Šmits, kas brīvajā laikā spēlē saksofonu grupā “Mandeļu savienojums” un skolā padziļināti mācās eksaktos priekšmetus, īpaši ekonomiku un datorzinātni. Pēc uzvaras spēlē Emīls pateicās saviem atbalstītājiem studijā, kas iedrošināja turpināt spēli, kā arī pedagogiem: “Es vēlos pateikties visiem saviem skolotājiem un klases audzinātājai. Bez skolotājiem es noteikti nezinātu to, ko zinu šobrīd! Paldies arī manai ģimenei, kas mani vienmēr ir atbalstījusi un ļāvusi mierīgi mācīties!”

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolotāja Ilze Havi Emīlu raksturo kā ļoti mērķtiecīgu skolēnu, kas zina ko vēlas: “Emīls prot sevi motivēt, lai sasniegtu savu mērķi. Aizvadītā mācību gada laikā Emīls piedalījies vairākos Erasmus projektos, ar mērķi sevi pilnveidot un mācīties.”

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Niks Mesters, kuram skolā mīļākie mācību priekšmeti ir bioloģija, matemātika, vācu un angļu valodas, pēc spraigas zināšanu pārbaudes, ieņēma godpilno otro vietu un spēles noslēgumā pateicās saviem atbalstītājiem: “Jūs bijāt visskaļākie un vislabākie! Paldies arī maniem skolotājiem, īpaši skolotājai Ingai Neilandei. Tieši skolotāju iedvesma un degsme ir tā, kas mudina mani mācīties labāk un sasniegt augstākas virsotnes.”

“Niks ir ļoti liela vērtība saviem laikabiedriem. Ikdienā viņš šķiet mierīgs, taču viņā ir apslēpta gudrība, inteliģence un prasme tikt galā ar visgrūtākajiem uzdevumiem,” stāsta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolotāja Inga Neilande.

Pasniedzot E-klases stipendijas, Vītolu fonda pārstāvis Dāvids Rubens finālistiem vēlēja: “Vītola fonda moto ir Finiša nav, ir tikai starts. E-klases stipendija, ko Jūs šodien saņemsiet, ir ar līdzīgu motīvu. Iespējams, Jūs jutīsiet, ka ar šo spēli sasniegta kāda virsotne, taču šis ir tikai vēl viens atspēriena punkts no kura Jums jāienirst tālāk zināšanās. Lai E-klases stipendija palīdz sasniegt to līmeni, kad Jūs varat teikt: “Esam vēl gudrāki!”"

E-klases sadarbība ar “Vītolu fondu” tiek īstenota jau kopš 2014. gada, kad tika piešķirta pirmā E-klases stipendija, bet šogad, jau otro gadu pēc kārtas, tiek piešķirtas 2 stipendijas vidusskolas klašu grupu izspēļu laikā. Kopumā viena mācību gada laikā tiek piešķirtas 6 stipendijas 4000 eiro vērtībā. Stipendijas jau saņēmuši 10. klašu fināla dalībnieki - Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece Amēlija Čeiča un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Gustavs Ģēģeris, kā arī 11. klašu fināla dalībnieki - Valdemārs Lācis no Lubānas vidusskolas un Loreta Meikšāne no Jēkabpils 3. vidusskolas.

"Gudrs, vēl gudrāks" 12.klašu finālu iespējams noskatīties ŠEIT.