STEM asina prātu

Smadzenes, tāpat kā jebkurš cits muskulis, ir jātrenē, lai tās nezaudētu spēku. Pētījumos pierādīts, ka regulāra prāta asināšana var samazināt smadzeņu novecošanos. Proti, regulāra dažādu uzdevumu vai vingrinājumu izpilde var palīdzēt saglabāt asu prātu līdz sirmam vecumam. Tas, protams, nenozīmē, ka nepieciešams rēķināt ķīmiskas formulas vai augstskolā apgūstamās augstākās matemātikas uzdevumus. Prāta asināšanai pietiek arī ar krustvārdu mīklām, sudoku, teksta uzdevumiem vai citiem atjautības vingrinājumiem. Taču smadzeņu trenēšanai var noderēt arī kāda padziļināta dabaszinātņu temata izpēte.

Atbalsts jaunajām paaudzēm

Šobrīd, kad ģimenes kopā pavada daudz laika, vecvecāku vai vecāku interese par STEM priekšmetiem var būt arī atbalsts bērniem un jauniešiem, kas šos priekšmetus vēl tikai sāk apgūt. Zinoši vecāki var palīdzēt ne tikai ar ikdienas mājasdarbu pildīšanu, bet arī bērnu ieinteresēšanu. Kāpēc gan kopā neizpētīt to, kā, piemēram, rodas zibens vai kāpēc, kolas pudelē iemetot Mentos dražeju, sākas ķīmiska reakcija? Ja blakus ir kāds, ar ko kopīgi izzināt STEM jeb eksakto zinību pasauli un dalīties iespaidos par izpētīto, vēlme iegūt jaunas zināšanas noteikti būs stipri lielāka.

STEM kā atspēriena punkts karjerai

Aizraušanās ar STEM priekšmetiem maina to, kā cilvēks domā. Proti, attīstās prasme analizēt, izdarīt secinājumus un meklēt risinājumus. Viens no galvenajiem uzdevumiem jebkurā STEM priekšmetā ir problēmas atrisināšana, ar ko ikdienā nākas saskarties arī dažādās situācijās. Līdz ar to, ja padziļināti apgūti STEM priekšmeti, arī racionāla pieeja problēmām rodas dabiski. Turklāt eksaktās zinātnes ir arī daļa no tehnoloģijām, kas jau tagad aizņem lielu daļu mūsu ikdienas un, gadiem ejot, kļūs arvien nozīmīgākas.

Kur meklēt STEM

Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā pastāv vairāki veidi, kā iegūt dažāda veida informāciju un izglītot bērnu arī attālinātajā mācību režīmā. Taču viens no vienkāršākajiem veidiem viennozīmīgi ir interneta resursu izmantošana. Piemēram, mājaslapā steamup.lv ir dažādi teksta uzdevumi un izglītojoši video par STEM nozarēm, kas regulāri tiek papildināti. Arī tādās vietnēs kā Youtube.com iespējams izmantot dažādu kanālu publicēto saturu, piemēram, SciShow, Ted-ed video.