Nedēļas vadmotīvs šogad ir Atver profesijas durvis!. Pasākumus jau ceturto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm, kuru lokam šogad pievienojušās Lielvārde, Dagda, Talsi, Preiļi un Tukums, informē sagatavoja Kristīne Keiča, Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve.

"Profesionālās karjeras izvēle ir sarežģīts jautājums mūsdienu dinamiskajā laikā. Visbiežāk jauniešiem trūkst izpratnes par konkrētām profesijām un to ikdienu. Ne visas profesijas ir tik zināmas kā frizieri, viesmīļi, santehniķi un citi. Profesiju ir daudz, un ir svarīgi pazīt arī citas un meklēt savējo - vispiemērotāko, tāpēc Karjeras nedēļa ar savu daudzpusīgo pasākumu klāstu ir viens no veidiem, kā padarīt jauniešu izvēli informētāku," atzīst VIAA direktore Dita Traidās.

Karjeras nedēļas pasākumi šonedēļ notiek arī Rīgā. Šodien Rīgas ielās dodas Karjeras nedēļas busiņš, kuru vadīs mūziķis un TV raidījumu vadītājs Jānis Strapcāns. Tas piestās pie Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja un Rīgas 49. vidusskolas, lai aicinātu skolēnus piedalīties Karjeras nedēļas pasākumos un atgādinātu, cik svarīgi par savu nākotnes profesiju domāt jau skolas laikā.

Otrdien no plkst. 14:00 Vecrīgā, Kaļķu un Vaļņu ielas krustojumā, pie vides instalācijas Atver profesijas durvis! notiks Ātrais randiņš ar profesionāli, kurā jaunieši pavisam īsā laikā varēs iegūt priekšstatu par septiņām dažādām profesijām - modes dizaineri, pavāru, Nacionālo bruņoto spēku leitnantu, ārstu, programmētāju, dīdžeju un žurnālistu, kuras kā interesējošās profesijas balsojumā internetā izvēlējušies paši jaunieši.

Karjeras nedēļas laikā pasākumi notiek ne tikai jauniešiem, bet arī vecākiem. Piemēram, ceturtdien, 15.oktobrī, plkst. 18:00, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā, Kaņiera ielā 15, notiks nodarbība, kurā vecāki varēs uzzināt, kā palīdzēt bērniem izvēlēties tālākās izglītības un profesionālās darbības jomu, kādi resursi tam pieejami.

Karjeras nedēļas laikā Rīgā un pārējās pilsētās jauniešiem būs iespēja ne tikai tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, bet arī apmeklēt uzņēmumus un pašvaldības iestādes, kā arī saņemt karjeras konsultācijas vai mācīties izveidot savu CV. Jaunieši var piedalīties arī radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas.