Lietotājvārds
Parole
Vienam smadzenes nosliektas uz humanitāriem priekšmetiem otriem uz eksaktajiem... Tā kā par atzīmem kādas kuras nu kuram ir smieties vai ķengāties būtu absurds. Un šodien jābut 4 gadā un Tu esi sekmīgs vari pāriet uz nākamo klasi. Tā kā tā.
Ko nu? Vienam ir laba iztēle. Viens dzimis būt pavārs, otram laba dzirde un balss var būt dziedātājs u. t. Ko Dievs katrā ielicis to ielicis. Un no tā nav tas trešais stulbāks... Šodien slinkums negribēšu mācīties dabūšu 2 kadā priekšmetā. Tas nenozīmē, ka es stulbs stulba. Viss ir atkarīgs no atmosfēras klasē. citam troksnis traucē koncentrēties, cits atrs cits lēns. Citu skolā aizskar un basto skolu... klusē vecākiem. Vērtējumi ir pupu mizas. svarīgākais prast. Un nekad nesalīdzināt sevi ar citiem. Jo katrs ir dažāds. nerunāsim par tiem kas dzimst ar problēmām no dzimšanas tur pavisam cits stāsts.
Agrāk vērtēja atmiņu. Tagad darbu ar grāmatu. =) viss jauki. Dzīvojam.
my name jeff 11.01.2018. 17:41:49
Vai pašlaik Latvijas skolās skolēnus vērtē ikdienā? Nē Kāds ir ikdienas vērtēšanas mērķis? Lai liktu labiem skolēniem justies labi, bet sliktiem skolēniem-slikti. Kas ir labs vērtējums? 8-10 Kā skolotājs savā darbā var lietot skolēnu pašvērtējumu un vienaudžu savstarpējo vērtēšanu? Bērni/pusaudži sevi un citus vai nu novertē pārāk augsti, vai pārāk zemi. Ko no ikdienas vērtēšanas iegūst skolēni? Labas sajūtas par labu atzīmi,vai sliktas par sliktu.
Prātīgi teikts. Gan vai izdosies panākt skolēnu iesaisti pie tik liberālas attieksmes...?
Nesaprotu, kā var piedāvāt pieredzi skola ar zemu skolēnu zināšanu līmeni fizikā. Pieļauju, ka tieši šāds darba stils (nepamatoti eksperimenti) ir zemo zināšanu rezultāts. Tā ir bezatbildība!
Skolnieciņš Skaudības Dievība 09.11.2017. 10:54:53
Neticu!
SKOLĒNS (NORMĀLS MĀCOS UZ 10) 06.11.2017. 15:44:35
Nu kā tā var, tas Plakans man jau besī
Uztraukta māmiņa 26.10.2017. 19:11:25
Vispār manu bērnu šis ietekmē stipri viņa neguļ pa naktīm klaigā jo viņu skolā vērtē!!
Viss jau ir OK. Ir gan IT resursi, gan IT zināšanas, gan tehniskas iespējas to visu lietot. Es arī to daru gan ar Moodle, gan ar Kahoot, gan ar Uzdevumi.lv. Tikai tas valdības apmaksātais laiks to ikdienas stundu atgriezeniskās saites novērtēšanas uzdevumu (jautājumu) sagatavošanai ir 100 reizes par maz....
Absurds par radošajiem priekšmetiem... Mūzikā vēl ir teorija, kur varētu likt atzīmes, bet vizuālā māksla un sports netiek vērtēti kā izaugsme (ko iemācījies), bet novertētas prasmes - kas sanāk. Zīmēšanā ir jātrennē roka uz vienu un to pašu zīmējuma veidu, skolotājam jārāda priekšā kā saskatīt, kā to uzlikt uz papīra, kā vilkt līnijas. Bet kas notiek ? - Katru stundu uzdod citu darbu, katrs vizuāli smērē kā māk, un kā sanāk. Tad vienā stundā 1x mēnesī viena uzdevuma rezultātu novērtē ar atzīmi un smērē tālāk. Kāda loma te ir skolotājam? Tam mazajam bērnam arī ar komentāriem nepietiek, viņam ir jārāda priekšā - jāmāca zīmēt ! Tas nenotiek, bērns 6.klasē zīmē tāpat kā 1.klasē.Sportā tas pats - katru stundu spēlē futbolu, basketbolu, florbolu, tautasbumbu. Un 1x mēnesī uztaisa ieskaiti kurā jālec tāllēkšana, jāskrien uz ātrumu, jāvingro - to ko nevienā stundā nav darījuši!! Sanāk skolotājam vajag ieskaiti ne bērnam! Vingrot nemāk neviens, fiziskā attīstība =0. Kam tās sliktās atzīmes - lai Izglītības Ministrijā secinātu, ka zems fiziskais attīstības līmenis? Tas ir rezultāts tam, ka atļaujot sporta skolotājiem stādīt pašiem programmu neprasa ikdienā strādāt ar pamata prasmēm, bet prasa lai ieliek atzīmes par izaugsmi. Skolotājs izdomā savus normatīvus, saliek viduvējas atzīmes, izaugsmes nav. Bet visi spēlē basketbolu un futbolu, arī viduvēji, - māk iemest/iesist bumbu un māk sakauties, bet netiek trennēti uz izaugsmi. Šīs programmas nav sagatavotas attīstībai, bet vērtēšanai.Reformas vajag, bet vai to 50+ radošo skolotāju pārmācīsi?
Patiesība kož acīs! 13.09.2017. 17:55:42
Labojums: sportā 7 vai 6.
Patiesība kož acīs! 13.09.2017. 17:55:01
Dārgā tantīte, viena lieta ir saprast, kas jādara, otra lieta - reāli spēt to izdarīt! Labs piemērs - skriešana uz laiku. Cilvēki ar īsām kājām un augumu piedzīvo milzīgas grūtības turēt līdzi citiem. Tāpat ir augstlēkšanā un tāllēkšanā. Un šādu iemeslu dēļ dabūt uz liecības visur 9 un 10, bet sortā ir īpaši sāpīgi. Sportam jābūt patīkamam un vērtīgam. Jebkurš ārsts pateiks, ka sāpošas kājas un mugura 3 dienas pēc krosa nenozīmē neko labu. Padomājiet, kādēļ bērni bieži ņem zīmes, lai neskrietu krosu!
Jukolas Jusis 12.09.2017. 21:54:02
Vai kādā psihiatriskajā slimnīcā internets ievilkts, vai notiek konkurss;"Gada visstulbākais viedoklis e-kases komentāros"?Cik liels balvu fonds?Pēc textiņiem spriežot, mazāk par miljonu nebūs...
Mēs varam teoretizēt 12.09.2017. 20:51:29
Varam teoretizēt par to kā vajadzētu būt, kā vajadzētu strādāt skolotājam, ko vajadzētu attīstīt stundā, bet tad, kad pretī ir reāli skolēni, viss ir pavisam savādāk. Visvairāk prot pamācīt tie, kuri ir vistālāk no reālā darba ar bērniem. Tajos, kuri tiešām strādā - tajos neieklausās. Ierēdņu krēsli ar lielajām algām ir svēti, bez viņiem taču pasaule sagrūs, ne?
dārgā tantīte 12.09.2017. 20:21:07
Vai vēl līdz šim nav skaidrs, ka sporta stunda parastā skolā ir paredzēta, lai skolēns apgūtu prasmes sava organisma veselības uzlabošanai. Tieši tas ir jāstāsta, jāmāca skolēniem. Un, galā tieši par šo prasmju apgūšanu ir jāliek vērtējums! Ja skolēni zinās, kas ir jāapgūst, un par ko liek vērtējumu, tad viņi neskaitīs citu sekundes un metrus, un neprasīs, kādēļ tam citam ir vairāk vai mazāk. Ja sporta skolotājiem ir problēmas šo visu saprast, tad tiešām vajag noņemt sportā vērtējumu ballēs (nevis skolēnu, bet skolotāju dēļ). Savukārt, sporta skolotāju pienākums ir no dabas fiziski īpaši apdāvinātos virzīt uz sporta skolām, lai veicinātu viņu izaugsmi un sportiskos rekordus. Un, par to 7. Ja skolēns visur citur var iegūt vismaz 9 balles, tas liecina par izteiktu daudzpusību, un ir pārāk neloģiski, ka tāds cilvēciņš nespētu saprast sava organisma veselību, un ko un kā vajag pareizi darīt, ja to iemāca skolotājs. Tieši tāpat kā citos mācību priekšmetos - ja skolēns ir apguvis vēl vairāk par skolotāja mācīto un prot to izmantot, lai uzlabotu SAVU veselību un SAVUS rezultātus, tad viņam ir dota iespēja iegūt arī 10 balles.
Lai skolotāji sportā beidzot sāk mācīt, kā ir jāelpo skriešanas laikā un citas noderīgas lietas dzīvei un ķermenim un veselībai. Nevis tā kā mūsu klasē...tā, ja noskriesi 6 apļus šitādā laikā un iekļausies, tad tev 6 balles, bet ja ātrāk noskriesi, tad 8-10 balles! Piedodiet, tā ir totāla veselības čakarēšana. Es arī neskrietu, bet nestu zīmes par atbrīvojumiem. Tas nav normāli, kas notiek sporta stundās un vēl uz atzīmi. Ak jā, un uz asfalta liek skriet, jo sporta laukumu jau 20 gadus nelabo.
nu bet kāpēc 7 neder. 7 ir labi. kāpēc daudzi grib saņemt neadekvātus vērtējumus? vērtējumam taču ir jāatbilst sasniegumam, nevis jāapmierina skolēna vai vecāku ambīcijas.
>Patiesba kož acīs! 12.09.2017. 16:52 12.09.2017. 18:21:19
Vēl "patīkamāk" pēc tam iet un trenēties katru otro dienu, skriet, vingrot, bet kārtējā normatīva vērtēšanā saprast, ka Tavi vecāki Tev nav iedevuši gargabalnieka gēnus, ka Tavas kājas ir par īsu, lai noskrietu kaimiņu Ilzīti, raudāt pusi nakts, atmest ar roku jebkādām sporta nodarbībām, ienīst savus vecākus, sevi un visu pasauli par to, ka ar ieguldīto darbu neko daudz nevari izmainīt, ka sportā vienalga nebūs vairāk par 7, kad citur ir 9, piemēram. Pilnīgi piekrītu par 100 %, ka sportu nedrīkst vērtēt pēc normatīviem. Ir jāpanāk, lai VISI nodarbotos ar fiziskām aktivitātēm, kas nepieciešamas ikdienā, lai censtos iespēju robežās uzlabot SAVU rezultātu. Fiziskā (nevis garīgā!) skolotāju iedvestā nevarība ir ļoti bīstams psiholoģisks moments, kas nākotnē draud ar nopietnām psihiskām saslimšanām jebkuram indivīdam.
kāpēcītis 12.09.2017. 17:41:01
Kāpēc Tukuma ģimnāzijā, kurā strādā cienījamais eksperts un māca fiziku, eksāmenu rezultāti ir tik zemi. 2016. gadā starp 58 ģimnāzijām ir ap 40 vietu skolu reitingā. Skatīt konkurss.lv, fizika. Vai pielietojot ieteiktās metodes arī citās ģimnāzijās sagaidāms zināšanu kvalitātes kritums ?
Patiesba kož acīs! 12.09.2017. 16:52:28
Ir tik patīkami, kad sportā liek skriet lielas distances, sāk sāpēt kājas, parādās "dūrēji" vēderos un skolotāja ieliek 7, jo neizpildīji normatīvu. Protams, pēc tam pāris dienas sāp visas maliņas. (sarkasms)
Jau sen ir jārunā un skaļi jārunā par to, ka bērnu darbi jāvērtē TAISNĪGI. Nav daudz tādu skolotāju, kas vērtē taisnīgi...un tie, kuri to dara, bērnu acīs sevi ceļ. Ar vārdu "TAISNĪGI" šinī gadījumā būtu jāsaprot bērna vērtēšanu NEVIS SALĪDZINĀJUMĀ ar citiem bērniem, bet tikai un vienīgi, ņemot vērā bērna paša izaugsmi un spējas...Tas ir lielākais klupšanas akmens arī motivējot bērnus mācīties. Viņiem zūd motivācija, ja viņi redz, ka darbi tiek vērtēti pēc deguniem, pēc kaut kādiem skolotājam vien saprotamiem skaistuma parametriem vai salīdzinot darbu ar citiem. Salīdzināt vajag tikai ar paša IZAUGSMI, tad arī būs rezultāts...un motivācija...un cieņa pret pedagogu.
>>skolotājai 11.09.2017. 13:59 12.09.2017. 10:51:35
Mans radinieks no Zviedrijas bija galīgi satriekts, ka mums vērtē šīs jomas ar atzīmēm. Viņiem novērtē katra sasniegumu- šodien Tu jau proti to, ko mēs mācījāmies, tagad tu noskrēji labāk kā iepriekš, un tamlīdzīgi. Pie mums vērtē, teiksim sportā skolotāja pasaka bērniem - "sacensībās novadā dabūjāt tikai 3. vietu, tāpēc lieku jums par tēmu 7." Bet piedalījās 10.komandas un tie, kas palika 10. skolā dabū 9 vai pat 10 par skolas gada aizstāvēšanu. Par to šeit arī ir runa, ka nevar v'ērtēt sportu kā līdzšim
Jā, jā, jā...tikai diemžēl visās skolās tas netiek ievērots. Uzjautājiet skolēniem.
ex Mācību pārzinei 11.09.2017. 23:03:56
Visam piekrītu, bet... Arī matemātika, angļu valoda u.c. ir katra individuālās spējas, Katrā priekšmetā var izvirzīt mērķi, ko sasniegt, un novērtēt, vai tas sasniegts.
Neapšaubāmi- vērtēšanai jāveicina skolēnu sasniegumi!
tantīte-> ex Mācību pārzine 11.09.2017. 21:26:30
nu jūs tiešām laikam sen bijāt mācību pārzine, pirms Brežņeva izglītības reformas, vai? ieskatieties pašreizējos standartos un paraugprogrammās, kur detalizēti aprākstīti visi vērtēšanas veidi unvērtēšanas kārtība,
Jukolas Jusis 11.09.2017. 20:21:53
Komentāros skaidri redzama pedagogu nespēja risināt savas sociālās un profesionālās problēmas. Raxtelis ir aizskarošs! Apmēram tādā veidā skaidro reizrēķina nozīmību zemākai radībai, par kuras prāta spējām radušās šaubas.
Vērtēšana nav "lieta", vērtēšana ir process, darbība. "Katrai lietai" nav jābūt skaidri formulētai, katrai lietai jābūt glīti pagatavotai un praktiski noderīgai. Ja lasa šādus apgalvojumus, tad ir skaidrs, ka raksta gados jauns skolotājs, jo ar stila kļūdām raksta un runā jaunās paaudzes skolotāji, kuriem kopta latviešu valoda nav viņu skolotāja darbības prioritāte. Svarīga tikai atraktivitāte, ne tas, cik labā valodā zināšanas nonāk pie skolēniem.
Manuprāt, vērtēt var visu. Tikai skolotājam jābūt godīgam, objektīvam. Tiešām, ir jābūt katrai lietai skaidri formulētai, ko, kā vērtēs. Tam jābūt skaidram gan skolēniem gan vecākiem. Es tā visu laiku strādāju un problēmu nav bijis. Domāju, ka var vērtēt ballēs jau sākot no 2.klases, nu, izņemot ētiku. Bērni grib saņemt atzīmes. Un skolotājam ļoti ir jāņem vērā arī attieksme. Tieši tad bērns cenšas un var izdarīt jebko. Nu, ja gadās kāds izteikts sliņķis, kas atsakās darīt un viņam nav ieaudzināts, ka ir darbi, kas tev ir jādara, ka ikviens darbs jācenšas darīt labi un labāk, tad jau skolotājs tur neko daudz nevar līdzēt.
Pēdējos rakstos, arī ierēdņu runās, manuprāt, aizvien vairāk parādās bīstama parādība - lietot tukšus vārdus, bezjēdzīgi garus, samudžinātus teikumus. Piemēram, galamērķis, izglītības nākotne, darba plānošana. Briesmīgos teikumus atkārtot nemaz negribas. Jaunās paaudzes ienākšana skolās mani uztrauc tāpēc, ka viņu zināšanas . viņu kompetences tiek parādītas paviršā, virspusējā, birokrātiski eiropeiskā valodā. Tāda sekla valoda jau skan skolās un klasēs. Turklāt tas tiek darīts plānveidīgi. Man ir jautājums. Ja bērns (skolēns) zina, ka viņa mācīšanās, darbs tiks plānveidīgi novērtēts, par ko viņš vairāk domās -par sevi pašu , vai par šādu vērtēšanu.
ex Mācību pārzinei Mani pārsteidz Jūsu diskusija skolā par sportu un mākslu, ko nevajagot ar ballēm vērtēt. Tad jau arī matemātiku nevar vērtēt ar ballēm, jo dažiem tā nepadodas. Ir taču standarti visos mācību priekšmetos, kur skaidri norādīts, kāds ir sasniedzamais rezultāts. Ja ir vēl pedagogi, kas fantazē kā Jūs raksta sākumā esat norādījusi, tad tiem laiks pensijā vai jāiet kursos. Katrā skolā taču ir izstrādāta vērtēšanas kārtība.
maza piebilde iepriekšējam komentāram 11.09.2017. 12:38:31
Arī mūzikas vai vizuālās mākslas stundās skolotājs dod skolēniem konkrētus uzdevumus, un vērtē tikai to, kā skolēns izpratis un izpildījis konkrēto uzdevumu, nevis cik "smuka bilde" viņam sanākusi, resp., individuālās dotības. Protams, vērtēšanas kritērijiem jābūt skaidri formulētiem un saprotamiem, tad nebūs pretenziju ne no skolēnu, ne vecāku puses.
ex Mācību pārzine 11.09.2017. 10:03:53
PIRMAIS PIEMĒRS: Viena skolotāja visiem liek desmit. Otra skolotāja saka, ka 10 ir Dievam, 9- viņai un 8 – visgudrākajam bērnam. Tā nu skolēni dzīvo ar saviem 6 un 7, saņemot pārmetumus no vecākiem. OTRAIS PIEMĒRS: Negatīvo vērtējumu (1 – 3 balles) nedrīkst izmantot kā soda rīku, piemēram, par neattaisnotu prombūtni stundas laikā. Šādi aizvien rīkojas daži pedagogi, un šādi tiek nepamatoti samazināta vidējā atzīme. TREŠAIS: Mēs skolā bieži diskutējām, ka vērtēt mūziku, vizuālo mākslu un sportu ar atzīmēm vispār nav godīgi. Tās ir katra individuālās spējas. Šie priekšmeti skolā vairāk ir domāti, lai sevi daudzpusīgi pilnveidotu, bet to vērtēšanu varētu aizstāt, piemēram, ar ieskaitīts un neieskaitīts. Tie, kas vēlas šīs prasmes sevī attīstīt, var doties uz mākslas, mūzikas vai sporta skolām.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.