Lietotājvārds
Parole
Redz- kā norāda! Jāklausa!!!!!!!
Kāpēc ne ātrāk par martu? Kam tas izdevīgi? Tad jau viss būs izlemts- vilcieniņš būs aizbraucis! Babelēsim par savu streiku atkal! Prasās pēc VISLATVIJAS streika! Tad gan varbūt... .
Gribētos tiešām redzēt, kuras kategorijas darbonis cik ir vērts! Nostaļģija- kādreizējās Godmaņa izstrādātās kategorijas ar samaksu no- līdz. Tagad skrūvē, kā grib. Privātais - lai dara, kā grib! Jāstreiko! Visiem! Tas pašreizējais daudzmaz apmāksātais pilsētas skolotājs šodien jau arī nezin, kā visu pagriezīs rīt!
Nesmuki jau izskatās, ka salīdzinām skolotāja , policista, apkopējas, ierēdņu algas, bet- dzīve piespiež. Zinu, ka jau sen medmāsa par slodzi (4 d-n mēnesī) uz rokās saņēma vairāk kā skolotājs par slodzi! Visu cieņu māsiņām! Reizēm viņas ir zinošākas kā pats ārsts. Tagad viņām sola pielikt 40 Ls! Pazemojums liek mums to darīt! Vsiem par padarītu darbu jāsaņem Adekvāts atalgojums! Kāpēc kādam būtu jādara tas, par ko nemaz nemaksā? Jāstreiko! Jāstreiko! Jāstreiko! Janvārī, nevis martā! Un Tā ideja par streiku eksāmenu laikā - vispār!!! Kuram - - - - - - vspār tas ienāca prātā? Lai vai kā, tas ir pilnīgi pret skolēnu! Sanaidošanai! Tas būtu tāpat, kā ķirurgs atgrieztu vēderu un izietu no operāciju zāles! Mēs neko neesam vērti, neko neiemācam, paši esam stulbi (karstais kartupelis), taču gudros ierēdņus mācījām! Tam derējām!
Emocijas mutuļo 21.11.2013. 18:23:11
Lasu... zosāda metas. Es arī paineresājos- man ir slodze, saņemu dienā 35 sant vairāk kā apkopēja. Nesaku, ka apkopēja pelna par daudz, bet gan- cik zemu ir nostādīts skolotājs. Par darba apjomu, lūdzu, runājiet tie, kas šo darbu pazīst! Kad pajuka kolhozi un dažs labs laucinieks iztika no piemājas saimniecības (2 govis, 2 cūkas, kāda vistiņa...), arī uzsatīja, ka skolotāji ... kas tad tas par darbu- noguris... vai tad muti virinot nogurst? Lūk, mēs gan strādājam - un nogurstam. Es vasarā, strādājot dārzā, ne uz pusi neesu tā izsūkta, kā pēc darbadienas skolā! Ar gaušanos neko nepanāksim! Kāpēc striekošot martā? Tad jau visiem pārējiem aldziņas būs paceltas. Arī apkopēja, kas tagad pelna35 sant dienā mazāk, būs stipri cēlusies, jo pieliks jau no janvāra- un 25Ls! Arī Rīgas skolā strādājošam skolotājam 2 minimālās algas?! Tas gan man jaunums! Jāstreiko janvārī- un no janvāra jāprasa izmaiņas! Un jālikvidē arī'apmaksas nevienlīdzība! Strādāju laukos- man klasē14 bērni, kaimiņos- lielākā skolā klasē 16 bērni, bet par slodzi vismaz 100 vairāk! Arī tas arodbiedrības modelis ir aizskarošs! Mērauklai jābūt vidējai algai valstī!
to >arī skolotājai 13.11.2013. 08:01:48
Pie tam parasti netiek apšaubīts tas, ka apkopējai vajadzētu saņemt tādu algu, bet tiem pārējiem (ārstiem, skolotājiem, policistiem) gan varētu maksāt mazāk - vispār jau labi būtu, ja varētu maksāt mazāk par apkopēju...
>arī skolotājai 11.11.2013. 23:43:51
Pie mums ir pieņemts salīdzināt atalgojumu- ārsta algu regulāri salīdzina ar Maximas pārdevēju algu... Parasts tikko augstskolu beidzis ārsts tiešām saņem nedaudz vairāk par to Maximas pārdevēju. Tas neesot pareizi.
arī skolotāja > skolotāja 11.11.2013. 23:34:48
Vaiiii... kā nokaunējos! Noskaidroju, ka apkopēja manā skolā saņem veselus divdesmit latus mazāk nekā es! Iedomājieties tik - tas cilvēks nāk uz darbu vakarā, tagad jau pa mellu tumsu, un strādā divas, bet citu vakaru pat trīs stundas, kamēr visu satīra! Un kas to zina, cik stundu vēl mājās gatavojas?! Varbūt arī kādus kursus apmeklējis?! Un ko tad es te... ar savu muļķīgo maģistra grādu un pāris štrunta kursiņiem to lielo algu saņemu. Fui! ... P.S. Atvainojos ne tikai apkopējām, bet it visiem skolu darbiniekiem, kuru darbs tik tiešām ir ļoti nepieciešams un kuri strādā godprātīgi, ja mans sarkasms šos cilvēkus aizskāris. Tikai atalgojumu salīdzināt gan man šķiet vismaz nekorekti.
+++@ko Nevienaldzigajai 11.11.2013. 09:14 11.11.2013. 18:54:35
Tik tiešām - deputātus un citus ierēdņus ar steigu vajag samazināt, kā arī apšaubīt to kompetenci-kvalifikāciju un apcirpt algu - nauda seko iedzīvotājam!!!!!!
Tas nav nopietni.
'ĀRIJA NO OPERAS. 11.11.2013. 12:09:17
Ministrija vienmēr darīs tā, kā viņiem izdevīgāk.
@ko Nevienaldzigajai 11.11.2013. 09:14:58
Ir sarucis iedzivotaju skaits, tapec jasamazina,apkopejas, seetnieki, arsti,robezhsargi, policisti un ugunsdzeseji, kaa arii deputati un ministri, jo Latvijaa ir sarucis ne tikai bernu skaits, bet ari citu cilveku skaits. Pie kam katra skolaa par vienu un to pashu padarito darbu maksa dazhadi un es netaisos samierinaaties ar savu algu, kuras nepietiek, lai nomaksatu komunalos maksajumus. Mietpilsoniska sabiedriba mietpilsoniskas nostadnes varbut maminjas ka dzemdes ta uz skolu bernu nesis,kur ta pashi vecaaki ,ka vinji doma dzimtu turpinat a, ar citu rokam padaritu darbu viegli krtizet. tie bljaveti par to, ka var iet projam ,lai patur muti, jo nav jau kur iet, un kapec man budu bagatam un glaunam vacietim mugura jamazgaa,tikia tapec , ka Latvija esmu lieka? Tie kliedzeji arii ir lieki.
Kura gada martā ??
rakstītāja 10.11.2013. 19:27:51
Kāpēc arī šeit dzēš komentārus? Manējā nekādu rupjību nebija, bet ir izdzēsts
Interesanti 10.11.2013. 18:19:09
Interesanti, kāpēc nevarētu minimālās alga sLs200 saņemt deputāti, ministri, dažādu valžu locekļi? Varētu rādīt piemēru. Tad arī skolotājiem, ārstiem, policistiem varētu maksāt tikpat - un visi būtu apmierināti!
Kaunies, skolotāj, saņemt vairāk kā apkopējs un izsūkt valsts naudu!
Cienījamie skolotāji!Jums algas ir visnotaļ pietiekamas!!!!!!Strādaju skolā-ZINU!!!!!!Ko tad lai saka tie skolu darbinieki, bez kuriem arī jūs nevarat iztikt un kas saņem 200 uz papīra!!!!KAUNIETIES!!!!!Katrs darbs ir svarīgs un nevajag sevi izcelt pārlieku.
Nevienaldzīga 10.11.2013. 16:06:39
Es, kā skolēna vecāks esmu neapmierināta, ka skolotāji streikojot liek skolniekiem atstrādāt stundas, kuras ir patiesībā skolotāju izklaide! Latvijā ļoti daudzās skolās Skolotāju dienā skolotāji brauca izklaidēties!!! Kādēļ bērniem šīs stundas ir jāatstrādā!!! Streikojat un izklaidējaties brīvlaika laikā! Daudzām citām profesijām pat nav dota šāda iespēja - aizgāju pabļāvu un iedeva! Piedodiet pedagogi, taču skolotāju skaits pēdējo gadu laikā nav mainījies, kaut gan bērnu skaits ir ļoti sarucis. Izglītības līmenis arī nav tas labākais! Un, ja parēķina Jūsu algas uz 40 stundām, kā strādā citas profesijas, Jums tās algas nemaz nav tik mazas!!!
>>Ģimnāzijas mēbele 10.11.2013. 13:00:16
Tikai to budžeta lapu pēkšņi vairs nevar atvērt. Laikam kaut kaut kas slēpjams.
nožēlojama valsts un sistēma, kurā pedagogs rīgā ar stāžu, pakāpi, 1,5 slodzi pelna netto 2 minimālās mēnešalgas lvl- vjačeslavs- ka parasti pa tukšo, vislaik murgo par 295 ls bruto / greizais spogulis/ KAUNS- IZM apzog cilvēkus..
Ģimnāzijas mēbele 09.11.2013. 22:55:01
Kronis visam ir .....Jelgavas 4.vidusskola!Arodbiedrības tur nav,toties direktoram ir 8 vietnieces,tajā skaitā paša sieva....ASTOŅAS VIETNIECES....Skolas mājaslapā šis fenomens neparādās,bet izglītības pārvaldes mājas lapā,sadaļā budžets atrodas gan!
Konkrēti, kas Jūs neapmierina ? Nevajag runāt aplinkus. To, ka Jūsu izglītības līmenis ir zems, tas redzams no uzrakstītā.
Nezinu kā jums 09.11.2013. 20:38:59
Nezinu kā jums, bet pie mums LIZDĀ ne bez administrācijas "atbalsta" ir 95% skolas darbinieku - visas apkopējas , "atbalsta" personāls (100%) un lielākā daļa no skolotājām. Pēdējo divu gadu laikā no LIZDA's izstājušies 2 pedagogi. Interesanti vai apkopējas arī streikos?
Streikosim no sestdienas uz svētdienu tajā naktī!!!!! Jūs tiešām joprojām ticat LIZDAI???
No malas tā arī izskatās - man liekas, ka LIZDA pie skolotāju prestiža graušanas vietējo acīs ir diezgan padarījusi. Nereti skola un dome ir vienīgās darba vieta miestā, kur vēl regulāri kko maksā. Tomēr ne jau nauda ir galvenais - smagākais ir paciest vadību un tās attieksmi - daudzviet ir tā, ka katra aktivitāte vai panākumi noteikti tiks nosodīti (gan it kā netieši, bet reāli). Ja esi ņēmies un aktīvi rosījies - alga par %30 mazāka, vai slodze nomazināta, lai parādītu, ka ne jau darbs svarīgs, bet gan prasme ar vadību sadraudzēties un pildīt viņu kaprīzes...
Piekāpšanās- mūsu skolotāju vājuma pazīme diemžēl.......................
un skolotājiem vajag vēl palielināt, varbūt jums ministra algas vajag...no sākuma māciet skolēnus kā vajag lai būtu par ko saņemt jums tos 310Ls. bet šobrīd es neredzu par ko jums lai varētu maksāt tik daudz. tikai nauda vien prātā tad tikai skolēns. sāk piebesīt visi jūsu streiki un vēl kādi fufeļi pietiks jums ar pašreizējo algu pat kuru vēl neesat pelnījuši. mainiet attieksmi tad būtu cita runa!
esmu pametusi LIZDA rindas un jūtos labāk, nav ko barot lielos priekšniekus, mums pat oktobra streiku pat laicīgi nepateica, tikai dienas beigās,.....
nu beidziet vienreiz smīdināt ar streikiem...Jums tak SLABO !!!
bet ko mainīs streiks martā 09.11.2013. 06:04:44
izlasīju internetā, pievinojos 100% 08.11.2013. 15:48 "Daudzu skolu vadība nesaprot to, cik būtiski ir pareizi motivēt savu kolektīvu. Pat ne materiālā nozīmē, cik emocionāli psiholoģiskā. Bieži vien skolotāji nejūtas kā komanda, kas iet uz vienu mērķi – kvalitatīvu, spēcīgu skolu ar skaidru nākotnes redzējumu, kur plānus neraksta ķeksīša dēļ un kur ikviens skolotājs un viņa vadītais mācību priekšmets ir svarīgs. Jauni skolotāji ar labu potenciālu aiziet no skolām ne jau nepietiekamā atalgojuma vai „izlaisto” bērnu dēļ. Šie jaunie un spējīgie skolotāji aiziet no skolām, jo viņu pūles un ieguldījums netiek novērtēts, skolā tiek vērptas intrigas, vairāk stundu tiek „administrācijas draugiem” un tiem, kas ir ērti skolas vadībai, nerunā pretī, negrib neko mainīt." TĀ TAS BŪS ARĪ MARTĀ! LIZDA rosās par labu administrācijai (kā var tā būt, ka labākais draugs ir pretinieks - skolu vadības administrācija? Vispirms skaidri jāpasaka, ka vajag īstu skolotāju arodbiedrību - ne jau izstājoties no LIZDA, bet masveidā iestājoties skolotājiem un pārņemot varu LIZDĀ!
tomēr uzskatu, ka no LIZDA idejas jau nekas īpašs nebūs skolotājiem - kāda jēga streikot martā? Tad atkal LIZDA tikai politiskajā tirgū padarbosies - vēlēšanas tuvu, partijas visu solīs, stāstīs pasakas, bet - budžets jau nākošam gadam būs sadalīts:(! Ir jāiet ar ļoti konkrētu prasību - 10-12% no traki dārgā 100 mlj. pasākuma - skolotāju algām! Tas ir iespējams un nevienam nekas nebūs jānoņem - tikai mazāk atliks sadalei... Jāsteriko (ja to vispār darīs) jau taga. Bet vēlreiz - LIZDA NAV skolotāju arodbiedrība, jo kopā salikti pretējie poli - skolu direktori (kuri rīkojas darba devēju interesēs!) un skolotāji, kuros tāpat neklausās... Patiesībā - direktori LIZDAI ir daudz izdevīgāki un tos ar aizstāv, jo viņi maksā lielākas summas un arī var neorganizēt arodbiedrības naudas pārskaitīšanu u.t.t. LIADA rosīšanās pašlaik izskatās tikai pēc tukšiem solījumiem ar mērķi - lai jautie skolotāji tagad nolaiž tvaiku organizējot streiku, saceras to gaidot - bet rezultāta tāpat nebūs.
Jā! Jāstreiko, uzsākot II pusgadu! Naudiņa būs sadalīta un ķu-ķū. Pārtiksim atkal no solījumiem!
Jāstreiko janvārī, uzsākot II semestri, un skolā nav ko nākt, kamēr samaksās par darbu daudzmaz normāli- un tie ir kādi 700-900 (uz rokas). Mūsu valstī taču neplānotiem izdevumiem rodas miljons pēc miljona!Pastrādāsim vasarā- vai tad tas ir briesmīgi?Jāpieņem likumi nodokļu nemaksātājiem! Jāprasa atdot pa šiem gadiem mums nolaupīto naudu! Ir jābūt kaut kādai gradācijai. Godmaņa izsrtādāto kategoriju( vai kā tur to sauca) paraudziņš labi derētu. Interesanti- cik "lēnīgi" strādātu arodbiedrība, ja uz rokas saņemtu 200- 280 latu, kā lauķi. Valdībai būtu jāsāk strādāt nu daudz -maz godīgi. Nedomāju, ka šito valdību vispār vajadzētu vēlēt. No viņiem visiem 100 varbūt kādi 7-10 saglabājušies godīgi. Roka roku mazgā.
optimists, kas vairs nav optimists 08.11.2013. 22:02:03
Strādāju lauku skolā (sākumskolā) un ne jau tai mazākā- 92 skolēni. Man ir 15 kontaktstundas nedēļā, par rakstu darbu labošanu- 1.6 stundas nedēļā (dienā- kādas35 min), gatavošanās- 1stunda nedēļā (dienā 20 min.),individuālais darbs- 1,4 stundas nedēļā (dienā kādas 35 min), par klases audzināšanu nedēļā 3,2 stundas (dienā 50 minūtes, bet ja paņem nost to 1 audzināšanas stundu-28 min ,). Audzināmā klasē 14bērni, 2 bērni ar jūtamiem mācību un uzvedības traucējumiem, kam praktiski visu laiku vajadzīga īpaša uzmanība. Ir arī olimpiāžnieki, ir ... . Tā nu man maksā par 23 stundām nedēļā- mazdruciņ pāri slodzei. Par visu darbu saņemu uz papīra 297 latus uz papīra, uz rokas 192 latus. Reāli, lai sagatavotu kontroldarbu, nepieciešama vismaz stunda, lai to izlabotu- divas stundas, tad kļūdas jāanalizē,Jāpamācās, lai būtu jēgas kaut kādai labošanai. Tad arī pārrakstītais kontroldarbs jālabo (arī jāizstrādā otrs variants). Sanāk pastrādāt kādas 4-5 stundas vismaz. Pārbaudes darbi ir nedaudz mazāk laikietilpīgi, bet 2-3 stundas vismaz vajadzīgas. Arī ikdienu stundu sagatavošana, darbu labošana paņem pietiekoši ilgu laiku. Ļoti lielu laiku panem kopēšana, dažādu darba lapu gatavošana. Viss jāpieraksta kladītē un mājās jāsēžas pie datora, lai visu savadītu E-klasē. Skolā tam neatliek ne laika, ne iespēju, jo uz 4 pedagogiem pieejams 1 lēns dators, kas stundu laikā skolotāju istabā atpūšas un pēc stundām 4 cilvēki ar to vienlaicīgi strādāt nevar.Mājās kārtīgi darbinu savu datoru(pērn biju spiesta nopirkt jaunu), tērēju elektrību savam hobijam, lietoju savu personīgo telefonu. Šad tad nākas kādam bērnam uzdāvināt kādu pildspalvu, lineālu, esu nesusi arī kādu savu bērnu apģērba gabalu . Arī ar bērnu vecākiem ir laikietilkpīgs darbs. Un pasākumi, ekskursijas, pārgājieni... . Vismaz vienreiz gadā, skolotāju dienā, dzirdam patīkamus komplimentus- cik mēs labi, jauki... . Un tie solījumi...! Bet īstenā politika taču ir, lai laukos vairs nekas nenotiek!!! Jā! Streikot, streikot un vēlreiz streikot! Vai tad attieksme pret dažādu reģionu skolotājiem nav diskriminējoša?Biļešu netaisnību Rīgā, gan tūlīt pamanīja,,, .Varbūt tas kaut kā skar pašus? Jautājums- cik uz rokas maksās viesstrādniekiem? Cik maksās pabalstos patvēruma meklētājiem? Nu tak ne jau192 latus!!! Vai mēs nevarētu arī vērsties Eiropas Savienības institūcijās par galēji diskrimitējošo attieksmi pret laukiem, cilvēkiem, kas dzīvo tālākos reģionos. Šiiitāds veiiiiksmes stāsts!!! Ļoti apkaunojoši klausīties, ka skolotājiem pirmiem pielika pie algas- un nu jau tā būs 3. reize! Bet cipari!!! Tie taču arī būtu pieminēšanas vērti! Citam tas pirmais algas pielikums ir lielāks, kā mums viss kopā. Ar visiem 3 pielikumiem pelnu par savu darbu uz pusi māzāk kā pēdējā" treknjā" gadā. Un runāsim par to algu, ko saņemam uz rokas un no kā esam spiesti eksistēt, nevis par to, kas ir uz papīra!!! Tātad par kādiem neiespējamiem 310 latiem iet runa?! Tā ir diskriminācija!
Martā jau nu gan nestreikos, lai nepūš pīlītes, aizmirsāt, ka 12.klasēm svešvalodu eksāmeni, kā parasti paliks bērniņu žēl, jo kādai kaudzei skolotāju, arī personīgie bērni grib beigt, tāpēc nav ko klausīties murgus par streiku
Reiz jau streiku atlika uz solījumu pamata. Pēc tam nekas nemainījās un skolotāji palika kā muļķi. Šai valdībai ticēt nedrīkst. Zaļos taču pēc budžeta pieņemšanas arī uzmeta, lai gan pirms tam zaļajiem sasolīja nezin ko, lai tikai balsojot par budžetu. Viņi visi melo un arodbiedrība dzied līdzi, jo viss ir sarunāts. Nekāda streika NEBŪS!
Streiks nepieciešams nekavējoties! Tikai tā!
Ne nu streikos, ne nu kā! Jau kuro gadu šitās runas. Ja laukos skolotāji sadomās streikot, tad pirmie viņus knābās pašvadību vadītāji un darbinieki.
izlasīju internetā, pievinojos 100% 08.11.2013. 15:48:42
"Daudzu skolu vadība nesaprot to, cik būtiski ir pareizi motivēt savu kolektīvu. Pat ne materiālā nozīmē, cik emocionāli psiholoģiskā. Bieži vien skolotāji nejūtas kā komanda, kas iet uz vienu mērķi – kvalitatīvu, spēcīgu skolu ar skaidru nākotnes redzējumu, kur plānus neraksta ķeksīša dēļ un kur ikviens skolotājs un viņa vadītais mācību priekšmets ir svarīgs. Jauni skolotāji ar labu potenciālu aiziet no skolām ne jau nepietiekamā atalgojuma vai „izlaisto” bērnu dēļ. Šie jaunie un spējīgie skolotāji aiziet no skolām, jo viņu pūles un ieguldījums netiek novērtēts, skolā tiek vērptas intrigas, vairāk stundu tiek „administrācijas draugiem” un tiem, kas ir ērti skolas vadībai, nerunā pretī, negrib neko mainīt."
Ne jau martā jāstreiko, bet visiem, laikā, kad sākas centralizētie eksāmeni. Arodbiedrībai kā tādai nav nekādas vērtības mērķu sasniegšanā, tikai biedru naudas iekasēšanā. Tas viss bija jau tad, kad valdīja Harbacēviča. Kas tad ir skolotāji -tukša vieta- melnā darba darītāji.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.