Tā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēdē sacīja Izglītības uz zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta vadītāja Evija Papule.

Šāds algas apjoms iespējams ar nosacījumu, ja valdība apstiprinās jaunajās politikas iniciatīvās IZM iesniegto prasību par papildu finansējumu 36 miljonu eiro pedagogu atalgojuma paaugstināšanai par 10%.

Tāpat būtu jāievieš arī jauns pedagogu darba samaksas modelis, kas paredzētu 36 stundu darba nedēļu. Pie esošā finansējuma pedagoga darba alga sasniegtu 603 eiro, vēsta ziņu aģentūra LETA.

IZM izstrādātie aprēķini par vienu no pavasarī piedāvātajiem pedagogu darba samaksas modeļiem - pāreju uz pilnu darba slodzi - paredz noteikt, cik maksā viena darba stunda. Ja pedagoga algas apjoms sasniegtu 603 eiro, vienas pedagoga darba stundas cena veidotu 4,19 eiro, savukārt ar 709 eiro lielu atalgojumu - 4,92 eiro.

Kā LIZDA padomes sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, finansējuma piešķiršana būs politiska izšķiršanās.

LIZDA padome, tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri un IZM pārstāvjiem, cerēja sagaidīt finansēšanas modeļu aprēķinus, kurus IZM solīja veikt līdz augusta beigām.