Lietotājvārds
Parole
Jāstreiko! Citas izejas venkārši nav!
Kā būtu, ja strādātu tik stundas, cik apmaksā? Varbūt derētu pamēģināt? Kāda tad būtu rezonanse! Pamēģināsim??!
arī ārpu Rīgas-pavisam tālu 20.11.2013. 22:12:27
Jā! Man arī maksā tikai par 16 kontaktstundām, +5 stundas nedēļā par visu pārējo darbu (klases audzināšana, gatavošanās stundām, kontroldarbiem, labošana utt.). Jā! Vai uz veikalu, poliklīniku, banku ... ejam pirms un pēc darbalaika un pieprasām, lai mūs apkalpo! Kāpēc gan nē? Mums gan pieprasa, jo tas ir pašsaprotami! Jā, RONI, GERKĀN! Vismaz jūs domājat kaut cik reāli! Kāda ir vidējā alga valstī? Domāju , ka zemāka par to nedrīkstētu būt! Jāstreiko pēc iespējas ātrāk- decembrī! Vēlāk vlciens jau būs aizgājis! Sadale būs beigusies! Mēs būsim vēl zemāk kā pašlaik! Ar katru algas paaugstinājumu es reāli saņemu mazāk! Ar šausmām gaidu , kas būs ....
Vinnij es tev nepiekrītu ka učuki ir sadomājušie par lielākām algām. Es pats esmu strādājis 12 gadus robežsardzē un imigrācijas dienestā ,zinu kāds tas ir darbs. Es kādreiz pats tā domāju par skolotājiem, bet tagad domas man ir mainījušās, jo jau 6 gadus pats esmu učuks( kā tu to raksti). Ja pats to darbu nēssi darījis tad neplet muti. Vai tad pats skolā nemācijie, biji pai puisītis? VUGD, policijas darbinieki savu darbu izdara un viss, skolotājs nostrādā skolā, nes darbu mājās + gatavojās, brīvās dienas ziedojās, un tu vēl vari pateikt ka normāla alga NU ATVAINO, Par bīstamību nerunāsim- visi darbi ir bīstami...Mans ieteikums- paklusē ,un nekomentē vairs par skolotājiem, esi normāls vecis. Ar cieņu, GERKĀNS
Krīzes laikā mana alga bija smazināta par 60 % - 165 Ls uz rokam.Pie tam,,pilsētas skolam bija izveidojušies parādi un skolotāji ,protams,pilnīgi "'brīvprātīgi",ņema brīvas dienas bez atalgojuma brīvdienu laikā.Izsalkuši skolotāji vadīja stundas.Šogad mana alga ir apm.par 100 LS lielāka par "krīzes" algu.Tas nevar turpināties,tāpēc tikai streiku : principa "'nauda seko skolēnam"atcelšana,kategoriju piešķiršanas demokratizēšana vai atcelša,algu krietns palielinājums un izaugsme atbilstoši valsts ienākumu izaugsmei,direktoru un vietnieku rotācija. Dekoratīvam streikam-Nē!
Klau, vinnij! Ja domā, ka skolotāju darbs nav bīstams un neapdraud dzīvību, tad stipri maldies. Ir situācijas, kad skolotājs ir nopietni apdraudēts, pie kam viņam vēl ir jāuzņemas atbildība par pārējo bērnu veselību un dzīvību. Skolā ir arī skolēni, kuri var skriet virsū ar šķērēm, mest ar krēslu, gāzt mēbeles, utt., bet ja vecāki neuzskata, ka viņa bērnam ir nopietnas veselības problēmas, tad ārstu norādītā ārstēšana netiek veikta. Nav jau tā, ka skolotāji nepamatoti "čīkst".
Atkal kaut kam taisīsies, kaut ko gaidīs! STREIKS, UN TŪLĪTĒJS! Pie tam, beztermiņa, līdz pilnīgai prasību izpildei!
ārpus Rīgas... 08.11.2013. 08:48:20
Mana alga kā pedagogam samazinājusies par 120Ls, lai gan uz papīra viss OK - statistikai likme sataisīta kā nākas, toties stundas noņemtas nost visur, kur vien bija iespējams apgriezt.. Ar tekstu - bet jums tas jādara tik un tā; neatkarīgi no tā, vai samaksa par šiem darba pienākumiem tiek piešķirta, vai nē... Paldies valdībai par šādu algas "paaugstinājumu", par ko informēta visa Latvijas sabiedrība!! Vēl nākamais solītais algas paaugstinājums un nu jau kā sabiedrības inteliģence varēšu ar lepni paceltu galvu doties pieprasīt mazturīgās vai trūcīgās ģimenes pabalstus!! Super!!! Tā tik turēt.........
skolotāja no Rīgas 08.11.2013. 08:25:30
Kad skolā mēģinām risināt kādu problēmu ,kas ir nepatīkam direktorei un vietniecēm , pēc tam regulāri nākas "aci pret aci" dzirdēt - ja Jums skolā nepatīk , rakstiet atlūgumu , pārējiem būs lielākas algas. Paša viņas "jāsaīsina" - tika prasa papīrus ,labuma nekāda. Lasīju ,ka Rīgā vairākiem bērnudārziem likvidēja vadītājas un metodiķes štata vienības , apvienojot divu bērnudārzu administrācijas pienākumus. Skolām arī tā vajadzētu. Vismaz tām ,kur skolēnu skaits ir zen 200.
Lai viņas iet tajaa streikaa man vismaz stundas nenotikts :D
smiekli nāk 08.11.2013. 07:23:59
CIK TAD ILGI GATAVOSIES??? VAI LETIŅI MAZ ZINA, KAS IR STREIKS!!! NĪKUĻI, KURI NEKO CITU NAV PELNĪJUŠI, KĀ TIKAI PAZEMOJUMUS!!! PAŠI VAINĪGI !! TAGAD NU BRĪNĀS...
Nevajaga policistus bāzt degunā. Policijas seržants - šoferis saņem vairāk kā rajona skolas direktores vietniece. Zinu droši.
310 Ls par likmi? Kādas muļķības, 550 Ls par likmi, kā minimums! Ko pēc gada atkal čīkstēsim, un rausimies 1,5 vai vārāk slodzi , lai kaut ko sagrabinātu? Kolēģi, ir jāiet uz visu banku! Atpakaļ ceļa nav! Ir pārkāpta kritiskā robeža! Vienreiz ir jāapzinās sava un mūsu darba vērtība! Streiks tūlītējs! KO teiksim Latvijas dzimšanas dienā? Bērni , mīliet Latviju, kaut paši sākam neticēt, tam, ko runājam! Cilvēkiem pie varas ir dotas precīzas pavēles - sagraut Latvijas izglītības sistēmu! Tūlītējam un spontānam streikam viņi vēl nav gatavi.
Skolotājas ir sadomājušās,paskatieties uz ugunsdzēsējiem,policistiem,kuri strādā naktīs un riskē ar savu dzīvību,bet viņi neiet protestēt. Učenes sadomājušās,ka ir pasaules nabas.
Strādāju lauku skolā. Manu bērnu sasniegumi nebūt nav peļami- novada olimpiādēs(1.,2.,3., arī zemākas vietas), starpnovadu olimpiādēs ir bijušas arī 2., 6.vieta (42 bērnu konkurencē). Mana alga uz papīra (nedaudz vairāk par likmi) ir Ls 306,10 - augstāka kā paredzēts!! Uz rokas saņemu Ls 214. Darba dienā spēju nopelnīt uz rokas Ls 9,30, tērēt dienā (ja mēnesī ir 31 diena) varu Ls 6,90, Ls 7,10 (ja mēnesī ir 30 dienas). Nedēļā drīkstu tērēt Ls 53,5. Vispār dienā varu tērēt Ls 0,90 varāk kā iztikas minimums!!! Par kvalitāti man (3. kategorija) piemaksa ir Ls 22,68- kārtīgi vajadzēja pastrādāt, lai pierādītu, ka strādāju! Apkopējai piemaksa par darba kvalitāti ir Ls 29, kvalitāti var noteikt pati, aizpildot anketu,uz rokas -Ls 5 mazāk , tūlīt pieliks Ls 25 (ne kā pedagogam- Ls15) un būs par Ls 5 vairāk! Medmāsiņām sola pielikt Ls40 Auklītei jau tagad ir Ls 6 vairāk! Galīgās muļķības par skolotāju skaitu! Mūsu skolas vairāki skolotāji spiesti strādāt 2 un 3 skolās! No 4 skolotājiem rodas 10! Ir skolotāji, kas strādā 2 vai 5 stundas nedēļā - visi tiek ieskaitīti lielajā pedagogu skaitā.Jārunā par likmēm! Gudri ir mūsu likumdevēji- tik smalki sarēķināt, ka pēc katra algas pielikuma uz rokas saņemu mazāk! Kā būs pēc tēm pēdējiem 15 latiem? Mana slodze var mainīties minimāli - 1-3 stundas nedēļā, jo strādāju sākumskolā. Mana naudiņa uz rokas vasarā (V mēnesis+atvaļinājuma nauda) 5 gadus atpakaļ bija Ls 2800, tāsamazinājusies katru gadu, pērn bija Ls 630, šogad būs vēl mazāk, jo saņemu atkal par Ls 14 mazāk. Darbiņš gan nemazinās. Jūtos ļoti pazemota, iznīcināta! Vēlēt vairs neiešu! Jau sen vajadzēja streikot! Vienā valstī strādājam, audzinām jauno paaudzi! Tie lauku skolotāji nemaz nav stulbāki kā pilsētu skolotāji! Arī lauku bērni ir labi sagatavoti!
sviests
waau
Nemiernieks 07.11.2013. 17:23:43
Lai viņas kļūs saprotošas ka mēs bērni gribam gul\et nevis celties 7
Beidzot skolotāji sāk pukstēt! Skaļāk vajag, ja grib, lai sadzird, nevis pazemīgi noliekt galvu bezjēdzības priekšā!
tad jau nebūs kas māca vai tu to gribi panākt?
Jāizstrādā plāns, kā pedagogu algas pietuvināt apkopējas algai. Nākamgad, ar 1.janvāri jau pietuvosies par 35.57EUR (25Ls). Tā turpināt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.