STEaMup.lv komanda ir apkopojusi virkni ieteikumu, kas palīdzēs mazināt iekšējo satraukumu un ļaus eksāmena laikā sasniegt labāko rezultātu!

Savlaicīga gatavošanās – labākais veids, kā mazināt satraukumu, ir iepriekšēja, sistemātiska gatavošanās vairākas nedēļas un dienas iepriekš.

Darba organizēšana – jau iepriekšējā dienā ir svarīgi pārliecināties vai ir sagādāts viss nepieciešamais darbam - rakstāmpiederumi, papīrs u. tml.

Izgulēšanās - iepriekšējā naktī ir nozīmīgs labs miegs, vismaz astoņu stundu garumā. Tikpat svarīgas ir arī domas, ar kādām cilvēks aiziet gulēt. Atceries, ka cilvēka domām piemīt spēks piesaistīt attiecīgos notikumus dzīvē. Tāpēc pozitīvās domas vairo pozitīvus notikumus!

Ēšana – pirms eksāmena vēlams ēst produktus, kuri ražo enerģiju un tajā pašā laikā neveicina „smaguma sajūtu” vēderā vai padara miegainu.

Atslābināšanās – vienu stundu pirms eksāmena ir ieteicams vienkārši atpūsties. Jaunas informācijas meklēšana pēdējā brīdī veicina stresa palielināšanos.

Plānošana – kad pārbaudes darbā ir izlasīti visi jautājumi, vēlams nedaudz apdomāt, kā sniegt nepieciešamās atbildes. Vispirms ieteicams atbildēt uz jautājumiem, kuros atbildes ir vislabāk zināmas. Tādā veidā tiek palielināta arī ticība saviem spēkiem par nākamajiem jautājumiem.

Lēnām un uzmanīgi – ieteicams nosacījumus lasīt lēnām un uzmanīgi, nepieciešamības gadījumā pārlasot tos vairākas reizes.

Ātrums – nefokusējies uz to, cik ātri citi pabeidz eksāmena pildīšanu, bet tikai uz to, ka tev pašam tas ir jāpabeidz. Atceries, ka ne vienmēr tie, kas darbus nodod pirmie, uzrāda labākos rezultātus.

Atbildes nezināšana – ja uz kādu jautājumu nezini atbildi, pagaidām to izlaid. Vēlāk, ja būs laiks, varēsi pie tā atgriezties.

Nejaušības princips – ja eksāmena jautājumā tiek piedāvāti vairāki atbilžu varianti, vienmēr izvēlies kādu no tiem pat tad, ja neesi pārliecināts par atbildi. Nekad testā neatstāj jautājumu neatbildētu!

Atbilžu pārbaude – ir ļoti svarīgi pašās beigās pārbaudīt savas atbildes, tāpēc vēlams pēdējās minūtes veltīt atbilžu pārskatīšanai, lai izlabotu kādas neuzmanības kļūdas.

Veiksmi eksāmenos!