Biznesa laikraksts RBK Daily norāda, ka īpaši izteikta šī tendence kļūst turīgāko valsts iedzīvotāju vidū, un tas veicinājis privātskolotāju algu pieaugumu. Veiksmīgākie šī amata meistari var cerēt pat uz 1250 dolāru (640 latu) lielu honorāru stundā, bet privātskolotāju gada ienākumi reti kad ir zemāki par 70 000 dolāriem jeb 36 000 latu).

Kopš 1999. gada to ASV skolēnu skaits, kuri neapmeklē skolu, bet mācās mājās, pieaudzis par 75%, liecina interneta ziņu vietnes Education News dati. Pašlaik mājas apstākļos zināšanas apgūst aptuveni 4% amerikāņu skolēnu. Daļa no viņiem aug ne īpaši bagātās, taču izteikti reliģiozās ģimenēs, taču strauji turpina pieaugt to amerikāņu skaits, kas savus bērnus skolā nesūta tādēļ, ka spēj to atļauties, jo ir pietiekami turīgi.

Privātskolotāju kompānijas Tutors International dibinātājs Ādams Kolers (Adam Caller) skaidro, ka visbiežākais iemesls, kādēļ turīgie cilvēki nolemj izmantot privātskolotāju pakalpojumus, ir neapmierinātība ar izglītības kvalitāti skolās. Finansējums ASV izglītības sistēmai joprojām ir nepietiekams, skolas ir spiestas ekonomēt gan uz pedagogu algām (tas liek talantīgākajiem skolotājiem meklēt citus peļņas veidus), gan uzsākot klašu apvienošanu, kas nozīmē pārāk lielu skolēnu skaitu vienā klasē. Ā. Kolers atsaucas uz pētījumu, kas liecina - bērni, kuri skolojušies mājās, dažādos pārbaudījumos saņem labāku vidējo novērtējumu, nekā tie, kuri mācījušies skolās. Netieši to apstiprina arī tādu prestižu mācību iestāžu kā Hārvarda universitātes, Stenforda universitātes un Masačūsetsas tehnoloģiskā institūta dati - šajās augstskolās aizvien biežāk tiek uzņemti talantīgi jaunieši, kuri zināšanas apguvuši mājas.

Pieprasījumu pēc privātskolotāju pakalpojumiem palielina arī ģimenes, kas regulāri ceļo pa pasauli. "Tām pieder dzīvoklis Ņujorkā, jahta Francijā, nekustamais īpašums Meksikā un Dienvidāfrikā. Cilvēki vēlas to visu baudīt un, lai varētu to darīt kopā ar saviem bērniem, nolīgst privātskolotājus," stāsta Ā. Kolers. Viņš piebilst, ka arī jaunās informācijas tehnoloģijas sekmē šīs tendences attīstību, jo ir virkne interneta tiešsaistes pakalpojumu (Udacity, Courseras), kas nodrošina ne tikai specializētu mācību kursu apgūšanu, bet arī attiecīgu sertifikātu saņemšanu.

Pieprasījuma kāpums labvēlīgi ietekmējis privātskolotāju algas. Tutors International atzīst, ka vidējais atalgojums pašlaik svārstās robežās no 70 000 līdz 120 000 dolāriem gadā. "Bagātām ģimenēm tas nav daudz - it sevišķi, ja salīdzina ar izdevumiem jaunas sporta mašīnas iegādei vai, piemēram, personīgās lidmašīnas uzturēšanai," saka Ā. Kolers.

Lai gan privātskolotājiem, kuri strādā bagātnieku ģimenēs, parasti papildu algai tiek nodrošināts arī mājoklis un ēdināšana, viņiem jārēķinās ar darba devēju untumiem. Ir ģimenes, kas pieradušas maksāt un saņemt to, ko vēlas. Tās nesaprot, ka privātskolotāja algošana nav garantija, ka viņu bērns iegūs nepieciešamo zināšanu līmeni un tiks uzņemts kādā no prestižākajām universitātēm, norāda RBK Daily.