Visvairāk pirmkursnieku uz Krieviju devās 2010. un 2011.gadā, kad iespēju tur studēt izcīnīja attiecīgi 133 un 130 cilvēki. 2012.gadā studiju vietas Krievijā ieguva 102, bet 2013.gadā - 100 cilvēki, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Šogad organizācija Rossotrudnichestvo kopā ar Krievijas Izglītības un zinātnes ministriju Latvijai piešķīra 86 budžeta vietas universitātēs, kuras savos pieteikumos norādīja paši vidusskolu absolventi.

Kopš 2012.gada vairākām augstākās izglītības iestādēm tika dotas tiesības studijām par valsts līdzekļiem uzņemt ārzemēs dzīvojošos tautiešus un cittautiešus, tāpēc ir samazināts valsts programmas piešķirto budžeta vietu skaits.

Studentus no Latvijas uzņems vairāk nekā 25 augstākās izglītības iestādes, tostarp Imanuela Kanta vārdā nosauktā Baltijas Federālā universitāte, Sanktpēterburgas Valsts universitāte, Krievijas Federācijas valdības pārraudzītā Finanšu akadēmija, Krievijas Tautu sadraudzības universitāte, Valsts jūras akadēmija.

Šogad pretendentu atlases komisija saņēma 125 skolēnu pieteikumus no Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Jelgavas un citām pilsētām. Vispopulārākās specialitātes šogad ir jurisprudence, menedžments, ekonomika un žurnālistika.