Skolēnu brīvlaikā dažādus pasākumus, tajā skaitā radošās darbnīcas, tematiskas pēcpusdienas, dabas zinību nodarbības, konkursus un citas aktivitātes sarūpētas Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs. Par visu Rīgas filiālbibliotēku piedāvājumu iespējams iepazīties interneta vietnē www.rcb.lv.

Tāpat brīvo laiku kopā ar draugiem iespējams pavadīt kādā no 22 brīvā laika centriem, kuros bērniem un jauniešiem ir iespēja radoši darboties, organizēt pašiem dažādus pasākumus, spēlēt novusu, biljardu, dziedāt karaoke, lasīt grāmatas, skatīties televīzijas pārraides un saistošas videofilmas, vai vienkārši jaukā kompānijā pavadīt laiku. Brīvā laika centrā strādā pedagogi, kuri labprāt darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem, taču ļauj radoši darboties arī pašiem, uzņemoties tikai pieskatītāja funkcijas. Brīvā laika centru apmeklējumi ir bez maksas.

Brīvā laika istabas - centri atrodas vairākās skolās vai Bērnu un jauniešu centros visos Rīgas mikrorajonos. Turklāt, bērniem, kuri apmeklē centrus obligāti nav jābūt šo iestāžu audzēkņiem.

Informācija par brīvā laika centriem, to atrašanās vietu, darba laiku brīvlaikā pieejama departamenta mājaslapas sadaļā Aktuāli.