Lietotājvārds
Parole
skolotaja par lauku skolu 11.06.2015. 09:03:35
Man dzīvē bija iznācis tā, ka vispirms 10 gadus nostrādāju Rīgā, tad 6 - laukos, pēc tam atkal nu jau 18 Rīgā. Piekrītu, ka laukos skolotājam daudz vairāk jārisina sociālie jautājumi, īpaši tad, kad vēl nebija sociālā pedagoga. Pati gāju uz baznīcu, lai saziedotās drēbes meklētu saviem audzēkņiem, kuru vecākiem pirmā vietā pudele. Klasē ir 8 - 12 skolēni, bet dažkārt visi no soc nelabvēlīgām ģimenēm, bez motivācijas, tāpēc mācību process ir drūmāks nekā pilsētā. Tomēr, strādājot ar šādu skolēnu skaitu, skolotājs nejūtas tik noguris. Kad biju laukos, vēl nebija kontaktstundu ierobežojuma, tad mierīgi nostrādāju 35 kontaktstundas, nejutos nogurusi, kamēr viena klase rakstīja kontroldarbu, otrai jau to izlaboju. Starpbrīžos pedagogu sarunas parasti bija par to, ko govis labāk ēd, kā dod pienu, kad taisīt kartupeļu talku, kur labāk pārdot izaudzēto. Neviena vārda par darbu! Vienīgi zinot, ka man nav saimniecības, dažas kolēģes kādreiz atnesa kādu ogu vai dārzeni. Es tur jutos sveša, tāpēc ar prieku atgriezos Rīgā. Bet Rīgā gan, strādājot ar 30 bērniem klasē, jūtos nogurusi, novadot atļautās 25 stundas, visas burtnīcas ir jālabo pēc stundām, jo to ir daudz, un nav iespējas izsēdināt bērnus tik reti, lai pārbaudes darba laikā neskatītos uz nagiem. Pašas stundas ir daudz interesantākas, jo klasē varbūt ir 4 - 6 nemotivēti bērni, bet parasti ir kādi 10 ar īpaši augstu motivāciju un erudīciju, ar kuriem ir patiess prieks strādāt. Un pārējie ir pa vidu. Tā ka katrai maizei ir sava garoziņa. Bet es tomēr negribētu atgriezties laukos.
>tur tālajā 2007. gadā rakstīts 11.06.2015. 08:28:34
: "...Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē uzaicinātie izglītības iestāžu pārstāvji, pauda neapmierinātību ar pedagogu zemo atalgojumu, norādot, ka skolās arvien vairāk trūkst skolotāju, "vecie" skolotāji noveco, bet "jaunie" strādāt uz skolām nenāk, jo alga ir smieklīga, prasības augstas un darbs grūts, bet materiāltehniskais nodrošinājums neatbilst kvalitatīvai mācību priekšmetu pasniegšanai." Kā ir tagad?
Nerunājot par kaut kādu algu pacelšanu - varēja samaksāt tiem daudzjiem skolotājiem, kuriem gūzma darbu vispār nav apmaksāti.
Gribētos iebilst A, jo nezinu apkaimē nevienu lauku skolu, kur skolotājas pēc zvana var skriet uz mājām. Arī visi brīvlaiki paiet skolā.Vienīgais laiks, kuru var ietaupīt ir burtnīcu labošana, jo klasē nav tik daudz bērnu. Cits viss ir tāpat kā pilsētā. Manuprāt ministrija pat negatavojās algu palielināt un modeli ieviest. Galvenais bija novilcināt laiku, lai skolotāji nestreikotu prezidentūras laikā. Viņi mērķi sasniedza.
Gribējās šoreiz pakomentēt A komentāru. Tas nav rādītājs laukos vai pilsētā strādā skolotājs. Rādītājs ir pats Skolotājs. Arī pilsētas skolās Skolotāji līdz ar zvanu skrien uz nākamo skolu vai arī uz blakus darbu. Arī lauku Skolotāji tieši tāpat strādā 12-14 stundas. Tikai mums vēl nāks būt - policistam, bāriņtiesai, sociālajam darbiniekam un vēl`un vēl. Mums nākas palīdzēt bērnam pārciest ķildas ģimenē, nesaskaņas ar vecākiem un vienaudžiem. Kā smejos - 24 h diennaktī un 7 dienas nedēļā. Tas lūk, ir rādītājs - ar kādu atdevi strādā Skolotājs. Vienkārši laukos viens otru vairāk ievēro un pazīst. Bet pilsētā ne vienmēr zin kā kaimiņu sauc blakus dzīvoklī.:) Nedalīsim pilsētas un lauki. Būsim vienkārši vienoti un cīnīsimies kopā.
Tā rakstīja 10.06.2015. 12:26:13
Atalgojuma programma paredz pedagogu algu palielinājumu līdz pat 2014.gada. Programmā noteikts, ka par vienu likmi bez piemaksām 2011.gadā skolotājs saņems - 586 latus, 2012.gadā - 695 latus, 2013.gadā - 824, bet 2014.gadā - 978 latus.*** Tātad pērn vajadzēja saņemt 1369 eiro par likmi (21 stundu).
Tā rakstīja 10.06.2015. 12:24:02
www.apollo.lv/zinas/skatis-pedagogu-darba-samaksas-paaugstinasanas-programmas-projektu/355673
Nesaprotu vienu! Pēc vecā modeļa "nauda seko skolēnam" vienalga bija ik gadu paredzēts nedaudz pacelt algas un tā arī notika. Visiem skaidrs, ka "jaunais" modelis ir brāķis un šādā redakcijā nav ieviešams. Pareizi dara, ka šogad neievieš. Bet kāpēc bija jāatsakās no rezervētajiem 3 milj, varēja taču pie vecā modeļa drusku pacelt algas!
Lika pagaidīt, nekā te nebūs, ne šogad , ne nākamgad, ne pēc gadiem pieciem. kamēr mēs skolotāji paši nesāksmi kliegt, 1. septembrī neatvārsim skolas un skaļi sevi nepieteiksim, tikmēr mūs čakarēs. Te vajag Eiropas tiesu, par cilvēku verdzību, dabadienas ilguma un citu cilvēka cienīgu apstākļu neievērošnu 21.gs.
Labi vien ir. IZM neprot rīkoties ar naudu. Ko Vaļņu aļņiem dot? Pareizi biedri. Zālīti. Cūkas ribiņas, lai pašas ķersta vai viņu suteneri. Nu kas nezin par bābu kojām.
Talisa Maegyr 09.06.2015. 20:40:28
Ha, man patīk. Alga nekļūs mazāka. Arī labi.
Varbūt pedagogi būtu gatavi necilam piketiņam pie IZM? Izteikt viedokli par bezdarbību utt. jeb vai turpināsim zākāties šeit un mājās?
Prieks, ka modeli atlika.Tas nekam nav derīgs. Tas palielinātu skolotāja darba apjomu, jo būtībā paredzēja skolotāju atsēdēšanu skolā un pēc tam vēl darbu mājās. Un tikai dažām skolotāju grupām nedaudz solīja palielināt algu. Jāpalielina minimālā skolotāja alga par slodzi.
Galvenais, ka pašiem sanāk - var modelēt un modulēt, bet, Jūs, skolotāji - gaidiet - līdz vēlēšanām tālu. Uzblīdis tas aparāts, bet arodbiedrības - bezzobainas - pakļautas darba devējam. Nav atbalsta un nebūs, tāpēc strādājiiet tā , kā maksā.
Kā visi nav sapratuši - vajadzēja palaist kaut kādu murgu ziņu, tad atcelt to, pasludināt uz nākamo gadu... Mērķis - aizmirst un nepildīt iepriekš solīto: par krīzē iesaldētā atgriešanu, par solīto 10% pieaugumu. Šādā veidā metodiski tiek pārkāptas jebkuras saistības!
Vilksim to reformu vēl 5 gadus. Kas tad tagad vēl nav izdarīts? Ja zemnieki un strādnieki tā strādātu, tad mēs visi būtu jau bādā nomiruši.
Tad nebūs no 1.septembra vispār nekāds algu pielikums? Arī tie 10%, ko solīja pirms tā mistiskā modeļa? Kur paliek arodbiedrības solītie streiki?????
IZM jādomā ar prātu, nedrīkst bezatbildīgi nojaukt sistēmu. Protams, pārmaiņas nepieciešamas, bet pamatotas, līdz galam izsvērtas ar SVID analīzi pierādītas un pamatotas ne vienkārši tāpēc, ka kādam - Papules k-dzei. tā gribas "Sīkums 6%, ieguvums 70%..." Strādāju lielā skolā, saņemu cilvēku cienīgu atalgojumu par darbu no plkst.7.30 -19.30 skolā, bieži vien arī ilgāk (12 - 14 stundas dienā, normāli?!) + nav iespēja izslēgt telefonu un neatbildēt uz zvaniem vakara stundās un brīvdienās, arī sestdienās vai svētdienās "atpūtai" jāizvēlas skola un darbs tajā. Neviens no radiniekiem, kas dzīvo laukos pie nelielas skolas, nespēj saprast un pieņemt ka tā notiek, jo tur skolotāji ir mājās gan skolēnu brīvdienās, gan dodas no skolas prom līdz ar zvanu no stundām... Ko vēlamies sakārtot un uz kā rēķina?!? VĒLOS: NORMĀLU DARBA LAIKU - 8 STUNDAS + 1 STUNDA PUSDIENLAIKS, CILVĒKCIENĪGU ATALGOJUMU, CIEŅU PRET SKOLOTĀJA PROFESIJU...
Ja jau bija 3,.. miljoni šim gadam, varēja taču palielināt minimālo likmi no šā gada 1.septembra, jaunajā budžetā - no nākamā gada 1.janvāra līdz 31.augustam (kamēr jaunais modelis varbūt stāsies spēkā). Dzīves dārdzība aug pa dienām,..
to Skolotàja 09.06.2015. 10:49 kā būtu, kā nebūtu..... atceries, saulīt, ka skolotāji tādai rīcībai ir bijuši, ir un būs par gļēvu. Protams savu gļēvumu viņi joprojām atzīt nespēj. Taču tā nebūt nav vienīgā problēma, jo ir jau arī vēl cita - lētticība un patiešām stulbs naivums. Būtu jau tā kā vienreiz jāpārtrauc ticēt pasakām, ka algas pielikums būs kaut kad nākotnē ar pimo septembri, pēc tam ar janvāri, un atkal ar septembri un atkal ar janāvāri un tad jau ar septembri, bet vispār jau janvārī, da ko, jūs, tomēr septembrī, oi, pajokojām, janvārī, bet tad pa īstam, pag, ko jau janvāris un nav, ok būs ar septembri nu vai arī ar nākmagada janvāri, septembri, janvāri, septembri, janv...............līdz bezagalībai. Un vēl viena lieta, ko vajadzētu - paņemt pie dziesmas arodbiedrību kas kā tāda no labumiem piepampusi ērce barojas no skolotāju ienākumiem. Bet nu jā tam visam jau skolotāji bija, ir un būs par gļēvu, turklāt to atzīt nespēj un nespēs.
Patiešām burvīgi laba ziņa, dzīvojam vēl gadu. Un tad jau vai nu ēzelis sāks runāt, vai karalis nomirs.
Citiem gads sākas un algas pielikums ir ar 1.janvāri, skolotājiem tikai ar 1.septembri. Cik uz to vien var ietaupīt!!!
Kà bûtu,ja skolotàjs màcîbu gada beigàs neizliktu vèrtèjumus,bet solîtu tos izlikt tikai nàkamgad!!!!Kas tur tajà ministrijà par cilvèkiem stràdà-àži par dàrznieki,ar Paules kundzi priekśgalà!!!!:)))))
ir tikai viens, ko teikt: 09.06.2015. 10:33:35
Cūkas!!!
"Vaicāta, vai pedagogu atalgojuma modeļa atlikšana nozīmē, ka vēl gadu skolotāji var negaidīt pozitīvas pārmaiņas, I. Salna pauda, ka solījums skolotājiem bija, ka IZM ne vēlāk kā līdz mācību gada beigām informēs par modeļa ieviešanas plānotajiem termiņiem."" PAT TO VIŅI NAV IZDARĪJUŠI! Mācību gads taču jau sen ir beidzies!!!!!!!!!!!!!!!!! Vai mēs esam informēti? Vai mēs zinām, kādas nākamgad būs algas?! NĒ.
Nu ja, lai pēc tam varētu teikt: kā mēs varam palielināt algas?! Mums taču pat tos trīs mio neiedeva!! No kā mums palielināt?! TIK paredzami. :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.