•           Matemātika ir dzīvei ļoti tuvs mācību priekšmets, un šo saistību var izprast jebkura vecuma cilvēks. Mēs pastāvīgi esam ielenkti skaitļos un dažādos aprēķinos, līdz ar to nav šaubu par matemātikas nozīmi mūsu ikdienā. Tiesa, ne vienmēr to katram izdodas apgūt viegli. Lai mazinātu psiholoģisko spiedienu apgūstot matemātiku, ir svarīgi bērnam parādīt, ka kļūdīties ir normāli - palīdziet viņam nebaidīties no kļūdām un kopā meklējiet risinājumus sarežģītiem uzdevumiem.

•             Pastāstiet bērnam arī par to, ka tiem, kuri zina matemātiku, ir labākas sekmes arī citos mācību priekšmetos. Matemātika uzlabo domāšanas ātrumu, bet pierādījumu teorija palīdz veidot loģiskās ķēdītes. Turklāt matemātika māca analizēt un vispārināt, domāt abstrakti, sistēmiski un nestandarta līmenī. Šīs prasmes noderēs jebkurā profesijā, pat ja tā nebūs saistīta ar rēķināšanu un skaitļiem.

•             Prasi bērna palīdzību. Liec akcentus matemātikas nozīmei ikdienas dzīvē. Mājās notiek remonts un jāpērk tapetes – kopā ar bērnu izmēri sienu laukumu un parēķiniet, cik daudz tapešu ruļļus vajadzēs. Gatavo vakariņas – pastāsti, ka bez proporciju zināšanām būtu sarežģīti saprast, cik daudz ingredientu jāliek, lai ēdiens sanāktu garšīgs.

•             Visu vecumu bērni ir sajūsmā par eksperimentiem. Turklāt mūsdienās dažnedažādu eksperimentu apraksti atrodami gan interneta portālos, gan sociālajos tīklos un grāmatās. Virtuve ir ideāla laboratorija, un dažkārt nekas pat nav jāpērk, lai pagatavotu mākoni burciņā, jo virtuvē jau ir visas nepieciešamās sastāvdaļas. Katrā receptē būs jāievēro secīgi soļi, jāizmanto mērtrauki un jāaprēķina, cik daudz sastāvdaļu būs nepieciešams izmantot.

•             Pastāsti par to, ka viss, kas mums ir apkārt: mājas, gudrie palīgrīki, tilti, lidmašīnas un pat lidošana kosmosā – ir balstīts uz zināšanām matemātikā. Tas, kurš ar to spēj sadraudzēties, labāk saprot, kā viss būvēts pasaulē un īpaši dabā.

•             Ja kaut kas skolēnam neizdodas, izskatiet variantu par papildu izglītošanās iespējām. Interese par matemātiku bieži vien ir atkarīga no skolotāja, mācību metodes un formāta. Meklē pedagogus, kuri šajā mācību priekšmetā apgūstamo materiālu izskaidro interesanti un bērniem saprotami. Tāpat iepazīstiniet bērnu ar dažādiem palīgrīkiem, piemēram, STEaMup.lv, kas ataino mācību procesu no citas puses.

•             Visbeidzot, atcerieties, ka dažkārt pareizā atbilde uz jautājumu, kā vairot bērna prieku mācīties, ir – netraucēt un nestāties bērnam ceļā. Paturot prātā, ka kārtīgam skolēnam var būt arī pa kādai sliktai atzīmei. Svarīgāk par jautājumu: “Kā manam bērnam uzlabot atzīmi?” ir pavaicāt: “Kā mēs kā vecāki varam palīdzēt bērnam mācībās?”.