Botāniskais dārzs apmeklētājiem sniedz iespēju gan apskatīt daudzveidīgo augu klāstu, kas sasniedz 14 000 sugu, gan kārtīgi izkustēties un izlocīt kājas dārza plašajā teritorijā, kas pārsniedz 120 hektāru. Šis būs lielisks galamērķis tiem, kas vēlas  pastaigāties dabā, priecējot gan acis,  gan citas maņas – dzirdi, ožu un tausti.

Iepazīsti dabas daudzveidību

Nacionālajā botāniskajā dārzā augu daudzveidība ne tikai sniedz vizuālu baudījumu, bet arī ļauj iepazīt un iemācīties daudz ko jaunu. Skolēniem tiek piedāvātas ne tikai interesantas ekskursijas, bet arī 17 veidu mācību nodarbības dažādiem vecumiem: no rudens krāsu ekspedīcijām un čiekuru medībām - pirmklasniekiem, orientēšanās spēlēm gan dārzā, gan oranžērijā - vidējā posma skolēniem,  līdz iespējai izzināt augu noslēpumus, tos audzējot mēģenēs, – vidusskolas audzēkņiem.

Sasmaržo dabu sev apkārt

Parasti tieši vasaru asociējam ar smaržu pilniem ziediem, tomēr arī rudenim piemīt iespaidīga aromātu daudzveidība. Lai godinātu šos aromātiskos augus, botāniskā dārza komanda speciāli izveidojusi ārstniecības un aromātisko augu ekspozīciju, kurā ar savu smaržu valdzina piparmētras, salvijas, izops, pelašķi, monardas, raudenes un citi augi.

Ieraugi rudeni lapās un krāsās

Estētiskais baudījums Nacionālajā botāniskajā dārzā ir sastopams teju ik uz stūra un takas, sākot no trīs metrus garām dālijām, beidzot ar krāšņu mākslas izstādi Oranžērijā, - no estētikas lādiņa izdosies uzlādēties ikvienam. Lai izbaudītu zemes skaistuma atainojumu un cildinātu botāniskā dārza reibinošos ziedus, no 15. oktobra Oranžērijas galerijā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Dainas Šulcas raibo ziedu un augu atainojumu krāsu triepienos.

Sajūti silto gaisu un klimata daudzveidību

Lai drēgnajā rudens laikā noķertu vēl nedaudz siltuma, noteikti iesākam iegriezties Oranžērijā. No subtropu klimata līdz pat lietus mežu mitrumam – šajā salīdzinoši nesen uzbūvētajā kompleksā būs iespējams sevi kārtīgi palutināt ar sajūtām, ko parasti izjūtam vien ārzemju ceļojumos. Turklāt pie viena varēsiet sastapt arī tādus labi pazīstamus, bet dzīvē nesastaptus svešzemniekus kā banāni, kafijas un kakao koki, vaniļa, rozā pipari un pat cukurniedres un kokvilna.

Sadzirdi rudens vakaru stāstus

Kad gājputni sākuši savu ceļu uz siltajām zemēm, botāniskajā dārzā putnu čalas nomaina rudenīgo lapu čaboņa, kora dziedājumi un stāstu vakari. Šie pasākumi Nacionālajā botāniskajā dārzā ir ierasta lieta. Gadu no gada šeit ciemojas mūziķi,  dzejnieki, aktieri un stāstnieki. Šoruden botāniskā dārza stāstu vakari norisināsies katru otro piektdienu no oktobra līdz pat martam. Pirmais no tiem gaidāms jau 9. oktobrī. Šī stāstu vakara tēma ir atbilstoša spokainajam oktobrim un Helovīnam - briesmu un spoku stāsti, ko stāstīs Guntis Pakalns un draugi.

Visas iespējas izpēti Nacionālā botāniskā dārza mājaslapā.

Projekts “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” tiek realizēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu, un tā mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.