Lietotājvārds
Parole
Mūsu skolā uz 98 bērniem ir 21 skolotājs (apmēram 10 slodzes) - ir skolotāja, kas strādā tikai pagarinātajā grupā, ir skolotāja, kurai ir 3 stundas nedēļā, ir skolotāja, kurai ir tikai pulciņš, ir skolotājas, kas strādā vēl 2 un 3 darbavietās - bet skaits- tiešām liels. Diez vai citās valstīs viens skolotājs tiek pieskaitīts 2-4 reizes! Mums tāda uzskaite izdevīga, lai pateiktu - redz, jūsu tik daudz, būtu mazāk ... .
Patiešām, nekādi nespēju saprast, kā uz vienu Latvijas skolēnu var būt vairāk pedagogu, kā ASV! Savos 30 darba gados esmu strādājusi klasēs, kurās ir no 18 līdz pat 36 skolēniem stundā (46 žurnālā - sarakstā vietas pat nepietika). Ja kādā blakus darbiņā gadījās mazāk, tā jau liela laime, ka var darbu padarīt laikā un labi nevis pa naktīm labot 60 darbus, lai tikai laicīgi jau nākamajā stundā būtu, ko analizēt. Ļoti gribētos zināt, kāda ir šo aprēķinu metodika, ko skaita par pedagogiem un cik tādu ir. Cik man zināms, tad IZM neviens nevar precīzi nosaukt pedagogu skaitu, vakantās likmes, vakantās specialitātes. Tāda pati putra ir arī jautājumā par skolēnu skaitu - cik ir reāli, cik ārzemes, bet skaitās skolu uzskaitē u.t.t. Cik ir amata vietu uz doto skolotāju skaitu? Kāda ir šī attiecība Latvijā un ASV? Vai skolas direktors, kas kaut kā vada 12 atļautās mācību stundas, skaitās pie skolotajiem vai pie administrācijas? Un visi ministriju, pārvalžu un izglītības vai kompetenču centru darbinieki un aģentūru ierēdņi? Kā tas viss tiek sarēķināts un cik var ticēt šādiem apgalvojumiem, kuru mērķis ir tikai sabiedrības sanaidošana un finansu deķīša staipīšana no vienas puses uz otru. Kur tad īsti izšķīst IZM piešķirtie līdzekļi, kur ir tas "kāstuvis", kas visu noķer un aiztur tā, ka nenonāk līdz skolām un skolotājiem.
labi teikts. 17.06.2014. 22:03:02
Evija 16.06.2014. 17:13 Evija lēnām, bet ļoti mērķtiecīgi, iznīcina izglītības sistēmas palikušās daļiņas. Evija nevar apstāties! Evija domā, ka dara pareizi! Evija tam svēti tic. Evija neteiks taisnību, jo viņa mīl cilvēkus. Evija negrib viņus sāpināt. Evija redz nākotnes vīziju. u.t.t. kamēr pārējie klusi paslepus pa ķēķiem urkšķ... Vai tad ir vēl citi darbi un viedokļi? Bez jokiem.
Re ko es pamanīju : "....no 2016.gada skolām atkal būs pieejami milzu Eiropas naudas līdzekļi.....", tātad mums jāpaciešas līdz 2016. gadam un tad Evija atkal pārmetīsies Eiropas līdzekļus "pārraudzīt", daži "pietuvinātie" atkal varēs izstrādāt un aprobēt jaunus mācību līdzekļus, radīt jaunas, iespējams vēl tizlākas par iepriekšējā posmā radītajām, metodikas un varēs atkal atbalstīt papīrrūpniecības uzņēmumus.
Man ir 59 gadi un es arī labprāt ietu pensijā, bet valsts neļauj. Kāpēc? Atbrīvotos vieta jaunajam.
Tikko man atrakstīja paziņa no Anglijas un stāstīja, ka tur skolotāji drīkst iet pensijā no 60 gadiem. Būtu nu mūsu valdība kaut angļu paraugam sekojusi! Es momentā aizietu pensijā uz dienas, ja vien man ļautu. Kur tad var aizbraukt ex-skolotājas pirmspensijas gados ar jau sačakarētu veselību? Kam mēs tādas esam vajadzīgas? Diemžēl vairs nevaram cilāt šampinjonu kastes un 12 stundas nostāvēt kājās.
Skolotājs savos 55 gados godam nopelnijis atpūtu, jo 30 un vairāk gadus strādājot gribot negribot parādās ''izdegšanas''sindroms. Tas būtu ļoti zolīdi no ministrijas puses, laist jaunajiem strādāt, pelnīt, bet veciem skolotājiem normālas vecumdienas .....
"Varbūt tomēr ļaut skolotājiem iet pensijā 55 gadu vecumā (ja neiet, tad palūgt vajadzības gadījumā)? Un visas problēmas atrisinātas.;)"------ Pirms 10 gadiem Rīgas skolās vidējais vecums fizikas skolotājiem bija 64 gadi, domāju, ka tagad ir vēl lielāks, pat par spīti tam, ka no lauku likvidētajām skolām Rīgā darbu atraduši arī relatīvi jauni fizikas skolotāji (no 45 līdz 55 gadīgie). Daudzās Rīgas skolās par fizikas skolotājiem strādā fiz-matu studenti Tauta, kas vēlēšanu ceļā ļāva pie varas nonākt cilvēkiem, kuri sagrāva veselīgas konkurences biznesa vidi ar savējo piekļuvi valsts pasūtījumiem un ES naudai, nav pelnījusi neko vairāk kā iznīcību - emigrāciju, fizisku izmiršanu... viss notiek tā, kā tam bija jānotiek saskaņā ar Darvina evolūcijas teoriju... Skumji...
Kāpēc ir kaut kas jānosaka? Pašvaldības pašas aizslēgs mazās vidusskolas, kad nespēs tās uzturēt. Mēs taču mājās nepērkam elites sadzīves tehniku, netaisām superdārgu remontu , ja mums nav tam līdzekļu. Tāpat būs ar skoliņām, to nebūs, ja nebūs par ko uzturēt. Skolotāji. Fiziķiem, ķīmiķiem, ja nav vidusskolas pamatskolā paliek 4 stundas, protams, ka viņš meklēs darbu citur. Par skolotājiem bezdarbniekiem neuztrauktos, viņi sev atradīs darbu, tikai tas apvidus , kur skolotājs šobrīd dzīvo, visticamāk paliks bez vēl vienas izglītotas ģimenes, jo cilvēki aizies projām. Izbraukāt uz tālākām darba vietām ir dārgi. Īrijā vienam saimniekam fermā govis slauca maģistri , bakalauri. Viņš brīnījās, ka tik izglītotiem cilvēkiem Latvijā nav darba. Tā pa skaisto. Augstākā kvalifikācija kūts operatoram par Latvijas naudu. Uz Eiropas valstīm nupat sāk izbraukt ģimenes ar 4 bērniem. Drīz būs novada centrs ar padsmit tukšām lauku skoliņām un pamestām mājām, jo nebūs , kas tur dzīvo. Un tā vairs nebūs latgale. Šis proces ir pietuvojies , kā vīrusu saslimšana , diezgan tuvu Rīgai . Mēs te vēl domājam par izglītības reformām. Kam - tukšajām skoliņām??????? KValitāte zema - tikai nezinu gan kāpēc savus skolu bērnus pēc tam redzu dažādu ārzemju firmu, uzņēmumu un iestāžu vadītāju un speciālistu vietās ar "zemo kvalitāti" . To , ka nereti lauku vidusskolās paliek arī vājāki bērni, arī tiesa. Bet Lielajās skolās viņi pazustu, un ja jau mūsu mērķis ir visiem vidējā izglītība. Ja šāda iespēja viņam nebūtu, tad viņš klīstu pa ciemata centru , "tusētu" un demolētu. Kā jau tas notiek ar vienu otru devītklasnieku, kas vairāk neko negrib. Eh , Latvija, neapskaužu ne tevi, ne mūs latviešus.
Un ne tikai palūgt gados vecākos skolotājus iet pensijā, bet arī pabikstīt. Jaunie skolotāji ir bez darba, tie, kas sen jau pensijā, nekust no vietas. Zinu strādājošu sporta skolotāju, kurai teju 80 gadi :)
Varbūt tomēr ļaut skolotājiem iet pensijā 55 gadu vecumā (ja neiet, tad palūgt vajadzības gadījumā)? Un visas problēmas atrisinātas.;)
Evija lēnām, bet ļoti mērķtiecīgi, iznīcina izglītības sistēmas palikušās daļiņas. Evija nevar apstāties! Evija domā, ka dara pareizi! Evija tam svēti tic. Evija neteiks taisnību, jo viņa mīl cilvēkus. Evija negrib viņus sāpināt. Evija redz nākotnes vīziju.
(c) Eiropā rāda, ka vidusskolas posmā ir labāki rādītāji, ja skolēnu ir vairāk vienā klasē..... ???????????? Tas ir joks? Kur to rāda? Kāpēc neviens nedzird vietējos darbiniekus? Kur bērnam ir labāk un vieglāk - tur kur sēž 30 cilvēku bars un dūc bez apstājas, vai tur, kur ir 18-20 skolēni????
Cik jauki :) 16.06.2014. 16:24:31
Kaadreiz rakstiija, ka skolotaaju nav, ka jaunu pedagogu nevar atrast....un te luuk - jums jaameklee jauns darbs - uchuku pa daudz Latvijaa :(
vismaz uz 5 gadiem vajag slēgt visas pedagoģiskās programmas augstskolās, lai jaunieši nemācītos un netērētu naudu un laiku, un apgūtu kautko citu.
Kādēļ tad augstskolas ražo jaunos potenciālos bezdarbniekus ? Ja reiz jau esošajiem darbs nebūs!
ex skolotāja 16.06.2014. 10:40:14
Tas ir kaut kas nenormāls. Par klasēm strīdas, ja nav iedota klase, tad naudas ziņā ir 200 eiro. Nav normāli.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.