No sapņainā ‘’par ko es vēlos kļūt, kad izaugšu?’’, bērns ātri vien attopas pie jautājuma ‘’ko lai daru pēc 9.klases?’’. Profesiju un iespēju klāsts ir patiešām plašs. Kā palīdzēt savam bērnam pieņemt gudru lēmumu?

Vecāks - bērna galvenais atbalsta resurss - var palīdzēt ar gudru padomu. Savukārt tādi mūsdienīgi rīki kā Profolio - palīdz ar tā realizāciju.

Profolio ir pirmā karjeras izglītības mācību platforma, kas nodrošina karjeras izglītības e-izglītības vidi. 

Profolio e-izglītības vide: izzini sevi un gūsti panākumus jau šodien

Profolio mācību platformas uzdevumi palīdz jaunietim saprast, kāda nodarbošanās viņam ir vispiemērotākā. Ikviens iegūs priekšstatu par sevi, izvirzīs pareizos mērķus un izvēlēsies piemērotāko nākotnes profesiju. Iepazīsties ar Profolio ŠEIT.

Karjeras testu sadaļa

Skolēni ļoti cieši koncentrējas uz pasaules profesiju tendencēm. Tomēr veiksmīgas karjeras izvēles priekšnosacījums ir sevis izzināšana.

Šim mērķim kalpo Profolio karjeras testu sadaļa. Izpildot testus, skolēns var noskaidrot savas intereses, prasmes un tam piemērotās profesijas.

Noslēgumā skolēns nonāks pie šādiem secinājumiem:

  • Dažreiz uzdevumu izpilde padodas viegli tādēļ, ka skolēns izmanto savas personības stiprās puses. Lai arī turpmāk zinātu, kad un kā tās izmantot, savas stiprās puses vajag apzināties un attīstīt;
  • Dažreiz pildot uzdevumu, kas citiem šķiet sarežģīts, skolēns to atrisina teicami, jo izmanto savas prasmes. Lai arī turpmāk varētu novērtēt, kādu uzdevumu skolēns var uzņemties, ir jāapzinās savas prasmes un jāpilnveido tās.

 

Testi ir interaktīvi un papildināti ar vizualizācijām, kas palīdzēs precīzāk atbildēt uz jautājumiem. Visi rezultāti pieejami testu arhīvā, un tos var apskatīties jebkurā laikā, lai analizētu savu izaugsmi.

Karjeras mērķu sadaļa

Sapņi palīdz mums virzīties uz priekšu, bet mērķis un darbs noved pie rezultāta.

Profolio karjeras mērķu sadaļā skolēns var izvirzīt savus mērķus un nospraust to gala termiņu - piemēram, līdz semestra vai gada beigām.

Iepriekš veiktie testi palīdzēs apzināties, ko tieši skolēns vēlas sasniegt. Savukārt pieejamā statistika palīdzēs izvēlēties pareizos priekšmetu grozus, kurus apgūt optimālā vai augstākajā līmenī. Gala rezultātā skolēns spēs izvirzīt korektu mērķi. Konkrētā sadaļa veicinās to organizēšanu un motivēs darboties, lai ātrāk sasniegtu vēlamo.

CV un motivācijas vēstule

Pirmais un bieži vien izšķirošais dokuments, ar kuru iepazīstas darba devējs, ir Curriculum Vitae. Prasme to sastādīt ir jāsāk veidot jau skolas vecumā. ‘’Mans CV’’ sadaļa Profolio portālā palīdzēs skolēnam iemācīties strukturēt savas prasmes, pieredzi un zināšanas.

Piesakot savu kandidatūru uz kādu vakanci, darba devējs nereti lūdz pievienot arī pieteikuma jeb motivācijas vēstuli. Profolio sadaļa ‘’motivācijas vēstule’’ ļauj skolēnam iemācīties, kā sevi pozicionēt, lai paaugstinātu savas izredzes iegūt vēlamo vakanci.

Pašraksturojums

Lūgums sevi noraksturot mēdz samulsināt pat pieaugušus cilvēkus. Labākais veids, kā to pārvarēt, ir daudz un laicīgi trenēties. Pašraksturojuma sadaļā pieejamā informācija palīdzēs skolēnam izveidot respektablu pašraksturojumu.

Panākumu portfolio

Panākumu protfolio ir individuālo sasniegumu demonstrēšanas forma. Tas ļauj skolēnam atskatīties uz svarīgākajiem sasniegumiem un mudina to ieviest kā vērtīgu ieradumu.

Pielāgots darbam klasē

Skolotāja vadībā Profolio pārtop par organizētu karjeras ceļvedi. Kā tas strādā?

  • Skolēni aizpilda karjeras testus;
  • skolas saņems testu rezultātus diagrammās;
  • karjeras speciālists izanalizēs rezultātus un ieteiks, kuriem karjeras jautājumiem katrā klasē nepieciešama lielāka uzmanība;
  • skolotājs to integrē mācību procesā.

 

Vairāk informācijas meklējiet ŠEIT.

Profolio - vairāk kā e-izglītības platforma

Mamma un tētis - tās ir vecāku primārās profesijas. To galvenais uzdevums ir atbalstīt bērna sapņus, kā arī veicināt prasmju un noderīgo rakstura īpašību stiprināšanu. Profolio palīdzēs to īstenot praksē. Portāls ir vairāk kā e-izglītības platforma, kurā darboties patstāvīgi. Profolio ir vieta un cilvēki, kas ikvienam palīdzēs orientēties attālinātā darba un mācību ērā. Mēs organizējam seminārus, nodarbības, izglītības lekcijas, tiešsaites karjeras konsultācijas un nodrošinām individuālus risinājumus.


Reklāmraksts