Ikvienam darba devējam līdz 12.jūnijam ir iespēja portālā Prakse.lv ieteikt, kādas profesijas jauniešiem vērts apgūt un kur to vislabāk darīt, lai kļūtu par darba tirgū pieprasītiem profesionāļiem, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Uzņēmumu ieteiktāko skolu un studiju tops tiek veidots ar mērķi nodrošināt jauniešiem nepastarpinātu darba tirgus informāciju un palīdzēt turpat 33 000 pamatskolu un vidusskolu absolventu šovasar izdarīt pareizo izvēli.

"Tā ir darba devēju iespēja palīdzēt jauniešiem izdarīt izvēli, tādējādi iegūstot labākus un kvalificētākus darbiniekus saviem uzņēmumiem nākotnē," uzsver LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Pagājušajā gadā savu viedokli saraksta izveides laikā izteica vairāk nekā 620 darba devēju, iesakot kopumā 83 mācību iestādes, kurās apgūt dažādas specialitātes. Trīs ieteiktākās mācību iestādes 2013.gadā bija Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte un Banku augstskola. Savukārt studiju programmu pirmo trijnieku veidoja Datorsistēmas (RTU), Datorzinātnes (LU) un Ekonomikas un biznesa studiju programma (Rīgas Ekonomikas augstskola).