Lietotājvārds
Parole
Par sociālajiem pedagogiem, kā vienu no svarīgākajiem atbalsta personāla darbiniekiem, protams, nav padomāts
Jāstreiko tik ilgi, līdz valdība paaugstinās skolotāju algas tikpat ātri, kā tās '' nogrieza ''. Tikpat ātri, kā paaugstināja algas sev pašiem, nevērtējot sava darba kvalitāti, neatbildot uz jautājumu, kāpēc Latvija daudzās jomās ir pēdējās vietās, nedalot sevi '' labajos '' un '' sliktajos ''. Skolotājiem būtu jābūt tiem, kas norāda ceļu uz taisnību. Jāstreiko visiem un tik ilgi, līdz vēlamais efekts būs panākts. Ja mēs baidīsimies, tad cietīsim paši.
Самое главное в школе это психологи - самая бесполезная должность в школе
LIZDA biedrs, prof. izgl.skolotājs 09.12.2015. 21:08:26
Kur ir kāds vārds par profeisonālo skolo??? Vai tādas esam aizmirsuši??? Tiem algas laikam nevajag?
IZM izdarīja to, pret ko mēs streikojām- pēc "veiktajām korekcijām" gan mazās skolas likvidēs, gan stundu skaitu palielinās. Vai tiešām skolotājus uzskata par tik lieliem muļķiem...
Nepieminiet vārdu modulis..kļūst nelabi...
It kā šobrīd mēs mazajās skolās nesaņemtu ievērojami mazāk nekā lielajās. esat dzirdējuši, ka ir pašvaldības, kas neko nepiemaksā, maksā tikai 420 par likmi, bet taču citiem par likmi samaksā pat 600 eiro. Tas nav godīgi!
Interesanti, kā ir ar darba likuma pantu ievērošanu šajā modelī? Modelis taču nosaka, ka par vienādu darbu dažādu skolu skolotāji saņems dažādu algu - vienam tie būs 760 eiro, bet citam -1000 eiro. Pie tam mazo skolu skolotājiem, lai salasīti likmi, būs jānovada vairāk stundu nekā lielo skolu skolotājiem, jo slodzē ietilpst arī burtnīcu labošana un klases audzināšana, kas lielo skolu skolotājiem ir ar lielāku koeficientu (kas ir arī loģiski), līdz ar to viņi savas 36 stundas iegūst ar mazāku kontaktstundu skaitu.
Žēl, ka atkal skolotāju sāk" mīdīt ar kājām no visām pusēm" un nolikt kā muļķi.....
Par agru priecāties.......
Kā tad ar to pārdegšanu? Neviena vārda par kontaktstundu skaitu.
Es gribētu zināt cik skolotāja saņems par vienu novadītu mācību stundu. Intensitātes līmenī tas atbilst 3 birojā pavadītām stundām.Ejot ap 14:00 pēc bērna es redzu,ka skolotāja ir galīgi izsmelta.Interesanti kādu labumu no tās sievietes ierēdņi vēl taisās izspiest līdz 17:00?
Sakoriģēts gana labi. Nekā konkrēta gan kārtējo reizi atrast nevar. Varēs mudzināt tālāk! Gribu zināt slodzi - kas tajā ietilpst- skaidri un gaiši! Tautas kacināšanai nosauc 36 stundas nedēļā! Tikai to 36 apmaksāto stundu darbiņu nu nekādi nepaveikt tajās 36 stundās! Pieprasu skaidri pateikt- par ko tiek maksāts! Cik!
Klapēsim tik visu ciet un sāksim ar IZM.
Cik tad īsti vienā astronomiskajā stundā skolotājs pēc jaunā modeļa varēs saņemt? Vai tas būs salīdzināms ar sētnieces, apkopējas, celtnieka vai valsts stundas izpeļņu?
igaunijiete 08.12.2015. 19:11:26
tak kvalitātes pakāpes paliek nemainītas. te runa tikai par to naudu, kas no valsts naudas. Pašvaldību piemaksas arī varēs būt tāpat kā līdz šim.
igaunijiete 08.12.2015. 19:09:55
Igaunijā pirms pāris gadiem aizklapēja lielāko daļu vidusskolu, valsts finansē kādas 30 reģionu centros. Jā, es par to arī Latvijā.
Varbūt nevajag izdomāt divriteni! Nu aizbrauciet pie igauņiem un pamācieties. Viņiem labi izdevies, skolotāji nesūdzas, arī pārējie nesūdzas... Igauņu izglītības sistēma pamazām kļūst par vienu no labākajām pasaulē, Ja gribas vēl tālāk skatīties, var doties pie somiem, viņiem, iespējams, ir patlaban labākā izglītības sistēma pasaulē!
Turpināšu klasi audzināt 1 stundu nedēļā= 20 minūtes dienā., Darbus labošu 0.5 stundu dienā, gataavošos 3 minūtes stundai! Sāksim darīt to un tik, kas paredzēts un cik!
Tatad- NEVIENA VĀRDA PAR STĀŽU???NEVIENA VĀRDA PAR,,KVALITĀTES" MAPĪTĒM????Ko nu runājat par Godu?!Vecenes, lasieties!Un ātrāk,lai kāds draudziņš vai draudzenīte no šamējās,,kompānijas" tiktu tās pensionāres vietā!!!!Vai ne???
Kāpēc tad modelis vajadzīgs? Kur tās priekšrocības, ko tas piedāvā? Laikam ministrija beidzot saprata, ka iebraukusi auzās. Priekšrocība ir atsēdēšana????? Bet atsēdēšanai arī ir nepieciešami līdzekļi - darba kabineti, mēbeles, datori.
Tikai neviens nesaka,cik kontakstundu paredzets šajā 36 stundās!!! Vai tik nav vairak ka tagad ir slodze-21? cik atceros runa gaja par 24 kontaktstundam,bet mīļie,tas taču ir tas pats,kas tagad,760 uz papira par 24 kontaktstudām!
Kāpēc neveic korekciju pēc darba stāža,kursu apmeklējuma un izglītības dokumenta? Skolotājiem,kas nostrādājuši 20 gadus skolā un turpina to darīt,vispār jāpasniedz ordeni! Ceru,ka tās nevienam nevajadzīgās mapes un pakāpes tiks likvidētas. Vajag pārskatīt reāli strādājošu skolotāju sarakstus...Un,lai direktors un pārziņi nenosaka kam ko un cik....
ese to pEdagogs 08.12.2015. 16:00:53
Nav ta ka par traku? Tas taču ir loģiski, ka darba laiks jāpavada darba vietā. Daudziem citiem arī ir bērni un arī studē, bet visu laiku te neraksta komentārus un neraud.
Tas nozīmē ko: skolotājam, kam reāli ir, teiksim, 18 kontaktstundas nedēļā, ir jāatsēž skolā visas 36 stundas, vajag vai nevajag? Tātad jāklīst no kakta uz kaktu, jo, piemēram, mūzikā, ģeogrāfijā, ekonomikā un vēl vairākos priekšmetos, kur ir 1-2 stundas nedēļā, nesanāk? Un vai kāds vispār pajautāja, vai paši pedagogi vēlas būt skolā 36 stundas nedēļā? Vai viņi to var (piemēram, tie, kas paralēli studē, kam mazi bērni, kam jāņem aukle utt)?
no skolēnu skaita samazinājuma vai palielinājuma jau dažos mācību priekšmetos nemainīsies stundu skaits.Viena mūzikas stunda būs 7.-9.klases skolēnam gan 10 ,gan 35 bērnu klasē.
atbilde iepriekšējam 08.12.2015. 13:14:43
stundas visiem nesanāk tāpēc,ka VISOS mācību priekšmetos stundu skaits nav vienāds.Matemātiķis varētu apgūt 72 stundu kursos klavierspēli un pasniegt tās 15 mūzikas stundas,Mēs jau ejam uz to ,lai izglītības līmenis kristos un mācītu attiecīgajā priekšmetā skolotāji-nespeciālisti.Uz priekšu!
tam, kurš raksta zivei 08.12.2015. 13:11:03
Ja visiem skolotājiem, cienītais vai cienītā, nesanāk likme, varbūt tas nozīmē, ka skolotāju ir par daudz? Tikai pajautāju :). Skolēnu skaits dramatiski krities, skolu skaits krities, tikai skolotāju mums, latviešiem vesels bars
9 miljonus nākamā gada četriem mēnešiem pieliek pedagogu atalgojumam, nevajag tuftu gvelzt, bet ieskatīties valsts budžeta likumā. Un ja ieskatās IZM nopublicētajās prezentācijās viņu mājaslapā, tad - no 36 stundām ne vairāk kā 77% paredzēti mācību stundām + lai sagatavotos un labotu darbus. Es no tā saprotu, ka 77 % ietilpst GAN kontaktstundas, GAN labošana un gatavošanās. Tātad priekš mācību stundām UN gatavošanās / labošanas kopā 28 stundas nedēļā, kas vidēji būs ap 22 - 23 mācību stundām nedēļā. Kur problēma?
aizmirsu piebilst,ka VISIEM skolotājiem jau pat šobrīd nesanāk tās 21 stundas,kas skaitās likme.Tātad pēc jaunā modeļa nekāds pielikums nesanāks.
9 miljonus nepieliek SKOLOTĀJU algām,bet jaunā nudžekļmodeļa uzlabošanai.Tātad to algām,kas to mudžekli turpinās uzlabot un tie nav skolotāji.Skolotājiem 36 stundas ar solījumu ,ka alga nebūs zem vidējās valstī,36 stundas,no kurām nav skaidrs.cik tad konkrēti būs kontaktstundas,varbūt visas 36?Bet tām jau arī jāgatavojas.Grozies kā gribi-stundu skaits lielāks,bet algas cipars uz šo stundu skaitu mazāks.Darba apjoms pieaug,samaksa samazinās.
Skolotāji mīļie, tāda sajūta, ka arodbiedrība jūs reāli zombē... Algām četriem nākamā gada mēnešiem pieliek 9 miljonus, VISAS pašvaldības saņems tikpat vai vairāk naudas, valsts noteiks, ka nedrīkst maksāt mazāk par 760 eiro, par ko šobrīd daudzi saņem mazāk. Un arodbiedrība iet pa pagastu purpinādama "ko lai pasaka sliktu, ko lai pasaka sliktu?" Kvalitātes piemaksas nāk papildus. Pašvaldību piemaksas nāk papildus. Bet ja noraus arī šo mēģinājumu, tad tos 9 milj. nākamgad un 27 milj. 2017. gadā un vēl 27 2018. gadā skolotājiem neredzēt. Un tad šis gads ieies vēsturē ar virsrakstu "gads, kad skolotāji atteicās no algu paaugstināšanas". Tad varēsiet teikt "paldies" arodbiedrībai.
Algu samzinam, kontaktstundu skaitu palielinam, un visu caur puķēm
par -> W 08.12.2015. 10:30 08.12.2015. 12:26:06
Bija tāda anekdote par ķermeņa vidējo temperatūru slimnīcā - dažam palātā +40, dažam morgā -20, bet kopumā vidējā atbilst normai .....
Jūs skolotāji gan esat interesanti - tad Jūs brēcat, ka Jūsu alga esot apkopēju līmenī, bet, kad Jums saka: tagad alga pārsniegs valstī vidējo gandrīz visās algu grupās, Jūs brēcat - apsveicu ar kārtējo algu samazinājumu! Vai tad apkopējiem alga ir virs vidējā līmeņa valstī un piedevām visās algu grupās? Kad nebija palīdzības skolotājam, bija slikti, jo skolotājs viens nespējot strādāt ar tik dažāda līmeņa skolēniem, kādi ir vienā klasē, tagad, kad palielina finansējumu palīgiem, jūs apgalvojat, ka "Prasmīgs skolotājs un audzinātājs, kas prot un grib strādāt, labāk tiks galā ar problēmām kā 2 psihologi ar diplomiem". Kā lai vispār jūs ņem par pilnu? :) Visticamāk, normāli skolotāji strādā, nevis šeit cepās.
skolota pensionāre 08.12.2015. 10:29:24
un cik tad tajās 36 stundās būs kontaktstundu pat nekur nepiemin.
Bērniem būs pieejami par 65 % vairāk psihologu... Tas nozīmē - par 65% vairāk čakarēs bērnu smadzenes?
no pieredzes 08.12.2015. 09:39:41
Sociālo darbinieku un psihologu skaita palielināšana ir ielāpu likšana uz caurumiem. Prasmīgs skolotājs un audzinātājs, kas prot un grib strādāt, labāk tiks galā ar problēmām kā 2 psihologi ar diplomiem jo skolotājs ir ikdienas saskarē ar bērnu.
Vai sociāliem pedagogiem arī mainīsies atalgojums. Par to neviens nepiemin. Varbūt sociālie pedagogi vairs skolās nebūs vajadzīgi.
ha,ha,ha - "GANDRĪz ......... VIDĒJO valstī" ! Cik tas bija paredzams - apsveicu ar kārtējo algu samazinājumu! Strādāsim vairāk un saņemsim mazāk, tiešām, greizo spoguļu karaļvalsts!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.