Tādējādi skolēni varēs gūt priekšstatu par uzņēmējdarbību ne vien no teorētiskās, bet arī no praktiskās puses. Šādu iespēju jauniešiem jau piekto gadu piedāvā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar biznesa augstskolu Turība, vēsta ziņu aģentūra LETA.

LIAA pārstāvji sarunās ar skolu pedagogiem secinājuši, ka ikdienas darbā viņiem bieži pietrūkst uzskatāmu veiksmīgu Latvijas uzņēmumu piemēru, par kuriem stāstīt saviem audzēkņiem un analizēt to darbības panākumu atslēgas. Tādēļ jau pirms pieciem gadiem viņi nākuši ar iniciatīvu ar pasākumiem rosināt Latvijas skolu izglītojamo interesi par inovatīvajiem uzņēmumiem.

"Uzņēmumu apmeklējums ir liels ieguvums gan jauniešiem, kuri redz, kā dažādi biznesa principi darbojas praksē, gan viņu skolotājiem, kuri šādā veidā gūst praktisku informāciju un papildu materiālu turpmākam darbam," uzsver LIAA pārstāvji.

Izzināt reālas uzņēmējdarbības vidi jaunieši varēs līdz pat 15.novembrim. Liela uzmanība uzņēmumu apmeklējumu laikā tikšot veltīta tam, lai jauniešos rosinātu interesi par inovācijām, netradicionāliem biznesa risinājumiem un zināšanu nozīmi uzņēmējdarbībā.

Uzņēmumu apmeklējumos skolēni arī uzzinās par attiecīgā reģiona uzņēmējdarbības attīstību, pašvaldības atbalstu un pieejamajiem atbalsta instrumentiem jaunajiem uzņēmējiem, tostarp biznesa inkubatoriem.