Projekts Ceļo ar filmām ar vienotu kino filmu izlasi vienlaicīgi norisinās divās valstīs, trīs pilsētās un trīs dažādos kinoteātros - Kauņā kino centrā Romuva, Viļņā kinoteātrī  Pasaka un Rīgā kinoteātrī Splendid Palace.

Projekta kino programma ir izveidota domājot par jauno paaudzi, piedāvājot aizraujošu un izglītojošu izklaidi. Eiropas kino piedāvā pasaules daudzveidības atspulgu, lūkojoties caur dažādo nacionalitāšu prizmu, skatītājam būs iespēja izprast cilvēka iekšējo pasauli, kas runā visās iespējamās valodās.

Projekts piedāvā izbaudīt astoņas filmas, kurās ar filmu varoņiem notiek apbrīnojami, romantiski, reizēm arī sāpīgi piedzīvojumi, ar kuriem spēs identificēties mūsdienu jaunieši.

Izrietot no filmā redzētā, skatītājiem būs iespēja ļauties radošām izpausmēm ar savas paaudzes autoritātēm mākslā un dzīvē. Starptautisko kino programmu, kuru veido 8 filmas, papildinās nelielas lekcijas un radošās aktivitātes, audiovizuālas faktu un attēlu mīklas, ekskursijas, kas paplašinās filmas ierosināto tēmu par ekoloģiju, mīlestību, modi, vēsturi, filozofiju, nevairoties no sensitīviem jautājumiem, kas skar personības identitāti.

Kino notikumus paspilgtinās digitālā spēle, kas jauniešiem sniegs  iespēju izklaidēties un izglītoties vienlaicīgi. Jebkurš Ceļo ar filmām seansa apmeklētājs, lejupielādējot aplikāciju un izpildot ar filmu sasaistītos uzdevumus, iegūs punktus.

Visvērīgākais kino skatītājs, kurš būs sakrājis visvairāk punktus, projekta beigās iegūs īpašu balvu – Privātu kino seansu Kinoteātrī Splendid Palace.

Ceļo ar filmām tika atklāts 10. februārī ar režisora Ž.P. Ženē burvīgo filmu Amēlija. Pēc filmas notika tikšanās ar piedzīvojuma un tūrisma kompāniju POSTNOS, kas dalījās pieredzē un padomos par to,  kā izveidot un radīt neaizmirstamus un interesantus piedzīvojumus, līdzīgi kā to darīja filmas galvenā varone Amēlija. Kā arī skatītājiem bija iespēja iepazīt POSNTOS speciāli projektam izveidoto pārgājiena maršrutu. 

Projekts turpinājās ar tādām filmām kā Diors un es, Rumānijas arthouse filmu 4 mēneši, trīs nedēļas un divas dienas un dokumentālo trilleri Lēciens.

Kinoteātrī ar skatītājiem tikās modeles Māra Sleja un Vinita Vilcane Krilova, jauniešu psihologs Nilss Sakss un latviešu skeitbordists Madars Apse, kurš ir viens no retajiem latviešu sportistiem, kas parstāv Red Bull.

Ceļo ar filmām  programmas ietvaros notiks vēl četri kinoseansi:

14.04 plkst. 18.30 tiks izrādīta vācu režisora T. Tikvera trilleris Skrien, Lola, skrien, viesi būs kino blogeris Sergejs Timoņins un jūtūbere, TV raidījumu vadītāja Beta Beidz.

28.04 plkst. 18.30 režisora F. V. Mūrnava Nosferatu, šausmu simfonija. Apmeklētājiem piedāvāsim nebijušu notikumu – būs  iespēja izvēlēties filmas skaņu celiņu no diviem variantiem. Vakara viesi - radio personība  un DJ Lindas Samsonova un jūtūbere, TV raidījumu vadītāja Beta Beidz. Sarunas tēma- filmu mūzikas veidošanu.

19.05 plkst. 18.30 režisoru Ļ. Stefanova un T. Kotevskas dokumentālā filma Medus zeme. Pirms filmas pie apmeklētājiem viesosies Briņģu muižas saimniece Evija Medne jeb Meža Eva, ar kuru sarunāsies Beta Beidz par tādām tēmām, kā ilgstpējīga un zaļa domāšana, ekoloģisks dzīvesveids.

02.06. plkst. 18.30 režisora K. Louča drāma Kess. Projekta noslēguma svinības notiks sportiskā gaisotnē ar mūziku un draugiem no Ghetto Games.

Sīkāka informācija par projektu un spēli pieejama www.splendidpalace.lv

Reklāmraksts