Lietotājvārds
Parole
vecs students 20.11.2013. 21:24:30
Kādreiz studentiem nodarbības bija katru dienu līdz15-16- tiem, arī sestdienās. Tagad - studentam lekcijas beigušās ātrāk kā 1. klases skolēnam! Piedevām- kādas pāris dienas nedēļā vispār brīvas! Saprotu, ka pie pašreizējām iespējām, interneta daudz-ko var izdarīt pats, taču ... . naudiņa ripo! Viss ir tik izstiepts! Šīs lietas būtu jāpārskata! Darbu studentiem arī grūti piemeklēt, jo bieži dienā tā 1 nodarbība ir! ... un ja vēl par to jāmaksā pašiem....
Visi šie priekšlikumi nedos ne tik cik melns aiz naga kamēr izglītības sistēma Latvijā būs liels biznesa projekts. Budžeta vietas-? Tas jau ir tāds pats projekts, kā nauda seko skolēnam. Tikai šajā gadījumā studentam. Katra augstskola ir ieinteresēta, lai šīs vietas ir aizpildītas. Ar cik kvalitatīviem studentiem - tas jau ir otrā plāna jautājums. Gribi studēt par maksu - lūdzu. Galvenais ir samaksāt, Tālāk jau vari muļļāties. Tādēļ (lai nopelnītu) jau augstskolas arī cenšas uzkraut savas problēmas valstiskām struktūrām. un tur atrodas dzirdīgas ausis. Centralizētie eksāmeni. Ļoti jauks pasākums. Izdevumus apmaksā valsts un pašvaldības. Pārbauda visus (gandrīz), pat tos ko nav jēga pārbaudīt, un balstoties uz rezultātiem augstskolas veic uzņemšanu (arī budžeta vietās). arī tas nekas, ka šādi valsts gada zaudējumi lēšami uz 5 miljoniem latu. (skatīt http://www.e-klase.lv/lv/zinas-komentari/zinas/aktualitates/pagajusaja-gada-studijas-partraukusi-desmita-dala-jauniesu/1/ )
Vajadzētu kaut kādu laiku nostrādāt savā par budžeta līdzekļiem iegūtajā specialitātē un, ja kāds ļoti spējīgs... aiziet uz citu jomu vai privātu iestādījumu, atmaksāt šo budžetiņu darba devējam - varbūt tad bišķi padomās. Starp citu, padomijā tā bija. Ne viss ir slikts, kas nāk no pagātnes!
1 no daudziem 15.11.2013. 16:11:10
Protams ir pedagogu pārpilnība, tik arvien mazāk ir strādāt gribētāji. Būs adekvāta samaksa, būs , kas strādā- tik nevajag par to elpu pakausī!!!!!!!!!!!!!! Tā nu gan nav!!!!!!
izglītība un Kultūra 15.11.2013. 14:36:56
„Latvijas Universitātei (LU) un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA), lai novērstu studiju programmu dublēšanos valsts universitātēs, ir jāuzsāk sarunas par iespējamo institucionālo apvienošanos,” ceturtdien, tiekoties ar Latvijas Universitātes vadību, teica izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.
Piekrītu ministra viedoklim- šajā augstskolā tiešām ir kapacitāte tehniskas izglītības iegūšanai- budžeta līdzekļi studijām jānovirza tur, nevis "jācep" kārtējie humanitāro zinātņu liekēži, jo "slabo" kaut ko tehnisku mācīties! Un šis attiecas uz visu augstākās izglītības sistēmu Latvijā. Žēl gan, ka Ķīlim neizdevās šo jomu izreformēt, gan jau ka kādi uzlabojumi būtu bijuši!
TIEŠI TĀ! 14.11.2013. 12:38:23
Uzskatu, ka visās augstskolās būtu jāpārskata piedāvātās studijas! Piešķirt budžeta vietas tikai profesijām, kuras tendētas šajā specialitātē. VEIKT REVĪZIJU!
Beidzot kādam smadzenes darbojās111
Vairāk kā 20 gadus brīvā Latvijā esam darījuši visu ko vien vēlamies-maisījuši, salikuši, pieslīpējuši. Taču ir standarta lietas, situācijas, kuras nevajag mainīt-lauksaimnieki studē savā augstskolā, mediķi-savā, inženieri-savā. Kādi naudas līdzekļi ir izšķērdēti, šādi, kā līdz šim gatavojot jaunos pedagogus! 1000 pret 100! Katastrofa! Un mēs, skolotāji, ar 20 un vairāk gadu darba stāžu, cenšamies ar savu tiešām labo, centīgo, radošo darbu izglītot skolēnus par minimālo algu! prieks un cerība, ka varbūt tagad ministrs sāk iedziļināties naudas izšķērdēšanas jautājumā!
Tomēr pāris vietās apgūt līdzīgas profesijas vajadzētu, lai ir konkurence. Bez konkurences kļūs zemāka kvalitāte.
Es arī domāju, ka augstskolām vajag ievērot specializāciju (kā bija agrāk). Tas pats attiecas uz RSU. Tā ir vieta tikai jauno mediķu kalvei, nevis kā pašreiz.
Problēma nav pensionētajos skolotājos. Katram ezim zināms, ka skolēnu skaits samazinās. Tad kādēļ gan atvēlēt tik daudz budžeta vietas pedagoģijā?
Tur jau tā nelaime, ka jaunieši mācās, bet par esošo atalgojumu Latvijā strādāt nevēlas. Vispār ir liela tendence mācīties tikai papīra, mācīšanās pēc. Un galā iznāk speciālisti, kas nealkst darba savā specialitātē. Rodas jautājums - priekš kam?!! Un LLU patiešām vairāk jākoncentrējas konkrētajai specializācijai. Manuprāt tas ir tikai apsveicami.
Varbūt pieejama statistika - cik Latvias skolās strādā pensionētu skolotāju? Ministrija skaidro, ka pedagoga izglītību par valsts budžeta līdzekļiem ik gadu iegūst 1379 skolotāji sešās valsts dibinātās augstskolās. Savukārt darbu Latvijas skolās gadā sāk vien ap 100 jauno pedagogu.
kāda velna pēc lauksaimnīcības universitātē ir jāmāca tie sviesti, kur māca visur citur?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.