Lietotājvārds
Parole
Internātskola skola Siguļi ari notiek vardarbība pret bērniem, direktoru sazvanit nevar, mācību daļas vadītāja atsakās runat tāpēc, kad nevēlējos sevi stādīt priekša. Skolotāja Gunita lasmane ja nemaldos, bērnus grūsta, rauj aiz matiem, apsaukā, meitenes apsauka pa ielas meitām, ka kaut ko tādu var teikt mazam bērnam . Ēdienkarte pusdienas auzu pārslu putra ar gaļas mērci, tādu salikumu pirmo reizi redzu! Vai tad mūsdienas bērnus suta uz skolu, lai traumētu viniem galvas patstāvīgi ,vai lai kaut ko iemācītos? Kur novedis šī attieksme???
Я в шоке от наших школ в целом и в частности мой сын учится в 92 рижской школе. Я не понимаю в какой момент наши школы стали концлагерями? Это просто ужас. Учителя начальных классов издеваются над детьми. Просто уничтожают их морально. Делят класс на группы и настраивают их друг против друга. На конфликты между учениками говорят, что б решали без них и не в школе. Сами постоянно унижают детей, говорят, что они тупые, спрашивают зачем в школу пришел, ведь без тебя тут лучше, требуют, что б ребенок которому вчера написали замечание на следующий день рассказал при всем классе как его дома наказали, при всем классе рассуждают почему ребенок, что то не сделал или сделал плохо (ну да ты ж малыш в сравнении с другими, или ну да ты ж болеешь много учится некогда, или ну да ты ж дурачек). Оценки ставят не за знания, а за поведение, вертелся вот тебе 2 за стишок и неважно, что ты его знаешь. Ребенок в школу уже в первых классах ходить не хочет и учиться не заинтересован. В классах группы деток, которые своих же избивают у школы т.к учительница говорит, что плохо вел себя и мешал ей работать. Не дай бог еще с ребенком куда-то уехать во время учебной недели, потом учитель объясняет детям, какой этот ребенок ужасный и предатель, ведь он отдыхал, а вы учились и запрещает с ним говорить. Завуч говорит, что делать профессиональное выгорание. Это ад какой-то. Начала узнавать про другие школы и понимаю, что конечно есть супер учителя, но это к сожалению единицы уже. Как ребенку получить образование в школах где его уже в 7-8 лет ненавидят и унижают. На мой взгляд это прямое моральное насилие, которое творится в школах и всем на это плевать. Говорю с другими мамами и я в шоке, некоторые этим не интересуются, некоторые знают, но стараются в школу не ходить и делают вид, что ничего не происходит, некоторые водят детей к психологам и терпят, а те кто пытались выступать получили еще худшее отношение учителя.
Bijusi skolniece 08.02.2016. 21:52:04
Skaisti....man jau patik...ieprieks biju publiskojusi kur berns kave skolu kaut macas jau 2 dienas cita skola... Tagad nu 3 dienas...bet kavejumi vel arvien tiek pievienoti..runa iet par mykob ne e klasi...varbut nevieta tacu par so ir japadalas.ĻOTI LABAA SKOLA... Un vell....nezinaju ka publiskojot ko tadu ta ir vardarbiba pret pasas bernu Tagad cilveks pat nedrikst neko publiskot jo pec tam jaklausas parmetumi no skolas... Tatad taa....milaja skola otraja stava gaiteni uz sienas ir nagla uz aru apm 1.5 vai 2 cm manu bernu sita vecaki puikas.nagla atrodas apmeram metra augstuma. Ziniet...berni musdienas ir nezeligi...vini kaujas,grustas....nu taa.... Tagad iedomajaties tadu variantu... 3 lielaki puisi sit pa 2gadiem jaunaku puiseli....noveicas kad ar galvu pa to naglu nav trapits....jautri ne? Ha....un vel izradas ka pats puika kuru sita ir pats vainigs.jo aizstavoties vienam iesitis preti... A tiem puisiem tikai paskaidrojums sociala darbinieka kabineta tik jauzraksta...ne vecakiem nevienam tas nav jazin...Visam japaliek skola sienas.. TAS IR STULBI KA PATS ESI NOMACIJIES DAUDZ GADUS SKOLA,PALAID SAVUS BERNUS TUR MACITIES ,JO UZTICIES....MULKIGI UZTICIES SKOLAS SISTEMAI... Par varda brivibu vispar nav ko piebilst...nedrikst apkart stastit un ko tadu publicet...mjaaaa..... (zinu kad pec sis zinas mani nosodis,varbut ka savadak meginas atriebties...varbut ne pret mani,bet pret berniem kuri palikusi macities taja skola)bet ziniet? Es vairs neklusesu.PIETIEK!!!!!!!!!!!!! Katram cilvēkam ir tiesības un pienākumi. Arī bērniem. Bērns ir cilvēks, kuram vēl nav 18 gadi. Valsts nodrošina tiesības visiem bērniem. !!!!!!!!!!!!!!!Pret bērnu nedrīkst izturēties slikti. Bērnu nedrīkst sist, apsaukāt, mocīt.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bērnam ir tiesības iet skolā. Bērnam ir tiesības piedalīties pulciņu nodarbībās. Bērnam ir tiesības iegūt profesiju. Bērnam ir tiesības brīvi izteikt savas domas. Bērns drīkst draudzēties ar citiem bērniem. Bērnu nedrīkst izmantot bīstamā un smagā darbā. Bērnam ir tiesības griezties pēc palīdzības bāriņtiesā vai pagasttiesā.
Labdien,sakiet ludzu kur var iesniegt sudzibas par 41.vidusskolas skolotaju?
Skola ir visas mūsu sabiedrības spogulis. Katrs bērns nāk ar savu pieredzi. Vai tiešām pie visām negācijām vainīgi tikai skolotāji? Attopieties!
Skaidrs, ka skolotājs bērnu sodīt nedrīkst. Ir jābūt atstrādātai sodīšanas sistēmai valstiskā līmenī. Bērns aug ģimenē un atbildība jāuzņemas vecākiem vai kādai citai personai, kura aizbildniecībā bērns atrodas. Sodus jāuzliek šīm personām - varbūt tad sāks domāt, iesaistīties(ja skars paša maciņu).
Te Bergas
Jā, raksim dziļāk ... 06.02.2014. 13:42:09
Tur jau tā lieta, ka ar "skolotāju dežūrām gaitenī" vai "bailēm no direktora" šādos gadījumos nebūs līdzēts. Bieži bērnam vai pusaudzim ne tikai vēlama, bet akūti nepieciešama ir psihologa un sociālā pedagoga palīdzība. Bet ... mūsu skolā šie darbinieki ir uz 0,3 slodzi.
> Jā, raksim dziļāk 05.02.2014. 20:23:25
Viss ir saprotams, bet tik un tā minētā puiša darbības rezultātā NAV jācieš veselai rindai klases skolēnu! Tātad ir jārīkojas, lai citi neciestu!
vajag tos charljus sist lai beidz didities!!!
Jā, raksim dziļāk ... 05.02.2014. 15:21:18
13-gadīgam puišelim mamma aizbrauc uz Angliju labākas dzīves meklējumos, atrod gan darbu, gan jaunu draugu. Bet šajā "jaunajā un skaistajā dzīvē" pusaudzis puika kaut kā neiederas, tāpēc zēnam tiek paziņots, ka mamma neatgriezīsies - NEKAD. Tantei, kam bērns uzticēts, starp citu, apgalvojot, ka tikai "uz laiku", arī savas problēmas un sava dzīve. Pusaudzis ir lieks, nevienam īsti nevajadzīgs, traucējošs. Un viņš ārdās, akla naida pārņemts - sit, lauž, demolē, lamājas ... Teiksiet, ka tas ir "ārkārtas gadījums"? Nebūt ne. ...
Bravo! Atrasts galvenais vainīgais - tas ir SKOLOTĀJS! Vardarbīgs, agresīvs, ļauns un atriebīgs, kuram nu nemaz, itin nemaz neinteresē darba kvalitāte. Bet bailīgs arī ir šis skolotājs - starpbrīdī, kad vajadzētu dežūrēt, slēpjas kabinetā (laikam jau suns zina, ko ēdis) =)
hei 04.02.2014. 20:59 Kur paliku§as skolotàju dezùras gaiteños un arì àrpus skolas telpàm. Savà laikà bija dezurants pieaugu§ais kur§ sekoja lìdzi notieko§ajam starpbrìzos. Jo cik ir bùts skolà, nav redzams neviens pedagogs visi kabinetos paslèpu§ies. Ja kaut kàds incidents notiek, tad skolènam nav iespèjas meklèt palidzibu, jo , kà jau rakstìju, visi ir kabinetos.Savà laikàs kolà skolotàjiem bija pienàkums reizi nedèlà dezùrèt.Kà ir ar skolas atbildìbu par bèrnu dro§ìbu skolà? §is punkts tiek palaists garàm. Bèrniem bùtu laiks màcìt savas tiesìbas cità secìbá- tev ir §àdi pienàkumi pret vecàkiem, skolu, vienaaudziem, sabiedrìbu.., un ja tu to izpildi, tad tev ir tiesìbas prasìt, rìkoties. LAI GSN NSV JĒGAS MĀCĪT TEORIJU, JA BĒRNS IKDIENĀ SASTOPAS AR SKOLU VADĪBAS PATVAĻU UN VARAS DEMONSTRĀCIJĀM (T.I. LIELĀKA PROBLĒMA KĀ BĒRNIEM AR PĀRLIEKU savu TIESĪBU UZSVĒRŠANU IR SKOLU VADĪBAI, KAS PĀRIET UZ ATSEVIŠĶIEM SKOLOTĀJIEM (tādus nekauņas un agresorus parasti šādas skolu vadības izvēlas savu patriekto čaklo un skolēnu iemīļoto skolotāju vietā) un TAD BĒRNI REDZ SITUĀCIJU DZĪVĒ, KA UZVAR NEKAUŅAS UN EGRESORI, PEDAGOGI, KURIEM NEINTERESĒ DARBA KVALITĀTE. Bet ja tu nepildi savus pienàkumus, tad var sekot §ádi sodi, citu rìciba ..Kad sàksim uzsvèrt bèrna pienàkumus? KAD BEIDZOT IKVD SĀKS PĒC BŪTĪBAS VĒRTĒT DIREKTORU PATVAĻU???
ES-jārok dziļāk 05.02.2014. 04:40:55
> jārok dziļāk 04.02.2014. 22:47 Rīgas 49. vsk. bija direktore Dace Putniņa, no kuras "baidījās" visi - gan skolotāji, gan skolēni, bet tās bailes drīzāk bija cieņa un respekts, un skolā bija kārtība. Direktori joprojām atceras ar labu vārdu. Direktoram ir jābūt ar savu stingru nostāju, tad arī skolēni skolā uzvedīsies tā, kā tam būtu jābūt. TE GAN VAIRĀK IR(bija) NEVIS BAILES, BET CIEŅA UN SKAIDRĪBA PAR DIREKTORES PRASĪBĀM. pROBLĒMA SĀKAS TUR, KUR IR VADĪBA, KAS IR PATVAĻĪGA UN VARU DEMONSTRĒJOŠA, NEKONSEKVENTA UN GĻĒVA. tad arī skolotāji un skolēni kļūst agresīvi, neprognozējami un TAD JĀROKAS LĪDZ SAKNEI - LĪDZ SKOLAS VADĪBAI!
Kā tad tikt galā ar to, ka vardarbīgo skolēnu upuriem ir Jūsu minētās bailes no varmākām? Ko tad darīt ar to bērnu bailēm, ko? Kā redzams, bez bailēm nekādi! Tad varbūt vajag, lai vardarbīgajiem skolēniem būtu bailes vismaz no skolas vadības, un tās bailes pietaupītu bailes, stresu un spriedzi veselai rindai kārtīgu un mierīgu skolēnu! Vienreiz liksim pirmajā vietā tos cilvēciņus, kuri jau no paša skolas gaitu sākuma cenšas ievērot sabiedrības uzvedības noteikumus, ko viņiem mācījuši pieaugušie (piem., vecāki). Kādēļ viņiem jācieš, jāizjūt bailes, stress dažu visatļautību pārņemtu elementu dēļ, ar kuriem neviens nezin, ko darīt?
Nu , nu .. ko tu no bailēm uzbūvēsi. Baiļu impēriju ? Bailes rada spriedzi , kas savukārt negatīvas emocijas ,stresu . Respekts , tas ir kas cits, ja ir cieņpilns, neapšaubāms paraugs.
> jārok dziļāk 04.02.2014. 22:47:35
Rīgas 49. vsk. bija direktore Dace Putniņa, no kuras "baidījās" visi - gan skolotāji, gan skolēni, bet tās bailes drīzāk bija cieņa un respekts, un skolā bija kārtība. Direktori joprojām atceras ar labu vārdu. Direktoram ir jābūt ar savu stingru nostāju, tad arī skolēni skolā uzvedīsies tā, kā tam būtu jābūt.
jārok dziļāk 04.02.2014. 22:31:53
Ja jau izglītības iestādē bailes no direktores tad kāda tur var būt atmosfēra un attiecības starp kolēģiem un skolēnu starpā. Skolotājs negācijas izgāž uz klasi un ķēdes reakcija iet vaļā.
Tā ir, ka bieži vien skolā uzņem diemžēl pēc maka biezuma pret ziedojumiem un vēl trakāk , tad jau skolotājs neko prasīt un aizrādīt nevar , jo par visu samaksāts.
Nepabeidzu. Tātad - jaunās izglītības ministres pirmais uzdevums ir pieņemt likumus, kas noregulētu skolu darbu, ar iespēju darba traucētājus izolēt , lai beidzot mācīties gribētāji varētu strādāt. Gaidām likumus, kā rīkoties ar vardarbīgajiem skolēniem skolās!!!
Jaunieceltajai izglītības ministrei šis ir pirmais un galvenais uzdevums!
> arī viedoklim un jautājumam 04.02.2014. 21:36:43
Jūsu aprakstītā situācija nav nekāds retums, tādēļ es, kā vecāks, vēlos, lai skolās dažādās vietās būtu videokameras. Bērnu drošībai, konfliktu risināšanai. Ir kameras bankās, veikalos, un tas nav nekāds cilvēktiesību pārkāpums. Tieši tāpat vajag skolās. Skolēni zinās, ka neizmuks no atbildības. Savukārt, normāli domājoši vecāki būs tikai priecīgi, ka nav jāklausās situāciju atreferējumi, bet var redzēt, kas īsti noticis.
interesanti 04.02.2014. 21:31:04
Nez kāds varētu būt sods skolēnam skolā, lai viņš tiešām saprastu savu nodarījumu? Teiksim rupjš pusaudzis 9.klase, kurš rupji lamā skolotājus, sūtot tos d... un f... un visādi citādi. Kur viņš stundā nedara neko, jo viņam vienalga. Kur māmiņa ir bezspēcīga, jo arī viņu puisis pasūta d... skolotāju un citu bērnu klātbūtnē. Nu, dārgā Juhņēvicās vai kā tur kundze? Kā rīkoties? sniegsiet meistarklases, varbūt? Bērnu iepļaukāt nedrīkst, no klases izmest nedrīkst, uz sarunu pie direktores viņš ierodas smīnot, jo ļoti labi zina savas tiesības, ka mēs vinām neko nevaram padarīt? Ko mums darīt? Kā sodīt? a??? ko skola var darīt? reāli? izmest arī nevaram, nav tādu likumu. Policija ar šādiem šmurguļiem nekrāmējas. Bāriņtiesa? Sociālie dienesti? jā, sūtiet tik vēstules. Puika uz skolu iet, nekavē, tātad nav viņu lauciņš. Un neaudzinātības sekas jau tikai ģimenē var izārstēt. Nekur citur. :D
arī viedoklis un jautājums 04.02.2014. 21:19:25
Strādāju skolā. Mūsu skolā gan vadība cenšas kaut nedaudz iesaistīties dažādu negāciju likvidēšanā. Ja skolotājam ir problēmas ar kādu (iem) bērnu (iem), vispirms ir sarunas ar bērnu (iem ); ja atkārtojas, tiek saukti vecāki un notiek saruna - bērns- skolotājs- vadība; atsevišķos gadījumos tiek rakstīts ziņojums tiesībsargājošām instancēm, taču tas maz ko līdz. Parasti jau nav vainīgs tikai viens, bet pārsvarā tie konfliktētāji un pāri darītāji vairāk vai mazāk ir vieni un tie paši. It kā viss iespējamais tiek darīts! Taču... . Es cenšos konfliktu risināšanā aizrakties līdz saknei. Lūk! Un ir man klasē bērns, kurš savu vainu NEKAD neatzīst. Mājās konfliktsituācijas tiek pasniegtas savā versijā. Mamma tic bērnam. Ir pārliecināta, ka bērnam vienīgajam aizrāda, raksta piezīmi u.t.t. Manam aicinājumam, lai ielūkojas (manā klātbūtnē) citu bērnu dienasgrāmatās, neatsaucas. Tajā, ko par situācijām saka citi bērni,- neklausās. Pēc kārtējā konflikta tika sasaukta klases vecāku ārkārtas sapulce. Visi uzrakstīja, ko redzējuši, ko paši darījuši. (Zēns neķītri aizskāra meiteni. Meitene sauca palīgā citus bērnus. Protams, radās, kas centās šo meiteni aizstāvēt. Bija plūkšanās.) Zēna interpretācijā visi viņam brukuši virsū, atspārdījuši, ... - kaut gan gluži tā nebija. SAarunā ar vecākiem piedalījās arī bāriņtiesa, psihologs. It kā viss, kā tam vajadzētu būt, tikai tos ....... ko man uzgāza un vēl joprojām gāž uz galvas, ne ar kādu avīzi noslaucīt nevar. Izdarīju secinājumu - meklēju citu darbu. Nākošajā konflikta reizē, kad to pateicu atbalsta personālam, viņas brīnījās- kā tad tā, pēc pus gada taču tas bērns pāries citā posmā un "tev taču viņš vairs nebūs". Bērnu ( arī šī zēna) rakstīto par notikušo ne viena, ne otra nebija lasījusi. Arī mamma atteicās tos palasīt. Lūk konflikta risināšana. Bērna versija= mammas versija, mammas versija = bāriņtiesas versija. Jā- meklēju darbu un cenšos "izlikties neredzam".
Vecāki skolotājiem par bērniem 04.02.2014. 20:59:16
Mēs taisīsim, jūs labosiet ......
Kur paliku§as skolotàju dezùras gaiteños un arì àrpus skolas telpàm. Savà laikà bija dezurants pieaugu§ais kur§ sekoja lìdzi notieko§ajam starpbrìzos. Jo cik ir bùts skolà, nav redzams neviens pedagogs visi kabinetos paslèpu§ies. Ja kaut kàds incidents notiek, tad skolènam nav iespèjas meklèt palidzibu, jo , kà jau rakstìju, visi ir kabinetos. Savà laikàs kolà skolotàjiem bija pienàkums reizi nedèlà dezùrèt. Kà ir ar skolas atbildìbu par bèrnu dro§ìbu skolà? §is punkts tiek palaists garàm. Bèrniem bùtu laiks màcìt savas tiesìbas cità secìbá- tev ir §àdi pienàkumi pret vecàkiem, skolu, vienaaudziem, sabiedrìbu.., un ja tu to izpildi, tad tev ir tiesìbas prasìt, rìkoties ..Bet ja tu nepildi savus pienàkumus, tad var sekot §ádi sodi, citu rìciba .. Kad sàksim uzsvèrt bèrna pienàkumus?
Ja šāds domāšanas veids, kas balstās uz agresora tiesību aizstāvību, pāries no skolas uz visas sabiedrības domāšanas veidu un likumdošanu, tad ak vai... Ar šausmām domāju, kādā sabiedrībā dzīvos mani bērni un mazbērni. Jāsaka - pasaule, attopies!
cienījamo skolotāj! 04.02.2014. 19:04:08
Saprotu, ka skolotāji jūtas bezpalīdzīgi, bet kā lai jūtas bērni!
Atkal atrasti grēkāži, uz kuriem vainu nogrūst... skolotāji. Mēs lielākai daļai esam kā dadzis acī. Visu laiku tiek runāts par bērnu tiesībām, par agresivitāti bērnu starpā, bet vai kāds no skolā nestrādājošiem ir iedomājies, ka bieži vien agresija tiek vērsta arī pret skolotājiem. Kā jūs nesaprotat, ka mēs skolotāji pret šādiem huļigāniem esam bezspēcīgi. Mēs katru dienu saskaramies ar rupjībām vērstām pret sevi, pret mums tiek vērsta arī seksuālā vardarbība, bet mēs neko nevaram izdarīt.Mums nav nekādu tiesību, jo pretī huļigāniem ir viņu vecāki, kuri savus bērnus nevis audzina, bet akli aizstāv, kur nu vēl attiecīgās iestādes, kuras nepārtraukti uzsver bērnu tiesības, bet ir piemirsušas par pienākumiem. Visa agresija sākas ģimenē, un jāsāk ir ar ģimeni, nevis ar skolu. Bet tā jau ir ērtāk un vieglāk...
apsmiet var 1-2 klasu grupas jo vini nesaprot par ko ir runa bet 5-12 omg tas ir kkas traks
Nu, un vai Jums ir kaut kas pret to, ka šādas skolnieces un skolnieki tiktu ievietoti atsevišķā mācību iestādē, kurā būtu pa psihologam uz katriem 2 skolēniem? Jo ātrāk Latvijā pieņemtu likumu par agresīvo skolēnu atsevišķu apmācību, jo labāk būtu gan citiem skolēniem, gan skolotājiem. Tajā speciālajā skolā būtu drusku savādāki noteikumi, kā vispārizglītojošajās skolās, kurās mācās bērni, kuriem pazīstamas vismaz minimālas sabiedrības pieklājības normas.
************************************************* 04.02.2014. 18:09:12
kā vienmēr sūdzības,sūdzības,sūdzības nospļauties :@
Un ko dod šī ik mēneša rakstu atkārtošana??? Jēga to tā kāda??
Meiteni,kuru paņēma aizbildniecībā viena "Aktīva "sieviete, ticot meitenes stāstam, cik riebīgi bija viņas skolotāji, panāca, ka skolotāja pameta darbu un aizbrauca strādāt uz Angliju. Tad meitene sāka pīt intrigas par savu aizbildni, tad laikam kundzīte saprata, kas ir ar to skuķi un atteicās no viņas. Tagad meitēns atkal ir pie mums un kļuvusi tik agresīva, ka paņem DL sakot, ka tā ir viņas lapa un triec skolotājam sejā ar teicienu "Es varu, tu nedrīksti! ". Visas bērnu tiesību dāmītes tic ko saka bērns, reizēm neizprotot, ka to vārdu krājums ir tik niecīgs, ka vārdu" bļauj" viņi izmanto pat, ja skolotājs ir tikai skaļāk pateicis vai akcentējis kādu tēmu vai vārdu.
Slima suņa murgi!
izgl. sistēmas veidotāji- ir laiks darīt 04.02.2014. 14:53:06
saku vadībai, ka mums ir skolā problēmas, ka izdzīvo stiprākais, ka tiek pazemoti un nerroti labestīgie bērni un paŗējiem,kuri negrib nonākt agresoram par mērķi ...jāturās līdz. Atbilde- neko darīt nevaram, tikai vērot. Un tad nu es esmu viens , un nezinu cik mana veselība to izturēs, jo nav atbalsta- mēs skolotāji esam vieni. Un es saprotu tos skolotājus , kuri paliek nejūt[īgi, tā viņi izdzīvo
Kārtības jau vardarbības novēršanai ir ar visiem nepazemojošajiem sodiem, tikai neviens jau ar tiem varmākām negrib krāmēties. Skolotāji vieni. Pašvaldības policija un sociālais dienests pasmaida un atbild, ka viniem ir svarīgāki darbi par apsaukātāju un kaušļu šķiršanu skolā. Atsevišķas istabas jau lika ierīkot, tikai naudu pieskatītājam ar sociālo izglītību gan valsts aizmirsa iedot. Tā ka viss pa vecam. Bērniņi ālējas, skolotāji tiek galā kā prot vai piever acis, jo paši arī grib būt veseli.
Adekvāti. Nu re, tā vajag rīkoties VECĀKIEM. Jūs to drīkstat un efekts ir acīmredzams. Šie bezkaunīgie vardarbnieki citu valodu nesaprot. Bet skolotāju par šādu rīcību, protams, atlaistu no darba un vēl pa avīzēm un TV izvazātu.
Piekrītu viedoklim, ka vardarbība skolās pamatos ir skolotāju un vadības atbildība, jo visos gadījumos, kad nācies par šo problēmu debatēt ar skolu, skolotāji , vismaz sākotnēji, nostājas agresoru pusē. Bērnam, kurš cieš no vardarbības, tiek pārmesta nespēja iekļauties klases kolektīvā. Ir grūti pierādīt, ka maniem bērniem nav jāpiedalās citu pazemošanā tikai tāpēc, lai iederētos klasē un izpatiktu vadoņiem. Kāpēc skolotāji ir agresoru pusē? Jo protestētāji rada problēmas, kuras ir jārisina, bet risināt tās nemāk un negrib. Tomēr sūdzību rakstīšana neko neatrisina.Ir jāpalīdz bērnam tikt galā ar esošo situāciju. Man, diemžēl, smaga, bet par laimi pozitīva pieredze šādas situācijas risināšanā. Vienam no maniem bērniem ļoti nepaveicās ar klasi un audzinātāju, kas izteikti lobēja agresorus. Mēs mājās izstrādājām detalizētu plānu, apzinot vietas un laikus, kur un kad visbiežāk rodas iespējas vardarbībai, izplānojām, kā no šādām situācijām maksimāli izvairīties un pakāpeniski atjaunojām bērna pašapziņu. Tagad viss ir labi, bet nevienam šo pieredzi nenovēlu.
Juhņevičas kundzei 03.02.2014. 21:50:53
Pievienojamies arī citiem vecākiem. Tas, ko šobrīd uzrakstījāt un ko pieņēmu MK ir absurdi, jo tas realitātē nedarbojas. Viens vecāks rakstīja, ka agrāk uzšāva ar lineālu pa pirkstiem, pa pakaļu un arī pa ausi un miers bija, bija klausīšana, bija bijāšana un pārējie- mierīgākie bērni varēja netraucēti stundās mācīties. No mūsu klases vienu tādu puišeli izlika un visi uzelpoja. Ieej klasē stundas vidū un reti kur būs klusums, reti kur tiešām mācīsies, reti kur būs redzama un jūtama cieņa pret skolotāju, jo sevišķi 5-7 klasēs, ieskaitot. Mūsdienu metodes in nepareizas. Bezkaunīgajiem pirkstu kratīšanas un pie direktora saukšana vispār neko nelīdz, viņi atnāk atpakaļ un klasi un atklāti ņirdz par "socīti" un pārējiem. Viņiem tā ir spēlīte, nekas vairāk. Mūsu laikos pielika pie sienas un lika vnk rokas uz sāniem turēt, ātri saprata. Arī dzīvnieku pasaulē mātes strikti, bet ar mīlestību sapurina mazos nepaklaušas laicīgi. Tas nenozīmē, ka viņas dara pāri. To sauc par audzināšanu, jo acīmredzami pārējais jau vairs nedarbojas. Juhņevičas kundze tiešām varētu pateikt konkrētus mērus, ko tieši darīt ? Kam darīt ? Ja draudētu kas tāds, kā nedēļa kolonijā, būtu savādāk, bet tā nav. Mūsdienās derētu !!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.