Lietotājvārds
Parole
Dacei un citām māmiņām 15.04.2014. 10:42:49
Tik daudz "kāpēc"! Uz dažiem varu atbildēt. Pirmkārt - pa bibliotēku cilvēki "nevazājas", viņi dodas lasīt grāmatas un gūt jaunas zināšanas. Ja vecāki otrklasniekam iedveš pārliecību, ka "nav jāvazājas pa bibliotēkām", tad negaidiet, ka Jūsu bērns būs grāmatu lasītājs un cienītājs! Otrkārt - patīk mums tas vai ne, bet šodienas bērnu no interneta pa gabalu turēt līdz 10-12 gadu vecumam diez vai izdosies. Varbūt ir vērts viņam parādīt, ka internetā ne tikai spēlītes var spēlēt un multenītes skatīties, bet arī atrast vajadzīgo informāciju. Treškārt - pilnīgi neizprotama frāze (citēju) "pēkšņi skolotājam jāmaina tēma katru stundu, nevis jāiemāca viela". Mācību viela ir sadalīta pa tēmām, un 2.klasītē katrai stundai arī var būt sava tēma. Varbūt, mīļie vecāki, atstāsim mācību procesa organizēšanu profesionāļu ziņā un samierināsimies ar domu, ka gluži it visās jomās mēs neesam visuzinoši speciālisti?
Jā, žēl skatīties uz bērniem. Uz pirmo klasi viņi aiziet ar prieku un grib mācīties, bet otrajā klasē pēkšņi kā ar nazi nogriezts. Bērnam riebjas skola. Kāpēc tieši otrajā klasē? Tāpēc, ka pēkņi skolotājam jāmaina tēma katru stundu, nevis jāiemāca viela. Kāpēc dabasmācībā māca vienu un to pašu katru gadu un cenšas izraut bērnus tādā ātrumā cauri mācību vielai? Kāpēc mācību grāmatā nav vajadzīgās informācijas, lai bērns varētu izpildīt darba burtnīcā uzdevums. Kādēļ otrklasniekam jāvazājas pa bibliotēkām un internetu, lai izpildītu mājasdarbu, jo lūk grāmatā tik bildes ne informācija.
vnk. skolotāja 14.04.2014. 13:50:12
Vai ministrijas plānotās pārmaiņas kārtējo reizi palielinās no skolotājas pieprasīto "obligāto" atskaišu, anketu, refleksiju u.tml. papīra dokumentu kalnus? Spēj tik rakstīt! Un pamēģini neaizpildīt - mūsu skolā katra anketa tiek iesniegta pēc saraksta. Pareizi liepājniece raksta - vai nu klusē un dari, vai ej prom no darba!
Atceros ĶĪĻA MILZĪGO REFORMU IZKLĀSTU TV...... un Liepājas Izglītības pārvaldes augstāko amatpersonu un dažu Liepājas skolu vadību un administrāciju kvēlās runas par brīnišķīgajām reformām ( skolotāji citādi pat izteikties nedrīkstēja, ja gribēja turpināt strādāt!!!), tad tagad ir jāklusē vai arī būtu jāiet prom no darba! Bet nekas-pārmetīs kažoku uz otru pusi un vilks līdzi nākošajam reformistam! Kauns un nožēlojami! Diemžēl bērni no malas visu redz un saprot!
Dacei un citām māmiņām 14.04.2014. 11:43:55
Ir jau jauki, ja Jūsu bērnam tiek nodrošināta individuāla pieeja ikvienā mācību stundā, ikvienu darbiņu uzdodot un vērtējot. Taču paturiet prātā - kad skolas durvis pēc deviņiem gadiem aiz cilvēkbērna aizvērsies, neviena darbavieta, neviens priekšnieks viņam "individuālu pieeju" pat nedomās nodrošināt! Un tad nebūs nekādu "šim darbiniekam vajag vairāk laika uzdotā izpildei" un "šim darbiniekam vajag papildus skaidrojumu"... Skarbi, taču bērnam ir nepieciešams arī zināms rūdījums un situācijas, kurās viņš nejūtas tik komfortabli ...
Un kā lai saprot individuālu pieeju, ja Juglas sākumskolā 2. klases skolēnam parbauda reizrēķinu kā dzejoli. Bet bērnam ir hiperaktivitāte. Var meitene izrēķināt jebkuru reizinājumu, ja ļauj padomāt mazliet, bet nē 2, jo nezin kā dzejoli. Bet matemātika taču domāta, lai iemācītu bērniem domāt un atrast izeju, nevis dzejoļu skaitīšanai.
nu diži gudri gan 14.04.2014. 09:06:53
Ak Dievs, cik mums ir gudra ministre! Nu kuram gan būtu ienācis prātā, ka " skolā iegūtās zināšanas ikvienam būs nepieciešamas visai turpmākajai dzīvei" un "jāattīsta personības ar daudzveidīgām prasmēm"? Man gan līdz šim likās, ka neviens - ne skolu vadītāji, ne skolotāji, ne skolēnu vecāki - nekad nav apšaubījuši pārmaiņu nepieciešamību un skolas ciešo saikni ar reālo dzīvi, kas taču arī nemitīgi mainās. Cits jautājums, kā šīs pārmaiņas notiek - loģiski, pārdomāti, ar skaidri apzinātu mērķi vai haotiski, lēkājot līdzi katra jauna ministra iedomām.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.