Tev pēdējais pusgads bijis notikumiem bagāts – vienas studijas pabeigtas, sākts jauns līmenis un varu arī apsveikt ar pārmaiņām darba sfērā.

Man vienmēr paticis mācīties. Pēc vidusskolas man radās iespēja doties uz Austrāliju, tur apguvu fitnesu un paralēli strādāju vienā no pasaules labākajiem restorāniem – Tetsuya’s –kam pieder Mišeliņ zvaigznes. Pēc gada atgriezos Latvijā un iestājos RSU. Šajā pavasarī iegūstot bakalaura grādu bija sajūtu, ka jādodas tālāk pēc plašākām, dziļākām zināšanām. Maģistrantūrā jūtos vairāk pieaudzis – vairs neesi balta lapa, jau orientējies tēmā, daudz kas ir pazīstams, tostarp pasniedzēju prasības. Jāatzīst, pasniedzēji ir ļoti adaptējušies šim attālināto studiju formātam, mēs kā studenti turpinām iegūt maksimumu.

Man patīk biznesa nozare, gribu tajā attīstīties, turklāt esmu radošs, spēju vadīt un plānot, tāpēc mērķtiecīgi eju uz priekšu. Nākotnē ceru ar iegūtajām zināšanām un uzkrāto pieredzi nodibināt savu uzņēmumu.

Kāpēc tieši starptautiskais bizness?

Tāpēc, ka mūsdienās ir ļoti daudz iespēju, tostarp virzīt savu uzņēmumu ārpus vietējā tirgus. Attīstot savu ideju starptautiskā mērogā, es palīdzu arī Latvijai augt ekonomiski. Ir jāmeklē eksporta tirgi, investori. Vēl nezinu, kas varētu būt mans bizness, cerams ar laiku izdosies atrast savu lauciņu. Esmu apsvēris domu pievienoties arī inkubatora programmām.

Par studijām vēl parunāsim, bet kā tu jūties, pievienojoties RSU biznesa inkubatora komandai?

Ļoti labi! Esmu tiešām priecīgs, ka ieguvu šo darbu – dinamisku un radošu. Lai gan iepriekš neesmu strādājis šādā pozīcijā, man vienmēr ir paticis organizēt, vadīt un pašam būt sava laika plānotājam. Man ļoti patīk sadarbība ar Kristapu (šeit un turpmāk - Kristaps Zaļais, RSU biznesa inkubatora B-Space mentors). Kristaps man uzticas, atbalsta iniciatīvas un ļauj izpausties. Varu ieviest realitātē to, ko esmu iepriekš apguvis. Ir forši sajust šādu brīvību.

Inkubatorā esmu savā vidē, turklāt tā man nav sveša – jau bakalaura studiju laikā piedalījos dažādos šeit rīkotajos pasākumos – hakatonos un lekcijās, filmējos arī atklāšanas video. Šeit katru dienu notiek kaut kas jauns un man tas patīk. Tieši tā, kā biju iedomājies.

Ko tu gribētu šeit sasniegt?

Es gribētu veicināt B-Space  kā kvalitātes zīmes atpazīstamību un ar laiku RSU inkubatoru padarīt par labāko – sākumā starp universitātēm, pēc tam arī Latvijas līmenī. Mums ir daudz starptautisko studentu, ar to mēs esam unikāli, tāpēc būtu jāizmanto arī starptautiskā vide.

Kādus cilvēkus tu šeit gaidi?

Biznesa idejām nekad nav par vēlu un arī nav par agru. Jauniešiem tagad iespējas attīstīt savas idejas ir jau 11. un 12 klasē. Ir jānāk un jāmēģina. Idejas ir un daudziem, bet baidās par tām runāt un pārbaudīt. Protams, gaidu arī studentus. Uzskatu, ka studiju vide kopumā veicina radošumu un domāšanu, ir jāiet un jāpiesakās hakatonos, papildus lekcijās. Studiju laiks ir lieliska iespēja. Mūsu mērķauditorija ir arī absolventi.

Kā tu savieno visas savas aktivitātes?

Man patīk plānot savu laiku, cenšos laicīgi salikt termiņus lielākiem darbiem, lai viss ir pa plauktiņiem. Bet, godīgi sakot, man šis darbs patīk tik ļoti, ka nav problēmu veltīt arī vakara stundas vai brīvdienas. Turklāt  studijas notiek piektdienu vakaros un sestdienās, tas ir liels pluss. Par studijām runājot, man gan žēl, ka attālinātā režīma dēļ zūd tā foršā mācīšanās gaisotne. Tās pietrūkst, gribētos cilvēkus iepazīt tuvāk. Mani kursa biedri ir dažādi – esam vairāki, kas turpina studijas uzreiz pēc bakalaura programmas, bet ir arī vecāka gada gājuma studiju biedri – tiem, kam ir jau savi uzņēmumi, bet kas meklē papildus zināšanas. No šādiem cilvēkiem tikai iegūsti. Ik pa laikam lekcijās pievienojas nozares speciālisti, ir dažādi praktiskie darbi, tas šo procesu apdara interesantu un motivē darboties. Pēc studijām būsim kvalificēti uzņēmumu vadītāji ar zināšanām tiesību jautājumos.

Man gan jāatklāj, ka papildus studijām un darbam spēlēju vēl basketbolu, ar to nodarbojos jau 16 gadus, esmu bijis vairāku izlašu kandidāts. Arī dzīvojot Austrālijā, spēlēju Sidnejas komētās (Sydney Comets), jaunatnes līgā. Bet pašlaik pārstāvu RSU komandu. Tā kā esmu cieši saistīts ar RSU.

Reklāmraksts