PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 28. februāris

Justs, Skaidra, Skaidrīte

Atkrapies 2-05hhh.png
Foto: Publicitātes foto
Tuvojoties skolēnu vasaras brīvlaikam, pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies! vērš jauniešu un vecāku uzmanību drošai vasaras darba meklēšanai un darba vietu izvēlei.

Kopā ar Valsts darba inspekciju ir izstrādāti daži vienkārši padomi, ar kuriem kustības dalībnieki iesaka iepazīties, izvēloties darba devēju pirms sūtīt pieteikumu un informāciju par sevi.

Atceries! Ja darba devējs Tev piedāvā krāpties, tad viņš bieži krāpjas daudzās jomās. Tas ir tikai laika jautājums, līdz viņš apkrāps arī Tevi. Saki viņam: “#Atkrāpies!”.

Meklējot darbu, pievērs uzmanību darba sludinājumiem, izvērtē, vai darba devējs nesāk krāpties pirms pieņem Tevi darbā.

  • - Darba sludinājums nedrīkst attiekties tikai uz vīriešiem vai tikai uz sievietēm, izņemot gadījumu, kad piederība pie noteikta dzimuma ir attiecīgā darba veikšanas vai attiecīgās nodarbošanās objektīvs un pamatots priekšnoteikums.
  • - Darba sludinājumā aizliegts norādīt vecuma ierobežojumus, izņemot gadījumu, kad saskaņā ar likumu personas noteiktā vecumā nedrīkst veikt attiecīgu darbu.
  • - Darba sludinājumā aizliegts norādīt konkrētas svešvalodas prasmi, izņemot gadījumu, kad tā pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai.
  • - Darba sludinājumā jābūt norādītam darba devēja — fiziskās personas — vārdam un uzvārdam vai juridiskās personas nosaukumam (firmai) un reģistrācijas numuram, vai tā personāla atlases uzņēmuma nosaukumam (firmai) un reģistrācijas numuram, kurš darba devēja uzdevumā novērtē pretendentu piemērotību un veic atlasi.
  • - Darba intervijas laikā darba devējs nedrīkst izvaicāt par tautību, ģimenes stāvokli un citiem sensitīviem jautājumiem.

Atceries! Savas nākotnes PRIEKŠNIEKS esi Tu!

Ja pamani neatbilstošus sludinājumus, informē par to Valsts darba inspekciju. Noskaidro vēl citus praktiskus padomus. Ielūkojies www.atkrapies.lv!

#Atkrāpes! Ir vārds izsauksmes formā, kas simbolizē neļaušanos un pretestību krāpniecībai. Tiek izmantots arī kā aicinājums: Ja neesi godprātīgs, atkrāpies!

Noskaties video ar citiem praktiskiem padomiem: