Pieslēdzies E-klasei

Visiem aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvājam baudīt slidošanas priekus LIDO slidotavā!

LIDO Atpūtas centra slidotava ir vairāk nekā piecus tūkstošos kvadrātmetru plaša, kas ir lielākā atvērtā tipa slidotava Baltijā, piedāvājot iespēju izslidoties svaigā gaisā pavisam netālu no Rīgas centra, Krasta ielā 76.

LB ekonomists: Piepildot skolu klases, iegūsim labi apmaksātus pedagogus un jauniešu interesi par šo profesiju

Optimizējot skolu tīklu un piepildot klases, iespējams nodrošināt labāku atalgojumu pedagogiem un radīt jauniešos interesi par skolotāja profesiju.

"Jauniešu garantijas" ziemas uzņemšanā aicina apgūt 65 profesijas

Sākusies Eiropas Sociālā fonda projekta "Jauniešu garantijas" ziemas uzņemšana, kurā jaunieši var pieteikties, lai apgūtu 65 darba tirgū pieprasītas profesijas īsā laikā un bez maksas.

E.Aldermane: Labākais vecums sistemātisku mācību uzsākšanai ir septiņi gadi

Labākais vecums sistemātisku mācību uzsākšanai ir septiņi gadi, intervijā atzīst Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Nākamgad internātskolu uzturēšanu vēl daļēji finansēs no valsts budžeta

Nākamgad internātskolu uzturēšanu vēl daļējai iecerēts finansēt no valsts budžeta.

Saeima atbalsta ierosinājumu ļaut valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Latvijas Pašvaldību savienība diskutēs par izglītības sistēmu Latvijā

Piektdien, 24.novembrī, Aizkraukles pilsētas kultūras namā notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētā Novadu diena, kura šoreiz būs veltīta izglītības jomai, informēja LPS pārstāve Jana Bunkus.

Notiks LIZDA konference "Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus"

Šodien plkst.11 O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotā konference "Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus".

Skolēnu spēja risināt problēmas savstarpējā sadarbībā zem vidējā rādītāja starp OECD valstīm

Latvijas skolēnu kompetence risināt problēmas savstarpējā sadarbībā kopumā ir nedaudz zemāka nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD valstīs.

Premjers atzīst, ka izglītības reformas var tikt koriģētas pēc sarunām ar pašvaldībām

Gan skolu tīkla reformas, gan ieceres pāriet vidusskolās uz mācībām tikai latviešu valodā vēl nepieciešamas rūpīgi pārrunāt ar pašvaldībām, šorīt LTV "Rīta panorāmā" paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš esot ieradis ļoti rūpīgi ieklausīties tajā, ko saka praktiķi.

Izsludina pieteikšanos prelāta Ādolfa Grosberga un bīskapa Jāzepa Rancāna stipendijām

Līdz 11.decembrim studējošie, kas aktīvi darbojas kādā katoļu draudzē, var pieteikties prelāta Ādolfa Grosberga un bīskapa Jāzepa Rancāna piemiņas stipendijām, pastāstīja Latvijas Romas Katoļu baznīcas Informācijas centrā.

Aicina pieteikties semināram “Beta”

Valsts izglītības satura centrs organizē trešo praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts bioloģijas zinātnei. Seminārs tiek organizēts 10. – 12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par bioloģiju, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu bioloģijā vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.

Latvijas pilsoņi brīvprātīgi varēs pieteikties NBS rezervē

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Militārā dienesta likumā, nosakot, ka Latvijas pilsoņi no 18 gadu vecuma varēs brīvprātīgi pieteikties dienestam Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezervē un apgūt noteiktu militārās apmācības kursu.

Parakstīs vienošanos par labu praksi ārvalstu studējošo piesaistē un studiju nodrošināšanā

Šodien plkst.10 Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ar vairākām augstskolām parakstīs vienošanos par labu praksi ārvalstu studējošo piesaistē un studiju nodrošināšanā.

Kā ģimenē izvairīties no strīdiem par pavadīto laiku pie ekrāniem?

Dzīve bez strīdiem un regulārām domstarpībām par pavadītā laika ilgumu pie ekrāniem, kopīgas aktivitātes, netraucēts naktsmiers bērniem un iespēja izbaudīt skaistākos bērnības brīžus reālajā pasaulē – tie ir tikai daži no ieguvumiem, kurus visvairāk novērtēja Anša Bogustova, Sindijas Meluškānes, Līgas Andžānes un Annas Kašinas ģimenes, kas pieņēma izaicinājumu ieviest digitālos noteikumus un ekrāna laika labākai pārraudzībai vienu nedēļu izmēģināt speciālu mobilo lietotni.

Rosina iespēju strādāt par pedagogiem speciālistiem, kuri nav apguvuši pedagoģiju

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā atvieglot iespēju strādāt par pedagogiem nozaru speciālistiem, kuri iepriekš nav apguvuši pedagoģiju.

Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā par Latvijas labāko ģimnāziju atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Draudzīgā aicinājuma fonds par labāko ģimnāziju Latvijā šogad kārtējo reizi atzinis Rīgas Valsts 1.ģimnāziju, informēja fonds.

Grupa krievvalodīgo bērnu vecāku pieprasa izglītības ministra demisiju

Mazākumtautību bērnu vecāku iniciatīvas "Saglabāsim krievu valodu Latvijas izglītībā" pārstāvji vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ministru prezidenta Māra Kučinska ar lūgumu iniciēt izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska demisiju.

Prezidents aicina aktīvi līdzdarboties, lai gūtu personiskus panākumus un veicinātu valsts izaugsmi

Tikai ar aktīvu līdzdalību ir iespējams gūt personiskus panākumus, kā arī veicināt savas valsts izaugsmi, apbalvojot ikgadējā skolēnu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" uzvarētājus sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kādā izglītības iestādē ceturtdaļai pedagogu valsts valodas zināšanas neatbilst noteiktajam līmenim

Kādā izglītības iestādē ceturtdaļai pedagogu valsts valodas zināšanas atzītas par neatbilstošām noteiktajām prasībām, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča.

Divi skolu direktori sodīti par ilgstošu obligāto mācību priekšmetu nenotikšanu izglītības iestādē

Šogad divu skolu direktori saņēmuši administratīvu sodu par ilgstošu obligāto mācību priekšmetu nenotikšanu izglītības iestādē.

Grozījumus normatīvajos aktos saistībā ar pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolās IZM iesniegs līdz gada beigām

Grozījumus normatīvajos aktos saistībā ar plānoto pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolās Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) Ministru kabinetā iesniegs līdz šī gada beigām.

Ministrs atklāj, kur plāno iegūt līdzekļus pedagogu algu palielināšanai

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis pusi līdzekļu pedagogu algu celšanai piedāvā iegūt no skolu tīkla reformām, bet otra puse esot jāiegūst uz ekonomikas izaugsmes rēķina.

Valdībā vēl nevienojas par iespēju piecos gados skolotāju zemāko mēneša darba algas likmi celt līdz 900 eiro

Ministru kabineta komiteja (MKK) šodien lēma vēl divas nedēļas turpināt diskusijas par pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kas paredz līdz 2022.gada beigām zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem celt līdz 900 eiro.

Ministrs: Par mācībām vidusskolā latviešu valodā visgrūtāk būs vienoties ar tiem, kas jautājumu politizē

Par virzību uz vispārizglītojošo mācību priekšmetu apgūšanu latviešu valodā vidusskolu 10.-12.klasēs visgrūtāk būs vienoties ar tiem, kas jautājumu politizē, tā pēc Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdes žurnālistiem sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

LIZDA: Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks atspoguļo "maksimālus kompromisus"

Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks, kuru šodien skatīs valdības komiteja, atspoguļo "maksimālus kompromisus", šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Aizdomu dēļ portālā "Manabalss.lv" pārtrauc parakstu vākšanu par mācību valodas brīvu izvēli

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" pārtraukta parakstu vākšana par Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas iniciatīvu brīvi izvēlēties mācību valodu.

Koalīcija neplāno atkāpties no ieceres par pakāpenisku pāreju uz izglītību valsts valodā

Valdošā koalīcija neplāno atkāpties no ieceres par pakāpenisku pāreju uz izglītību valsts valodā, atzina aptaujātie politiķi.

EK ziņojums: Latvijai nepieciešams palielināt absolventu skaitu eksakto zinātņu jomā

Latvijā ir augsts iedzīvotāju īpatsvars ar augstāko izglītību, taču nepieciešams palielināt absolventu skaitu dabaszinātņu, matemātikas, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā, secināts Eiropas Komisijas (EK) ikgadējā izglītības uzraudzības ziņojumā "Education and Training Monitor 2017".

RSU rektora amatā ievēl Aigaru Pētersonu

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatā šodien ievēlēts RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons.

Profesionālās izglītības ceļš: stereotipu laušana

Kā nebaidīties sekot savam profesionālajam aicinājumam un atrast iespējas to īstenot? Jāņem vērā, ka ne vienmēr tas ir vienkārši un dažkārt ir vajadzīgs kas vairāk par vēlmi kļūt par profesionāli savā nozarē, – nepieciešams neatlaidīgi meklēt iespējas, nepadoties grūtību priekšā un mērķtiecīgi pilnveidoties.

Savākti 10 000 parakstu par bilingvālās izglītības saglabāšanu

Nepilnu divu nedēļu laikā sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par bilingvālās izglītības saglabāšanu.

Pētījums: Latvijā ir liels īpatsvars skolēnu ar zemu pilsonisko kompetenci

Latvijā aizvien saglabājas liels īpatsvars skolēnu, kuriem ir zema vai ļoti zema pilsoniskā kompetence, secināts starptautiskā pētījumā "Pilsoniskās izglītības problēmas un izaicinājumi" (ICCS 2016).

Spiediena dēļ IZM atkāpjas no rosinājuma minimālo skolēnu skaitu noteikt arī 7.-9.klasē

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) spiediena dēļ atteikusies no rosinājuma Izglītības likumā deleģēt Ministru kabinetam (MK) tiesības noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolas 7.-9.klasē.

Piešķirs stipendiju studentiem, kuri pārzina visu Baltijas valstu oficiālās valodas

Baltijas valstu vadošo universitāšu - Latvijas Universitātes (LU), Tartu Universitātes un Viļņas Universitātes - rektori parakstīja sadarbības līgumu par jaunas stipendijas izveidi, atbalstot studentus, kas pārzina vai apgūst visu Baltijas valstu oficiālās valodas.

Latvijā trūkst aptuveni 10 000 eksakto zinātņu profesiju pārstāvju

Latvijā trūkst aptuveni 10 000 eksakto zinātņu profesiju pārstāvji, jo labāka piedāvātā atalgojuma dēļ tie izvēlas strādāt ārvalstīs, intervijā Latvijas Radio sacīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos Raimonds Aleksejenko.

IZM rosina deleģēt tiesības valdībai noteikt ne tikai minimālo, bet arī maksimālo skolēnu skaitu klasē

Ministru kabinetam (MK) būtu jādeleģē tiesības izglītības iestādēs noteikt ne tikai minimālo, bet arī maksimālo skolēnu skaitu.

Dālderis rosina ieviest obligāto vidējo izglītību

Lai iespējami samazinātu jauniešu bezdarbu, pārskatāmā nākotnē jāievieš obligāta vidējā izglītība, rosina Saeimas deputāts Ints Dālderis.

Krievvalodīgie vecāki vāc parakstus par krievu valodas saglabāšanu izglītībā un sola protestus

Krievvalodīgie vecāki portālā "change.org" sākuši vākt parakstus par krievu valodas kā mācību valodas saglabāšanu izglītībā Latvijas skolās.

Jautājumā par vidējo izglītību latviešu valodā Šadurskis konsultējies ar drošības iestādēm

Jautājumā par vidējo izglītību latviešu valodā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis konsultējies ar drošības iestādēm, intervijā portālam "Delfi" stāstīja ministrs.