Lietotājvārds
Parole
my name jeff 11.01.2018. 17:46:39
labas atzīmes=labas morāles. emocijas, utt. vai ne?
Manuprāt ideāls pilsonis ir moderns, eiropeisks un progresīvs cilvēks ar atvērtu prātu, kurš nebaidās no pārmaiņām vai citu religiju pārstāvjiem.
Mūsu valsts ir ideāla, palika izveidot pilsoņus...
Domāju mūsu valstī sāk visu otrādi. Vecāki jau sūta bērnu uz skolo lai izaudzina par cilvēkiem un paši nedara neko. Jāsaka būtu ar vecākiem. Lai pilda savus pienākumus attiecībā pret bērnu. Otrs ir ka valsts maksā tik maz, ka vecāki visu laiku strādā un nav laika audzināt bērnus. Tad viņi izaug ka neklausa, cieņas nekādas, un spārda policistus, bet kad kas notiek sauc policiju palīgā. Nu sakiet vēl ka valstī vis kārtībā. Starp citu visi sakarīgi domājošie aizbrauc no valsts. Paliek vecie un mazbērni. Drīz nebūs kam uzlikt nodokļus ko tad darīs???
ienāc klusu, lasi klusēdams, neko neprasi, aizej ātri.
What?!?!?!?!?!? 25.11.2017. 13:21:04
Ideāls nespēj būt neviens jo katram ir savi trūkumi
ideāla pilsoņa navvv... 12.11.2017. 22:24:47
Latvija? Ok! Visu sapratu :( F---
Skolnieciņš 09.11.2017. 10:48:47
Netaisos izdabāt te visiem.
Liels jautājums, ko mūsu valdība domā zem ideāla pilsoņa. Ir aizdomas, ka pirmkārt, pilsonim jābūt ērtam valdībai.
Nu un KO
Ziniet, - sāksim ar to, ka paskatīsimies (mēs, pieaugušie) kritiski uz mācību grāmatu: vēsturē, latviešu val.,literatūrā. Par eksaktajiem priekšmetiem neesmu speciāliste. Pamēģiniet saskaitīt, cik vienā atvērumā sabāztas tēmas, atšķirīgas informācijas, fakti, aicinājumi vēl kaut ko izdomāt, utt. Un viss PA VIRSU, bieži paviršā, nenogludinātā valodā. Bērns paskatās uz šo izraibināto" mozaīklapu", un 2/3 klases nokar galvu... Neskatoties uz to, - vēljoprojām mēs alkstam bāzt un bāzt mācību grāmatā no visa kā par visu. It kā mācību grāmata varētu kādu IZAUDZINĀT pēc mūsu vai kāda cita vērtību skalas (un vai tas ir vajadzīgs). Atstājiet PAUZI savās alkās un tieksmēs. Kurā bērnam runāt, domāt, izpausties savā unikālajā uztverē. Varbūt viņš mums iemācīs ģeniālo vienkāršību; iedziļināties, izjust. Un nevajadzēs pārizgudrot to, kas jau ir.
Diskutējot par sociālo un pilsonisko jomu, nevajadzētu aizmirst atomārā indivīda vajadzību t.sk. personības nozīmi un ģimenes institūtu, kā to vai citu sociāl-politiski ideālu sistēmu pamatu.
Jā, piekrītu sisi!Arī es nevēlos ideālu, bet gan laimīgu bērnu skolas gaitās!Lai nebūtu jādzird:"...ja jūs neapmierina kaut kas šajā skolā, varat meklēt citu skolu!" Kā gan var apmierināt situācija, kad ik gadu vienīgā angļu val.skolotāja ņem sev 6mēn.slimības atvaļinājumu māc.gada laikā, ka skolēni speciāli taisa troksni, lai boikotētu matem.skolotājas neinteresantās stundas un neizprotamo rīcību kliedzot uz skolēniem.Ka līdzās strādā izgl.darba metodiķis, bet nepalīdz skolotājam tiktpāri izmisumam.Nekādas iespējas apgūt vācu valodu nav, jo jāgatavo nākamie fermu un gateru strādnieki, lai spētu vietējā " uzņēmēja" -krievu tautības nepilsoņa teikto saprast un izpildīt.Un tas viss Latvijas lauku skolā, kurai nosvinēta 100 gadu jubileja.Ko gan dod tas, ka skolēni prot krieviski apsaukāties vai latviešu valodas tekstā iepludināt izteicienus angļu valodā?Ka diktātos ks aizvieto ar x?Viņi ir vienaldzīgi kļuvuši pret apkārtējiem, nezina, kas ir darbs, cieņa, rūpes par otru.Pofigisms un dusmas pret apkārtējo pasauli, kas neļauj bērnam būt bērnam.Bet pieprasa 12 gadus vecus pieaugušos.
Man ir 13 gadus vecs dēls, kuram pēc visa spriežot visas šīs jaunās vēsmas izglītībā paies garām.Nesaprotu, kāpēc visas reformas sāk tikai ar 1.klasi.Dzīvē daudz ātrāk iziet vecāko klašu skolēni.Kaut gan jāmin, ka cien.autors lidinās tuvāk mākoņiem un nav bijis skolēnu vidū.Tas, ko viņš piedāvā:1)ir novēloti,2)ir atrauti no reālās dzīves.Ja paskatos, ko un kā es apguvu šajā vecumā skolā, tad tas bija daudz vairāk un labākā kvalitātē.Tad skolotāji saņēma 60 rubļus par pilnu slodzi mēnesī un nediktēja sabiedrībai savas prasības.Jau 4.klasē latv.val. bijām apguvuši to, ko tagad māca 7.klasē.Matemātikā tāpat.Vai mans skolnieks pa šo laiku ir apguvis ko citu vērtīgu.Skolā nē!Ārpus tās.Nav brīnums, ka visu laiku bijušas piezīmes: stundā sarunājas ar biedriem, kustina zem galda kājas utt.Arī pārējie klasesbiedri paslepus bakstījuši , spēruši vai iekaustījuši viens otru stundas gaitā.Noguruši no garlaikošanās un veco skolotāju moralizēšanas, ar ultra smagām grāmatām mugursomā paliek īgni un dismīgi prey pieaugušajiem.Tā kā vecāki ir skolai "nepiederošas personas" iebilst neko nedrīkst.Tiem, kas atļāvušies iebilst, piemērots administratīvais sods.Laikā, kad izglītība ir atrauta no kultūras, nav nozīmes skolēniem piebāzt galvas ar liekām zināšanām(reliģiju studēšanu, biznesa plānu rakstīšanu 6.klasē, valsts pārvaldes principu pētīšanu vēlāk utt.).Skola visos laikos ir bijusi kā skolēna mazā valstība.Ja tajā ir nekārtības: necieņa vienam pret otru, pret vecāko paaudzi, obligātums no skolotāju puses, bet pašu darbs liecina par pretējo utt.Kā saka:"Neskaties, ko un kā es daru, bet klausies manas tirādes!"(tā skolotāji darbā ar skolēniem).Atnākot uz citu skolu mans bērns bija izbrīnīts, ka sporta skolotājs stunās nekliedz un nevicina kulakus, ka matem.skolotāja daudz labāk māca, ka iegādāts 3d printeris un ar to skolēniem ļauj darboties! Nudiena kungam un citiem pārgudrajiem kabineta darboņiem, vajadzētu pastrādāt skolā, lai veidotos priekštats, kas mūsdienu jauniešiem vajadzīgs.Ne jau augstskolā apgūstamās zināšanas, bet radošuma un prieks, ka spēj un vari piedalīties olimpiādēs vai konkursos, jo esi ieguvis modernas zināšanas.Vēl būtu vajadzīgs ieklausīties, ko, piemēram, saka Berga kungs par šo visu- uzņēmējs un nākamais darba devējs.Vēlu veiksmi!Pašlaik izglītības sistēma zvalstās no vienas galējības otrā("No viena grāvja otrā").
Esmu skolnieces mamma - un es nemaz negribētu lai mana meita kļūst par idālu pilsoni. Tas nozīmē kā robots , bez savas domas un izteikšanās , viņā viss jau ir ieprogrammēts . Paldies nē - labāk lai ir normāls cikvēks ar saviem plusiem un mīnusiem ! :)
Ideals pilsonis ir pilsonis ar aitas saprashanu...izskatas, ka Olinjas projekts ir domats specialajaiem berniem nevis veselajiem.
Man ir priekšnojauta, ka pēc neilga laika vārds "eksperts" tiks lietots tāpat kā 19. gadsimtā tika lietots vārds "kārkluvācietis". Tāds, kas cenšas pielāgoties svešajam, ir nevēlams Latvijai un latviešiem.
Slikti! Ļoti slikti! Pat Kristus nebija ideāls, bet arī cilvēks. Ar šādu pieeju var izaudzināt tikai fanātiķus, bet tas ir pret latviešu zemnieku dabu. Vēl - ideālam pilsonim ir vajadzīga ideāla valsts. Ideāla valsts pēc būtības nav piemērota dzīvošanai. Briesmīgs mērķis. . .
Es neesmu skolotāja,bet nu jau otrās klases skolnieka vecmāmiņa,varu pateikt,ka mācību priekšmetu daudzums ir mākslīgi uzpūsts,nav nepieciešams mācīt ētiku,sociālās zinības kā atsevišķus priekšmetus,to saturs lieliski iekļaujas ,latviešu valodas stāstiņos,klases stundā,dabas mācībā,pat angļu valodā.Turklāt ,nevar iemācīt ētiku teorētiski,tai jānāk no ģimenes,no bērna dzimšanas,no saskarsmes ar vecākiem,citiem bērniem,ētika septiņos gados ir stipri par vēlu,tas ir tikai priekšmets ko māca mācīšanas dēļ,jo bērna uzvedību un saskarsmi ar vienaudžiem tas nekādi neietekmē.Katrs bērns atnāk uz skolu jau kā gatava personība un savas ģimenes spogulis.Un šos priekšmetus māca četrus gadus,tad ko mēs brīnāmies,ka mācību laiks skolā ir 12 gadi.Gan jau vēl atrastos priekšmeti,kuri programmās nav nepieciešami,kuri aizņem laiku un ir bezjēdzīgi.
Cik gadus A.Naudiens ir skolā nostrādājis?
Mīļais cilvēk, tur jau tā lieta, ka es necepos, jo ne jau man skolā jāstrādā. Es daru savu darbu un par to cīnos, lai man tajā viss būtu līmenī. Es vienkārši saku, ka, ja skolotājus viss apmierina, tad nav ko te izgāzt žulti uz pārējo sabiedrības daļu-bērniem, vecākiem, ka tie pie visa vainīgi. Mēs nelemjam ne par jūsu slodzēm, ne likmēm, ne algām utt...nav ko apvainoties, ka jums acīs pasaka, ka jūs neprotat protestēt. Taisnība nevienam nepatīk.
Komentējiet lūdzu rakstu. Ja skolotāji šeit paši visupirms nesāktu kliegt un vaimanāt, tad neviens no malas viņus neapbižotu....jūs tādi un šitādi utt...... te lūk ir tā atšķirība....tā kā, ja Jums viss kārtībā, tad labi, ja nē, tad....
Man "patika" Tavs komentārs. Sešos teikumos novērtēts skolotājs... jūs tādi, jūs šitentādi, jūs nevarat, ko jūs te gribat ... Bet kur tad paliek "mēs"? Vai mūs visus tas apmierina? Un ja tā, tad ko cepies?
Skolotājs_2 17.08.2017. 11:48:15
Vai jaunajam kompetenču modelim ir kāda nopietna, pētījumos balstīta bāze? Vai tiešām nepilna gada laikā var radīt jaunu pieeju, kas patiešām darbosies, zinot, ka projekts top "mums šķiet, ka tas būs vajadzīgs" līmenī?
jūs nespējat pienācīgi ar skaļu blīkšķi pat streiku noorganizēt, visas skolas kopā, tad nu es atvainojos, ko jūs te gribat tagad...paveraties, kā pasaulē cilvēki cīnās par savām tiesībām, bet šeit taču nedrīkst neko tādu Latvijā, jo ir taču LIKUMS!!!!! Te lūk arī parādās tā Padomija, jo savu domu nav un nevar būt, ir jāklausa. Bet citās valstīs cilvēki panāk daudz ko ar protestiem un demonstrācijām. Jums ir tikai Bēdu manu lielu bēdu pie Saeimas. Ak vai, streikot nedrīkst mēnesi, jo bērniņi cietīs, ak šausmas, jā, lai cieš to mēnesi, jo tikai tad sāks augšā beidzot kādam acis atvērties, kad būs bardaks nenormāls. Taču, ja jūs , Skolotājus viss apmierina, lūdzu paši nesāciet e-klasē vaimanāt, ka jums nav nodrošināts tas, tas un vēl kaut kas.
Vispirms iesaku izlasīt, par ko runa. Ne jau par skolotāju darba ir runa. Palasiet komentārus. Šeit netiek apspriests skolotāja ieguldītais darbs, bet gan tas, kā skolotāji tīšuprāt ļauj cilvēkiem augšā sevi čakarēt. Jums neviens nepiesienas par skolotāju darbu un kvalitāti. Bet gan par to, ka Jūs bez ierunām paklausāt tupu cilvēciņu pieņemtiem likumiem, pēc kuriem mācāt dzīvot mūsu bērnus. Un , kad vecāki sāk protestēt pret izglītības sistēmu-tad tas nevienam nepatīk. Runa nav šobrīd par skolotāja darbu. Sāciet beidzot lasīt un iedziļināties būtībā.
akdies kāda tumsonība 15.08.2017. 09:34:28
Vai tiešām Jums te nevienam nav tas joprojām zināms, ka ar Latvijas diplomiem mūsējos ārzemēs daudz kur neņem pretī? Tupiet vien ar saviem likumprojektiem un kārtējiem papīrkalniem!
Lasu un brīnos. Dace raksta " ļoti daudz izdarījusi skolas labā un pat atzinības rakstu par to saņēmusi no skolas vadības". Un tā sliktā skola Jūs apbalvoja? Vai varbūt tomēr mazliet padomājiet, kad mētājaties ar skaļiem apvainojumiem pret visiem skolotājiem. Jūs taču nepazīstat visus mūs, kas esam tajā "sliktajā" pusē. ------- Man liekas, ka vislabāko vērtējumu var dot bijušais skolnieks, kurš atzīst, ka "skola bija tā, kas man atvēra acis, kur palīdzēja izvēlēties profesiju, kur man ielika pamatus, lai sekmīgi kļūtu par ārstu, ķīmiķi, IT speciālistu utt, tad mēs savā skolā esam rīkojušies pēc labākās sirdsapziņas un Jūsu pārmetumi ir no gaisa grābti
tantīte -> piedodiet 14.08.2017. 23:21:01
jūs jau varat savus bērnus kaut vai mājās mācīt. valsts skolā mācības notiek pēc valsts standartiem un noteikumiem. tā ir visur pasaulē. tāpēc citur daudzi vecāki izvēlas privātskolas - un bērni mācās tādā veidā un tādu saturu, kas apmierina vecākus.
tantīte -> Dace 14.08.2017. 23:15:42
nu labi, jūs esat neapmierināta , ka skolotāji neko nedara. bet ko tieši vajadzētu darīt. varbūt mēs vienkārši nespējam saskatīt. padalieties, norādiet darbības virzienus un varbūt viss notiks.
Nu tā ir pilnīga dezinformācija. Mūsu skolas šī gada beidzēji sastājas tajās augstskolās , kurās gribēja:: Citi tepat Latvijā, citi Anglijā, citi Dānijā vai Nīderlandē. Un tā katru gadu - iespējas ir visdažādākās un diplomus un sertifikātus ņem pretī bez ierunām. Šogad varēja kārtot IELTS vai Toefel centralizētā eksāmena vietā, daudzi nokārtoja jau līdz jaungadam.
Ai, Dacīt, Dacīt! Tā ir tā "pareizā" domāšana - es gudra, visi citi muļķi. Žēl tevis, ka tā jātaisnojas.
briesmīgs.kur dzīvojam? komunismā???
Dacīte ir kā reiz ļoti daudz izdarījusi skolas labā un pat atzinības rakstu par to saņēmusi no skolas vadības. Skolai stāvu ļoti pat tuvu. Man acīmredzot, manos 30 gados ir citādāks skatījums uz dzīvi kopumā. Man citu darbs nav jādara, jo arī savējo daru es pati un neviens cits. Bet jūs , tā vietā, lai beidzot rīkotos, tupat šeit un atkal bļaustaties. Skumji.
piedodiet... 14.08.2017. 22:01:02
Bet man ir 2 izglītības un par savu darbu cīnos es pats, negaidu, kad kāds atnāks uz manu darbu mani aizstāvēt. Vecāki grauž un grauzīs skolotājus arī turpmāk, jo visi mēs Latvijā esam novesti līdz ārprātam...nervu zāles drīz dzers visi....jo nevienu neinteresē, ko grūž bērnu galvās. Un tajā brīdī, kad es kā vecāks pasaku, neeeee, manējais to un šito neapmeklēs, jomanai ģimenei tas nav pieņemams, tad mana ģimene pēkšņi kļuūst par neriktīgu, jo redzies nedaram, ko VADĪBA liek. ZINIET KO, MAN NOSPĻAUTIES. TIE IR MANI BĒRNI, UN MAN PIE VISNAS VIETAS, KO KĀDS PAR MANI DOMĀ. Jauku vakaru.
Saada pozicija no skolotajiem tiek piekopta jau sen. Protams, ka ne jau visas skolaas. Bet vieglak jau ir vainot vecaakus, ka tie vainiigi pie iesuunojusaas izgliitiibas sisteemss, kyrsi pasaulee grasha veertiiba un ar LV atestaatiem nav iespeejams iestaaties visaas pasaules sugstzkolaas...protams,'arii pie taa ir vainiigi mammas un teeti. PRIEKAA ! Man juus no sirds zheel...skolotaajus.
Skolnieciņš [Vislatvijas skaudības dievība] 14.08.2017. 19:48:49
Skolnieciņš Vai Skolnieciņš™ ir kremļa propoganda? Vai Jūs man ticiet? Vai Tu man tici? Es atzīstos, ka esmu latvietis, kas piedzima 1999.g. Man ir 17 gadu, esmu vidusskolnieks. Tūlīt iešu 12.klasē. Mana ģimene bija ar normāliem ienākumiem līdz 2006.g. beigām. Bet pēc tam bija dziļa nabadzība. Kaut arī es redzu, ka daudzu sīču vecāki ir turīgāki par maniem tajā laikā. Nu, Skolnieciņa™ personība veidojās nabadzībā. Esmu jauks un jautrs. Es pat ar melno maģiju nodarbojos. Es gribu būt dievība. Gribu būt nemirstīgs. Un pietam ieriebt elitei. ®Skolnieciņš [Esmu īsts latvju skolnieks!] Cieņā, Skolnieciņš
Dace! Vai tad vecākiem par bērnu vajadzībām nav jācīnās? Jūs uzskatāt, ka visi projekti attiecas uz skolotājiem? Skolotāji nāks un ies, bet jebkurš likumprojekts ietekmē bērnu, vēlāk jau pieaugušu cilvēku. Nav tiesa, ka jums kā vecākam nav nekas jādara, tikai jāgrauž skolotājs. Kamēr graužat skolotāju, jūsu bērnam var tikt iemācīts jebkas. Kamēr ir šāds uzskats: "Nekas, man ir savs darbs, es nesūdzos. Jums jau jāstrādā skolā, ne vecākiem", tikmēr bērns ir naiva marionete. Arī skolotājs var ieņemt pozīciju: "Nekas, man ir savs darbs, es nesūdzos.Tas jau ir jūsu bērns, ne mans." Padomājiet, kas notiks, ja visi uzskatīs: "Nav mana darīšana!" Šis teikums: "Un, ja jūs negribiet, lai vecāki arī turpmāk bļaustās skolās par visu, tad sāciet beidzot ko darīt" parāda Daces vājumu un to, ka patiesībā Dace pati ne par ko nav spējīga cīnīties, bet gaida, kad viņai pasniegs visu gatavu.
tantīte -> Dace 14.08.2017. 15:20:21
ziniet kāpēc mēs, skolotāji, esam tik neizlēmīgi? tāpēc, ka jūs vecāki esat tik naidīgi. es jau te varu teikt jebko - bet tas viss būs nepareizi a priori. tagad j''us drosmīgi minat sevi kā patiesības cīnītājas piemēru, bet ja gadījumā likumā pieņems , ka tieši no 6. gadiem jāsāk iet skolā - tad (arī jūsu) bērni ies skolā. par to parūpēsies sociālie dienesti, administratīvā tiesa vai bāriņtiesa. Baidos, ka jūsu revolucionārā degsme beigsies tajā brīdī, kad jums piespriedīs maksāt administratīvo sodu par bērna nesūtīšanu skolā. un jā, es, acīmredzot, esmu galīga sūnu čupiņa, bet es tiešām nekādu ideju vārdā nedarīšu neko, kas varētu kaitēt maniem skolēniem. tai pat laikā ir lietas par kurām es, kā katras demokrātiskas sabiedrības loceklis, varu izteikties visur, kur vien iespējams, bet ko es nevaru izmainīt pat tad, ja visi skolotāji kopā ar tehniskajiem darbiniekiem rokās sadevušies izietu ielās: piemēram : stulbās un nelietojamās mācību grāmatas izdod izdevniecības, tām ir savi autori, savi recenzenti un savi biznesa plāni. tikai bizness.
Njāā, nu šeit tiešām ir redzams, ka netiek domāts uz priekšu...jā tieši tā, tā tas arī izskatījās šajā komentārā, dumpoties, nepakļauties un ignorēt. Bet atkal komentāros maļat, ka jūs jau neverat neņemt vērā Augšu...jūs nevarat neklausīt. Jums tas ir jādara, jo citādi no darba izmetīs. Jūs nevarat viss skolas skolas kolektīvs savākties kopā, nevarat!!!!! Bail !!!! Tikai par to ir runa. Par to, ka tad tiks pārkāpts likums. Likumi ir katrā darba vietā, ne tikai skolās. Un cilvēkiem ir tiesības cīnīties par normālu dzīvi. Un attīstītās valstīs cilvēki cīnās un izcīna. Nav jādumpojas un par to jāvārās skolā, ir vnk. jādara pretēji tam, ko uzspiež. Jūs tiešām tāaāāāāāā esat iesūnojušas, ka nemūžam to neatļausieties to darīt, jo tad taču sāksies skandāls un letiņi nu nekādi skandālus negrib. Nedrīkst neko, ko tad par mums teiks...ārprāc, mī un žē....Tā kā turpiniet vien savā garā. Vecākiem lieciet mieru, sešgadniekus normāli vecāki uz skalu nelaidīs. Un, ja jūs negribiet, lai vecāki arī turpmāk bļaustās skolās par visu, tad sāciet beidzot ko darīt. Tikai pārkāpjot neadekvātus likumprojektus un tos ignorējot, var ko panākt visi kopā. Bet jūs to diemžēl nesaprotat. Kas tad vecākiem??? Nekas, man ir savs darbs, es nesūdzos. Jums jau jāstrādā skolā, ne vecākiem. Tāpēc, ja jums viss ir kārtībā, lūdzu nebļaustieties šeit vairāk. Riebjas lasīt šo jūsu atrakstīšanos kārtējo...ko tad mēs...mēs jau neko.....tad nu sēžat, kur esat.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.