STEaMup.lv komanda piedāvā ieskatu dažādos paņēmienos, kas skolēniem palīdzēs saglabāt mierīgu prātu un noturību pret stresu visa gada garumā. 

Esi organizēts

Lai arī cik grūti tas nešķistu, spēja būt organizētam un plānot savu laiku, darba vidi un personīgās mantas ir lieliska rakstura iezīme, ko ir vērts pilnveidot. Organizētība palīdz būt ne tikai produktīvākam, bet arī dod iespēju sasniegt labākos rezultātus. Ar ko sākt ? Katru vakaru pirms došanās pie miera saliec savu skolas somu un apģērbu, ko vēlies vilkt mugurā. Tas tev dos iespēju no rītiem ilgāk pagulēt un būt vienmēr gatavam nākamajai skolas dienai. Pie tam, ja rīta skrējienā būsi aizmirsis paķert līdzi savu mājas darbu, neviens neticēs, ka to apēda tavs suns. Sakrāmē somu tagad!

Izaicini sevi, iesaisties pulciņos un brīvā laika nodarbībās

Izskati iespējas piedalīties brīvprātīgo darbā, iesaisties sporta nodarbībās vai teātra pulciņā, izmēģini savus spēkus skolu debatēs. Jo vairāk tu ieguldīsi savā attīstībā un pašizaugsmē, jo vairāk talantu, iemaņu un pieredzes tu uzkrāsi. It viss, ko izvēlēsies izkopt savos skolas un studiju gados, tev noderēs nākotnē. Nodarbības un ārpus stundu pulciņi ir lielisks veids, kā iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus. Ikviena aizraušanās un hobijs padara mūs par laimīgākiem un pašpārliecinātākiem cilvēkiem. Tāpēc dari, nebaidies!

Neatstāj lietas uz pēdējo brīdi, lai arī cik vilinoši tas neliktos 

Mēs visi zinām, cik vilinoši ir izklaidēties kopā ar draugiem vai paskatīties mīļāko seriālu. Esi stiprāks un pretojies kārdinājumam slinkot. Lai to izdarītu, ir būtiski atrast pareizo mācību metodi, kas spēs tev palīdzēt koncentrēties un paveikt darbu laicīgi. Mācības vienam var šķist garlaicīgas, tāpēc pamēģini mācīties grupās, kopā ar saviem draugiem un klases biedriem, veidojot domubiedru grupas un izmēģinot jaunus mācību rīkus, piemēram, www.steamup.lv. Šādi darbs un laiks ritēs uz priekšu ātrāk un, ļoti iespējams. tu spēsi mācību procesu izbaudīt vairāk. Negaidi, ka kaut kas notiks pats no sevis, ej uz saviem mērķiem! Izej no savas komforta zonas un ar tevi notiks brīnumainas lietas.

Mēs visi esam apjukuši, bet viss nokārtosies

Šī brīža situācija pasaulē var izraisīt daudz negatīvu emociju un apjukumu par to, kā tiks aizvadīts šis mācību gads. Šķiet, ka jautājumu ir tik daudz, bet atbilžu nav. Gadījumā,  ja jūties  nomāks, aizkaitināts vai nobažījies par savām sajūtām, nebaidies runāt ar saviem draugiem, ģimeni vai kādu sev mīļu cilvēku. Covid-19 un ar to saistītā neziņa skar mūs visus, taču tici, ka viss nokārtosies – domas materializējas!