Lietotājvārds
Parole
domāju, varbūt tomēr labāk nē, jo katra nozare kļūstot valstī par prioritāti piedzīvo priritāru iznīcību (veselības aizsardzība - nu jau būs galīgi izskausta), vienīgaios ko tagad dara - taisās drukāt pamācības veselīgam dzīves veidam... Bet vai izglītībai ar pamācībām kā nemācoties kļūt gudtam pietiks?
Jau vairāk kā divdesmit gadus mālē muļķi un filozofē par izglītību! Vajag vismaz vienreiz paskatīties, kā uz "ražojošu uzņēmumu" un vismaz mēģināt nonormēt skolotāja darbu, un tad varbūt būs maza skaidrība par kvalitāti: Piemēram: Skolās, kur ir vairākas paralēlklases, piemēram 7, skolotājam slodzei jāsagatavo nedēļā ne vairāk kā 4 stundas. Alga atkarīga no skolēnu skaits, jo vairāk skolēnu, jo lielāka alga. Skolās, kur nav paralēlklašu, skolotājam jāsagatavo slodzei 7 reizes vairāk stundu, tas būtu 28, Darbs lielāks, bet alga mazāka, jo skolēnu skaits mazāks. Viens un tas pats valsts pasūtījums, bet par lielāku darbu maksā mazāk, par mazāku darbu vairāk. Kāpēc tad vēl spriest par kvalitāti?
Piekrītu ''arī skolotājai'', bet nezin kāpēc reālistiski ierosinājumi pilnīgi netiek ņemti vērā, nostrādā atkal atsevišķu indivīdu ambīcijas un uzpūsti projekti, kuri nedod labumu izglītības sistēmai, bet gan atsevišķām grupām.
Kaut nu tikai izglītība atkal nekļūtu par ''apgraizāmo'', un reformas nebūtu tikai reformu pēc, sekojot principam ''ja ne labāk , tad vismaz savādāk.''
Novecojis sauklis!
Skolotāja-3 15.01.2014. 22:35:23
Absolūti piekrītu skolotājai- 2! Ne visās profesijās uz pilnu klapi var strādāt 65 gados- un viena no tām ir mūsu profesija! Jau tagad labprāt audzētu tās dillītes un mazbērnus (#ha) - tikai - vēl jāstrādā un jāstrādā! Ne tāpēc, tāpēc vai tāpēc, - bet tiešām - jūtos "nodzīta".
Par kapeikām str'ādā daudzi normāli cilvēki. Daļa kurnot, daļa nekurnot. Tas jau ir Dieva svētības saņemšanas jautājums.
triju valdību?? 15.01.2014. 08:17:53
pateiktu triju desmitgadu.... tad kaut kas VARBŪT sanāktu...
Druvietes vārds patiešām sajūsmu neizraisa, piekrītu iepriekšējam komentētājam. No kolēģu teiktā, Ķīļa un Dombrovska periodā viņa pedagogu auditorijās jau intensīvi paudusi noraidošu viedokli par IZM aktivitātēm.
skolotāja2 14.01.2014. 22:31:33
Jācīnās, lai būtu profesijas, kurās varētu iet pensijā no 55, viena no tām skolotāji. Personīgi es jūtos jau iztukšojusi sevi(57).Labprāt dotu vietu jaunajiem ! Atceros ar kādu degsmi pati strādāju pēc augstskolas beigšanas!Laiks, darba apstākļi, mūžīgā cīņa par algu, paaugstinātais stresa līmenis daudzus ietekmējis !
kas ir vecie un kas ir jaunie? Mums ir pārītis vecie, kuriem ir tuvu 60 bet vēl nav pensijas vecums. Un atkal - ne jau viņi to pensijas vecumu paaugstināja. Un vai tas skolotājs priekšlaicīgi var aiziet pensijā? nevar. Tātad - nenoveliet visu vainu uz učukiem. Jaunie ksolotāji? jaunie sen jau vairs uz skolām nenāk. Un ja nāk uz interviju, tad ar tekstu - man vajag mobilo, brīvu tad un tad, portatīvo, algu tik un tik. :D jaunākais mums laikam ir 26 gadi, ja nemaldos. Bet vispār visi jauni. lielākā daļa ap 35/40.
to mammucis 14.01.2014. 20:07:29
Nav jums noveicies ar medmāsu acīmredzot. Mums gan sver, gan mēra, gan ātros sauc, gan lekcijas lasa, gan organizē gan pie problēmvecākiem kopā ar soc.ped.mājas vizītē iet. , gan kopā ar bērniem uz sacenēm dodas, gan arīdzan vecākus par pošu nepieciešamību informē... :) Kā te lai nesaka, ka mums laikam paveicies ar medicīnu!!!!
Arī skolotāja 14.01.2014. 20:05:02
Lai pilnvērtīgi apgūtu to, ko skolās prasa ne jau skolotājs, bet sistēma, lai apgūtu to visu milzīgo apjomu, mani ieteikumi ir primitīvi, pavisam vienkārši: 1. mazākas klases - 10 bērni, lai būtu individuāla pieeja KATRAM bērnam. 2. vienkāršākas programmas un standarti 3.mazāks zinību apjoms. 4.vairāk stundas dažos mācību priekšmetos, ja grib palikt pie iepriekšējiem standartiem. 5.vismaz vienu sporta stundu vēl klāt, jo bērniem nav kur likt savu enerģiju. 6.vairāk apmaksātas stundas nevis minūtes, lai sagatavotos mācību stundām. 7.vairāk apmaksātas stundas nevis minūtes darbu labošanai. 8.vairāk apmaksātas konsultāciju stundas nevis minūtes. 9.tādejādi skolotājs skola'būtu līdz 17iem (40 h darba diena), skolēns būtu skolā, mācītos pie skolotājiem un nebūtu nekādu problēmu. 10.apmaksātas virsstundas - sevišķi bīvdienās, jo ir skolotāji, kuri sēž skola'līdz melnai naktij un brīvdienās un pa naktīm gatavojas, meklē, dodas ekskursiās utml., lai tik viss būtu. un viņus (skolotājus) uzskata par zemāko, kas vien var valstī būt. 11.speciālas stundas obligāti paredzēt pētnieciskajam darbam, tā arī ieplānojot standartos, piemēram, nedēļā 3 stundas angļu valoda, mēnesī viena stunda stundu plāna'klāt - projekts par tēmu ar vērtēšanu utml. un kas notiek skolās? skolēniem po... skolotājiem nav laiks. Visi ir noguruši. Rezultāta nekāda. Un tagad kkāds dabaszinību un ķīmijas eksāmens vēl obligāts videni beidzot. Kas notiek pasaulē? vai tiešām ar ksolotāja viedokli neviens vairs nerēķinās?
skolotāja ar labu atmiņu 14.01.2014. 19:35:14
Ha-ha-ha-ha-haa-haa-haa-ha-ha-ha-ha-ha-ha-haa-haa-haa ... Jums apnika lasīt? Man apnika klausīties pļāpas tukšus solījumus! Darbi - kad tos beidzot redzēsim?
Prioritāte 14.01.2014. 18:42:00
Izglītība jau kuro gadu ir prioritāte, tikai nezin kāpēc neviena partija negrib vadīt prioritārās nozares ministriju???
es neaprotu 14.01.2014. 18:14:15
jums pašiem neapnīk??? gadu no gada, mēnesi aiz mēneša rakstāt un sūdzaties...kāda jēga Jums neapnīk? Nu nemainīsies nekas! Kad Jums tas pieleks? Jūs tiešām esat aitas, jeb izliekaties?
loģiski! kurš normāls cilvēks strādā par kapeikām?
ieceļot Druvieti IZM ministres amatā, visi vecie stagnāti, kam Ķīlis piegrieza skābekli, varēs uzelpot un vilkt ārā vecos tematiskos plānus. Jānotiek paaudžu nomaiņai šai valstī, lai varētu runāt par spēcīgo kadru motivāciju strādāt izglītības sistēmā - ne jau vecums ir galvenais. Cilvēki ir dažādi - skolotāji arī. Diemžēl skolu vadībā sanākuši ļoti līdzīgi, kas izmanto varu, manipulē ar finansēm, lai no skolas aizietu visi domājošie un progresīvie skolotāji, neatkarīgi jans vai vecs.
uzskatu, ka arī šim ministram bija jāturpina darbs, neliekot tagad "citu bildi iekšā". Ja jau RP tagad kopā ar V - tad kur problēma cilvēku atstāt??? Vai tiešām atkal - katrai partijai savas personīgās intereses, tikai RP - interesē Valsts?
ne tik veca učene to #ha 14.01.2014. 17:44:31
Kur tie jaunie ir ? Visas praktikantes, kas mācās augstskolā un nāk praksē, skaidri un gaiši pasaka: "Pēc augstskolas uz skolu strādāt jau nu noteikti nenākšu!"
Veselība, izglītība mums jau ir prioritāte 20.gadus. Kā teica cienījamā I.Circene - "veselība ir pašu cilvēku rokās" tātad sanāk - maksā un ārstējies, bet ja nevari maksāt, tad neārstējies, pats vainīgs. Kāda medicīna mums skolā? Tikai pārbauda "ušus", ne sver ,ne mēra. Ciniski. Veselības un izglītības ministra krēslu neviens ar to prioritāti neiekāro."Prioritāte" mums tais piecgades plānos un vīzijās skaisti skan un teikumus CtrC atkārto katru gadu. Gudrosim nu to riteni jaunu un ar četrstūra riteņiem. Vispār jau skumji.
Motivācija jaunajiem un enerģiskajiem skolotājiem iet strādāt skolā būtu, ja vecie, kas neinteresējas par tendencēm izglītībā, beidzot dotos auklēt mazbērnus vai audzēt dilles laukos. Arī vecās direktores/dire ktori, kas tik ļoti negrib šķirties no siltajām vietiņām un ir izvērsuši savu blatņiku sistēmu (lasi: pakaļlaižu komandu skolā - mazo valsts prototipu) aizietu pelnītā atpūtā. Un, ieceļot Druvieti IZM ministres amatā, visi vecie stagnāti, kam Ķīlis piegrieza skābekli, varēs uzelpot un vilkt ārā vecos tematiskos plānus. Jānotiek paaudžu nomaiņai šai valstī, lai varētu runāt par spēcīgo kadru motivāciju strādāt izglītības sistēmā.
skolotāja2 14.01.2014. 16:06:30
Cik tā ir liela prioritāte, redzams pēc partiju vēlmes iegūt šo ministriju :)
skolotāja 1 14.01.2014. 15:24:08
Ne jau tikai lauku skolotāji sanēmuši mazāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu ,bet arī pilsētu skolotāji.
Izglītība jau sen ir PRIORITĀTE. Palasiet ministra vārdus skolotāju dienā! Nu jau esam tā noprioritējušies, ka pēc janvāra algu paaugstinājuma laukos skolotājs uz rokas saņem mazāk kā apkopēja! Valdība savu vārdu netur! Tik pazemoti mēs, lauku skolotāji, gan vēl neesam bijiši! Uz vēlēšanām VAIRS NEIEŠU, lai kā man apelēs pie sirdsapziņas par manu pilsoņa pienākumu!
gribu kļūt par policistu 14.01.2014. 13:50:05
Lūdzu atjaunot Latvijas Policijas akadēmiju!
"...pašvaldībām ieviešot principu jo mazāks bērns, jo tuvāk skola ..." Pilnīgi nepiekrītu, jo tas ne ar ko neatšķirsies no Rīgas sabiedriskā transporta atlaidēm rīdziniekiem... Nedrīkst ierobežot vecākus izglītot savu bērnu skolā, kuru vecāki uzskata savam bērnam par labu esam tikai tāpēc, ka dzīvesvieta deklarēta citā rajonā... Ir precedenti, ka bērnam atsaka vietu skolā, kuru var redzēt pa mājas logu tikai tādēļ, ka rajona robeža atrodas ielai pa vidu..., tai pat laikā bērnam uz rajona skolu jāiet 30 min. ar kājām...!!! Labu skolu rajonos jau no seniem laikiem ir deklarējušies vairāk izglītojamo nekā tās apkārtnē ir māju un katrs dzīvoklis var tikt uzskatīts par komunālo...
Medicīnai jākļūst par nākošās desmtgades prioritāti.
jākļūst, bet nekļūs

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.