Līdz šā gada 22.novembrim pieteikt konkursam savus profesionālākos sporta skolotājus varēs katra novada un pilsētas izglītības pārvaldes, pamatizglītības, vidējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādes.

Konkursa mērķis ir popularizēt sporta skolotāja nozīmi veselīgas jaunās paaudzes izglītošanas procesā, veidot pozitīvu attieksmi pret fiziskajām aktivitātēm, kā arī noteikt 2014.gada profesionālāko sporta skolotāju valstī, informē Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Laura Zaharova.

Vērtēšanas komisijā šogad ir pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta, Valsts izglītības satura centra, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras asociētā profesore Andra Fernāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesore, pedagoģijas doktore Agita Ābele un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas sporta skolotāja, titula Gada sporta skolotājs 2012 ieguvēja Iveta Daude.

Titulam Gada sporta skolotājs nominētie dalībnieki katrs saņems dāvanu karti sporta inventāra iegādei dalībnieka pārstāvētajai izglītības iestādei 500 eiro vērtībā. Savukārt konkursa uzvarētājs iegūs titulu Gada sporta skolotājs un piemiņas balvu. Tā tiks pasniegta pasākuma Latvijas Gada balva sportā 2014 apbalvošanas pasākumā, kas notiks 2014.gada 23.decembrī kultūras centrā Ziemeļblāzma un būs vērojams tiešraidē LTV1.

Konkurss noritēs divās kārtās. Pirmajā kārtā vērtēšanas komisija izvērtēs pieteikumus un sporta stundas videoierakstus. Trīs dalībnieki, kuri būs ieguvuši lielāko punktu skaitu, tiks nominēti titulam Gada sporta skolotājs un uzaicināti uz otro kārtu, lai noteiktu uzvarētāju. Konkursu Gada sporta skolotājs Izglītības un zinātnes ministrija rīko ceremonijas Latvijas Gada balva sportā ietvaros.

Konkursa nolikums pieejams ministrijas mājaslapā.