Kā informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), metodiskais materiāls turpmāk būs vērtīgs atbalsts skolēniem un skolotājiem mācību procesā. Izdevums saistošā un mūsdienīgā veidā sniedz zināšanas un izpratni par eiro, valūtas rašanās vēsturi un praktisko pielietojumu, ar ko tiešā veidā saskarsies katrs iedzīvotājs jau pēc mazāk nekā četriem mēnešiem, līdz ar jaunās valūtas ieviešanu Latvijā, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Šajā materiālā ir iekļauti dažādi stāsti par jauno valūtu, tajā skaitā par norēķiniem ar eiro, monētu daudzveidību, drošības pazīmēm un iepirkšanos internetā. Materiālā ietilpst arī astoņas animācijas filmas, ko veidojuši dažādi Latvijas animācijas mākslinieki, katrs ar savu individuālo rokrakstu un atšķirīgo tehniku. Animētie stāsti radīti atbilstoši konkrētai vecuma grupai, kopā veidojot vienotu vēstījumu par eiro.

Katra stāsta nodaļā iekļauts animācijas filmas sižets, nodarbības apraksts, kā arī darba lapas skolēnam un skolotājam. Animācijas filmas paredzētas dažādiem vecumposmiem: pirmsskolai, 1.-3.klasei, 4.-6.klasei, 7.-9.klasei un 10.-12.klasei.

Metodisko materiālu novadu un pilsētu izglītības speciālisti var saņemt IZM Informācijas centrā.