Latvijas Televīzijas ēterā spēles «Gudrs, vēl gudrāks» 12. klašu finālā piedalījās seši paši gudrākie Latvijas skolēni:

Rūdolfs Markuss Čeičs no Cēsu Valsts ģimnāzijas

Alberts Roze no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas

Rūdolfs Rudzītis  no Valmieras Viestura vidusskolas

Marts Mihailovs no Jelgavas Valsts ģimnāzijas

Dāvis Balandiņš no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas

Kaspars Kozlovskis no Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

Spēlē uzvaras laurus plūca Dāvis Balandiņš no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas: “Es vēlos pateikties praktiski visiem, kas man ir apkārt. Man ir ļoti paveicies ar cilvēkiem, kas ir manā dzīvē - pilnīgi visi bez izņēmumiem man ticēja, iedrošināja, iedvesmoja. Gan ģimene, gan draugi un klasesbiedri, gan skolotāji - visi man deva enerģiju, kas man ļoti palīdzēja noticēt sev. Bez šī atbalsta es noteikti nebūtu pat pieteicies konkursam! Tiešām lielu daļu no prieka par konkursu sagādāja mani atbalstītāji, es jutos ļoti novērtēts. Šī tiešām bija mūsu visu, nevis tikai mana uzvara.”

Dāvim no fināla spēles vislabāk palikusi atmiņā 3. kārtas beigas un 4. kārta: “Atmosfēra par spīti sīvajai cīņai bija ļoti draudzīga, un man bija tiešām patīkami spēlēt ar tik gudru jaunieti kā Albertu. Tajā brīdī man vairs nebija bail, nejutos zem spiediena, jo abi zinājām, ka abi jau esam uzvarētāji. Lieliska, intensīva un vienlaicīgi relaksēta izskaņa aizraujošai spēlei.”

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija skolnieks Alberts Roze, kas spēlē ieņēma godpilno otro vietu pēc spēles saka: “Divpadsmit izglītības gados sakrājas vairāk cilvēku, kuriem gribas no sirds pateikties, nekā ir iespējams saskaitīt, bet pāri visam noteikti ir tie daži skolotāji, kuri ar savu aizrautību ne tikai liek ar visu sirdi iemīlēt mācīto, bet arī aizdedz dziļāku interesi par savu priekšmetu plašākā kontekstā. Lai gan mācos "matemātikas skolā", vislielāko paldies es gribētu veltīt savas ģimnāzijas humanitāro priekšmetu skolotājiem, kas ir neatlaidīgi palīdzējuši man iepazīt savu aicinājumu – valodas, vēsturi, filozofiju un mākslu. Pateicīgs es esmu arī savai skolai, kas vienmēr veicinājusi aktīvu skolas kultūras un sociālo dzīvi – man vienmēr būs skaistas atmiņas no skolas ballēm, kora braucieniem mūsu fantastiskā diriģenta vadībā un daudzajiem pašpārvaldes projektiem. Un, protams, paldies arī vecākiem, no kuriem pa burtam iemīlēju grāmatas, kā arī draugiem, kuri visus ģimnāzijas gadus ir bijuši spožākās saules dažreiz drūmajā ikdienā."

Alberts, kuram īpaši mīļa atmiņa būs par pirmās vietas ieguvēja burvīgo klasi, kas arī otrās vietas iegūšanu palīdzēja padarīt par svētkiem, stāsta: “Fināls bija neaizmirstamu atmiņu pārbagāts, bet visspožākā noteikti ir lieliskie cilvēki, ar kuriem man bija iespēja šo dienu pavadīt. Es ļoti priecājos ne tikai par fantastisko klasesbiedru atbalstu un latviešu valodas skolotājas Ilzes Špūles vienmēr uzmundrinošo smaidu, bet arī par iespēju spēlēt ar aktīviem un aizraujošiem vienaudžiem.”

Spēles noslēgumā vaicājām finālistiem, ko viņi novēlētu tiem spēles “Gudrs vēl gudrāks” dalībniekiem, kas piedalīsies nākamajā mācību gadā.

Dāvis: “Nākamā gada finālistiem novēlu izbaudīt spēli pilnībā, nepievēršot uzmanību rezultātam. Šī tomēr būs pēdējā GVG spēle jūsu dzīvē - dzīvojiet tai cauri, priecājieties gan par saviem, gan visu pārējo panākumiem un punktiem. Nestresojiet - dzīve taču vienmēr ir skaista!"

Alberts: “Izbaudīt un atcerēties, ka jau piedalīšanās finālā ir liels sasniegums, kas nebūtu iespējams bez daudziem gadiem smaga darba, un to kārtīgi nosvinēt!”

E-klases sadarbība ar “Vītolu fondu” tiek īstenota jau kopš 2014. gada, kad tika piešķirta pirmā E-klases stipendija, bet šogad, jau trešo gadu pēc kārtas, tiek piešķirtas 2 stipendijas vidusskolas klašu grupu izspēļu laikā. Kopumā viena mācību gada laikā tiek piešķirtas 6 stipendijas 4000 eiro vērtībā. Stipendijas jau saņēmuši 10. klašu fināla dalībnieki - Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 10.b klases skolnieks Tomass Ķerus un Siguldas Valsts ģimnāzijas 10.c klases skolniece Elza Sīle, kā arī 11. klašu fināla dalībnieki - Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas 11.klases skolniece Antra Toporkova un Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 11.a klases skolnieks Gustavs Pagrabs.

"Gudrs, vēl gudrāks" 12.klašu finālu iespējams noskatīties ŠEIT.