Lietotājvārds
Parole
izglītots cilvēks - nu, protams... 25.04.2015. 11:51:51
Citāts: "...Tai [reformai izglītībā] nav saprotama mērķa vispār..." Mērķis ir gan saprotams, tikai nav skaļi deklarējams - tam kāds no vārdiem savulaik bija "konsolidācija", tagad "optimizācija" u.t.t. Krīze beigusies, bet naudas jau nav. Jāpārdala kaut kā tas, kas ir un vēl jāietaupa. Makroekonomika šajā ziņā līdzinās mājas mikroekonomikai privātajā biznesā - jāsamazina izdevumi, bet darbu apjoms jāpalielina nosaucot to par darba ražīguma kāpumu, intensifikāciju, pašizmaksas samazināšanu, lētāku izglītotu jauniešu "ražošanu"...uz lētāka darbaspēka rēķina. Skan pabriesmīgi..., bet kaut kas no patiesības tur ir, jo taisnība atkal katram sava.
Ja skolotājam nav naudas ar ko aizbraukt uz skolu, viņš vienkārši nebrauc uz skolu. Pa priekšu skolotājiem atbilstošu ,cilvēkcienīgu algu , lai varētu izdzīvot un aizbraukt uz darbu, pēc tam tikai jaunos modeļus. !
es arī neatzīstu pakāpes.tas tiešām neko neparāda.stulbas papīru kaudzes,kuras novērtē kā ienāk prātā.sāciet lūdzu domāt ar galvu,jūs tur augšā.kaut kāda aizspogulija te PIE MUMS
Neizdevies modelējums, daļa atbalsta personāla saņems daudz mazākas algas nekā skolotāji, samazinās slodzes, jo kurā lauku vai mazpilsētas skolā var savākt 700 skolēnus, zinātniskā utopija.
Kvalitātes pakāpes garām, skolu mācības 3.,6.,9. klasē visur vienādas- garām, jaunais algu modelis-garām. Visur, kur pie teikšanas Papule sanāk sliktāk, nekā bija. Kāpēc tas tā?
Par jauno modeli melu,ka jāstrādā mazāk. Maksās mazāk un nāksies piemeklēt vēl kādu darbu citur.
Ja nepiešķirtu naudu un tā skolotājuvēl pamatīgākas slaukšanas modeļa ideja izgāztos, būtu super.
Kaut kas nav saprotams. Pēc jaunā modeļa algas nebūs lielākas, kam tie miljoni vajadzīgi...Skolotāji strādās par velti tāpat kā agrāk, tikpat garas stundas - labojot darbus, gatavojoties pasākumiem, runājot ar vecākiem, e klasē ievadot informāciju, driķelējot nevajadzīgus papīrus un tt. Lielākais vairums sākumskolas skolotāju laukos pēc jaunā modeļa būs ar samazinātu likmi. Jātiek vaļā no skolotājiem, jāapvieno klases, jāslēdz mazās lauku skolas...Tāds ir mērķis, lai nu stāsta, ko grib...Lauki jau tā izmirst. Un arodbiedrība klusē. Un mēs atkal guļam...Skumji!
Ja to jauno darba samaksas modeli tagad neieviesīs, tad tas nozīmē to, ka ministrija un valdība ir pateikusi tiem, kuri ņēmās, darījās, piedalījās jaunā modeļa izveidošanā, ka viņi bijuši tādi naivi antiņi un viņu darbs ir miskastē metams? Nu tad jau nākošo ministrijas pasākumu var mierīgi ignorēt, jo valdība pēc laiciņa var pateikt - ziniet nebūs, varat savu darbošanos izmest. Pļurkc.
Talisa Maegyr 23.04.2015. 21:03:23
Ja tas nozīmē algu samazināšanas modeļa izgāšanos - ļoti labi, ka nav tās naudas..
IZM var iet ganos 23.04.2015. 18:37:53
Ha, ha, ha! Paldies Dievam - skolotāju vēl lielākas apzagšanas reforma izgāzusies!
Lūdzu skaidri un nepārprotami pateikt ka nākošajā mācību gadā nekādas reformas NEBŪS. Kāpēc spriedzē tiek turēti VISI skolotāji - gan lielo skolu, gan mazo skolu???
Es gan alkstu- PĒC ATBILSTOŠAS DARBA SAMAKSAS!!! KĀPĒC IZM NEŅEM VĒRĀ SKOLOTĀJU VIEDOKLI PAR T.S. PAKĀPĒM,KA ĪSTENĪBĀ TĀS NEKO NEPARĀDA,VIENĪGI VEIKLĪBU PAPĪREĻU DRIĶELĒŠANĀ! KAD BEIGSIES SKOLOTĀJU CŪKOŠANA AR TĀM PIEMAKSĀM?jA MAN NAV KVALITĀTES 2.PAKĀPE,BET IR DARBS SKOLĀ AR LABIEM REZULTĀTIEM 40 GADU GARUMĀ,TAD-AHĀĀĀĀĀ!!! NEŅEMSIM VĒRĀ TĀS VECENES,JO,REDZIET- BŪS JĀMAKSĀ!!!! PAR PEREDZI UN DARBA STĀŽU! VEIKLI TUR-IZM -IZRĒĶINĀJUŠI! UN TAS IR LOĢISKI- LATVIJĀ IR ĻOTI DAUDZ SKOLOTĀJU AR LIELU DARBA STĀŽU,TĀPĒC-NEKLUSĒSIM,BET,TIKLĪDZ BŪS ZINĀMI APSTIPRINĀJUMI TIEM MURGIEM,KO VIŅI TAGAD MĒĢINA MUMS ŠĻUPSTĒT- PROM UZ STREIKU.ŠOBRĪD NOTIEK PILSĒTU PRET LAUKIEM KŪDĪŠANA,BET LAUKU SKOLOTĀJI- IR SKAIDRS-PALIKS VIENI.JA IES VISI-TAD BŪS REZULTĀTS.NOTEIKTI TIKS APSTRĀDĀTI SKOLU DIREKTORI,LAI SAVĒJOS NELAISTU STREIKOT.NEPADODIETIES!!!
Papildus finansējumu FM nesola ... 23.04.2015. 16:28:51
LETA. 2015. gada 23. aprīlis 16:12: "Nav iespējams Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 2016.gadam piešķirt papildu 116 miljonus eiro, norāda Finanšu ministrija (FM). Valdībā pieņemts lēmums, ka jaunās politikas iniciatīvas izglītības jomā 2016., 2017. un 2018.gadam var tikt iesniegtas tikai tādā gadījumā, ja tās nodrošina ilgtspējīgu strukturālo reformu īstenošanu. Tādēļ FM aicina IZM nemaldināt nozares pārstāvjus. "Ņemot vērā aktuālākās makroekonomiskās attīstības prognozes, vēlos aicināt IZM nemaldināt izglītības, zinātnes un sporta nozares pārstāvjus. Nākamā gada fiskālā telpa ir ierobežota, tādēļ papildu finansējuma piešķiršana ar strukturālo reformu ieviešanu nesaistītām aktivitātēm nav paredzēta," norāda FM parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (Vienotība)"
Kā var būt tā, ka naudas trūkst,ja reorganizē skolas, bērnu paliek mazāk?? Varbūt lielāko daļu izglītībai domātā budžeta noēd pārlieku lielais augstskolu skaits, bet ne skolas? Kad ķersies klāt to reorganizēšanai?
Vai tad vispārizglītojošajās skolās būs civilā aizsardzība?
Nealkstu ne pēc papildus finansējuma, ne jaunā modeļa. Kļūst IZM ierēdņu dēļ tikai sliktāk.
Ja papildu finansējumu nedabūs, tad arī jaunais modelis tātad nebūs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.