Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis cer, ka būvnieki savus darbus veiks godprātīgi, bez nolaidības, vēsta laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Pirmkārt, vēlos norādīt, ka IZM pārraudzībā ir 35 profesionālās izglītības iestādes, par vispārizglītojošajām mācību iestādēm atbild pašvaldības. Otrkārt, tagad patiešām 11 profesionālajās izglītības iestādēs notiek modernizācija process, arī celtniecības darbi. Tagad jāteic, ka diemžēl, bet IZM neveica centralizētu būvniecības iepirkumu, šis uzdevums tiek deleģēts un notiek reģiona līmenī," norāda V. Dombrovskis. Viņš cer, ka ne visi būvnieki ir zaudējuši veselo saprātu, funkcionējošu un cilvēku plaši apmeklētu ēku uztaisot par bīstamu būvlaukumu. "Katra cilvēka pienākums ir neradīt riskus citiem cilvēkiem, viņu veselībai un drošībai. Būvnieku papildu pienākums ir nebūt nolaidīgiem," uzsver ministrs, piebilstot, ka IZM nevar noteikt būvnieku, tas tiek noskaidrots, rīkojot attiecīgu iepirkuma procedūru.

Viņš stāsta, ka iepirkumu konkursu komisijās, lai stiprinātu komisijas kompetenci par būvniecības jautājumiem, IZM bija aicinājusi piedalīties Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvjus. Lai darbi nenotiktu pavirši, tos uzrauga būvvaldes. Taču ministrs atzīst – ņemot vērā nesenos notikumus, jautājums ir, cik lielā mērā pašvaldības saprot, ka būvvalžu darbība ir viņu atbildība.

Pašreiz daļā profesionālo izglītības iestāžu darbi ir tikai sākumstadijā, citviet jau uzņēmuši apgriezienus, bet atsevišķu skolu modernizācija nonākusi finiša taisnē. Kā visu būvdarbu beigu termiņš paredzēts 2015. gada 31. augusts.

Modernizācija notiek Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā, Cēsu Profesionālajā vidusskolā, Daugavpils Celtnieku profesionālajā vidusskolā, Daugavpils Valsts tehnikumā, Ogres Valsts tehnikumā, profesionālās izglītības kompetences centros Liepājas Valsts tehnikums un Rīgas Valsts tehnikums, Jelgavas tehnikumā, Smiltenes Valsts tehnikumā – profesionālajā vidusskolā, Valmieras Profesionālajā vidusskolā un Ziemeļkurzemes Profesionālās izglītības kompetences centrā Ventspils Valsts tehnikums.