Lietotājvārds
Parole
Jā, vidusskolas jāapvieno, bet augstskolu tīklu neviens negrasās pārskatīt. Tos jau nedrīkst aiztikt - rektori dreb par savām darbavietām. Augstskolu, to filiāļu paliek arvien vairāk, pie kam skolēnu skaits samazinās. Vairs nav nekādu konkursu. Tiki augstskolā - tevi izvilks. Un ja vēl par maksu - tad vispār nav problēmu. Vai tas nav absurds!!!
ne rīdziniece 02.02.2015. 19:56:58
Mums jau tas ir ierasts ka visa Latvija "dzīvo" Rīgā. Atveriet beidzot acis un paskatieties, kas notiek laukos? Tie vienkārši izmirst un izmirušo ciematu robežas straujiem tempiem tuvojas Rīgai. Drīz LV teritorija būs tikai Rīgas un pierīgas robežās. Jūs esat aizmirsuši galveno, ka valsts var pastāvēt ja tai ir teritorija, iedzīvotāji un suverēna vara. Tad padomājiet tieši par iedzīvotājiem!!!! Kas notiks, ja tie visi dzīvos tikai pilsētās?!
skolotā 10.12.2014. 09:43 Dr;īzāk jādomā, kā nepieļaut skolā vairāk kā 25 klasē. Un lauku vidusskolā pietiek ar 10 bērniem klasē. Laukos skolu nav... Un nav ko katru mazpilsētu uzskatīt par ciemu. . . un vsp lauki ir pļavas... un apkārtne ir ciems!!! Lauki - поле Uz Lauka govis ganās nevis skolas tur ir!!! Un skolotāji arī kādas govis vai kazas uz lauka mācāt :D ?
Kad es mācījos, mums arī turpat pagastā bija (un ir vēl joprojām vidusskola, bet tik un tā brakāju uz pilsētu uz ģimnāziju, jo līmenis tajā vidusskolā tik zems, ka gandrīz neviens tāpat augstskolā iestāties nespēj. Droši vien nevar attiecināt uz visām skolām par zemo līmeni, bet vidusskolnieki jau nu var izbraukāt uz pilsētām, kur līmenis pārsvarā ir stipri augstāks.
Dr;īzāk jādomā, kā nepieļaut skolā vairāk kā 25 klasē. Un lauku vidusskolā pietiek ar 10 bērniem klasē.
Mūsējos laukos viena otra jaunā ģimene no pilsētas atgriežas dzīvot , laiž bērnus b-d, skolā un brauc uz pilsētu strādāt mierīgu sirdi. Vakarā bērnus savāc. Bērni visu dienu pieskatīti.
Par ietaupītajiem līdzekļiem var palaist skolēnu autobusu. Pilsētas skolā 30 bērni ir viena klase, ko pārvalda viens audzinātājs, bet laukos- vesela skola ar visu administratīvo aparātu un telpu izmaksām. Kāpēc jāslīpē novada centra ielas? Tur pulciņu nav? Un arī skolā var iekārtot telpas kaut mājasdarbu pildīšanai, kamēr citiem pulciņi beidzas, visus salasa, izvadā pa mājām. Sociālais pedagogs paseko, ko kurš dara. Domāju, ka sauklis- "nav skola, izmirst lauki" nav gluži patiess. "Nav darba vietu, izmirst lauki" ir patiesāks. Jo tagad tie, kas grib strādāt, tāpat brauc uz pilsētu to darīt, bērnus ved līdz. Cik ilgi tā braukās, ņems un pārcelsies uz pilsētu pavisam. Laukos paliks pabalstu dīcēji.
arī skolotāja 09.12.2014. 20:23:56
Kur tad klasē ir 2 skolēni?
Tātad aplūkosim situāciju - ja esmu dzimusi "tukšajos gados", kad bērnu dzimstība vienkārši bija maza, man būtu bijusi liegta vidusskolas vielas apguve Valsts ģimnāzijas statusa skolā, jo - mūsu klasē sākotnēji mācījās 19 skolēnu, šobrīd skaits pieaudzis līdz 20 *tagad mācos 12. klasē*. Realitātē mācību process šādā klasē ir daudz kvalitatīvāks un sakoptāks, kad mācījos pamatskolā, klasē bija, ja nemaldos, 24-25 skolēni un jau ar šo pāris bērnu pārsvaru skolotājam bija daudz mazāka pieeja katram izglītojamajam. - lielā ideja ir tāda, ka nebūtu diezko gudri nospraust stingrus, neelastīgus skaitļus, jo skolēnu skaitu klasē nosaka dažādi faktori - kā arī 22 bērni klasē ir daudz, piekrītu, ka vajadzētu ieviest minimumu, bet tiem vajadzētu būt kādiem 16 bērniem, nevis 22
Sen jau bija jāsakārto jautājums par skolēnu skaitu klasē. Kas tā par mācīšanu, ja klasē 1-2 skolēni un prasa algas paaugstinājumu. Tad, kad šie jautājumi par skolēnu piepildījumu klasē bija kārtīgi atrunāti, problēmu nebija. Arī ,apvienojot klases,jānosaka skolēnu piepildījums. Kāda var būt vidusskola, kur katrā klasē 8-10 skolēni? Vidusskolām jābūt reģionālām ar pietiekošu skolēnu skaitu, tad arī var prasīt mācīšanas kvalitāti. Lai ministrei izdodas sakārtot skolu tīklu kopā ar pašvaldībām!
Agrāk bija vidusskolu tīkls retāks, bet!!! pie katras vidusskolas bija internāts, un tas bija ļoti labi, lai tie, kam līdz skolai bija grūtāk aizbraukt (nu lauki jau nav Sigulda, Bauska un citas pierīgas vietas, kur kursē vilciens un autobuss bieži, lauki ir, kur bērni iet līdz autobusam 2-3 un pat vairāk km līdz autobusam.
Piekrītu!
Par lielo skolu klašu piepildījumu gan derētu padomāt. 20-25 maksimums, ja domā par bērniem!
Pati strādāju laukos. Novada centrā IR jābūt vidusskolai. Uz vidusskolu lielos bērnus tiešām var vest ... skolas autobuss. Mazos gan nav prāta darbs vest tālu svešumā uz visu dienu. Bieži viņi arī lielu dienas daļu noklaiņo! Pamatskolai (vismaz līdz 6. klasei ) bērniem jābūt tuvu savai dzīves vietai. Mazajās skolās jādomā, kā bērnus nodarbināt pēcpusdienā: māksla, mūzika, sports ,,, . Redziet, bet tās jau atkal ir finanses. Mums mazā lauku miestiņā ir mūzikas un mākslas skola, sporta skola, arī daži pulciņi'( zem viena jumta) Bērnus no rīta atved, pēc stundām viņi sadalās kur nu kurais iesaistījies, pēcpusdienā 16:00 sāk kursēt 2 skolas autobusi atpakaļceļā. Skolā ir virs 90 bērniem, gluži tas 100 nav.Klasē 8- 18 bērni (kā nu kurā). Sāpīgi dzirdēt, ka mēs te nestrādājam, dzīvojam uz citu rēķina,par velti saņemam naudu. Pat iedomāties nevarat, kādas pūles ieliktas, lai te tās mūzikas un mākslas un sporta skolas būtu. Mūsu bērni startē labi pa mācību, mūzikas, mākslas, sporta līnijām. Sportā- pat pirmās vietas republikā mazo skolu grupā, arī mūziķīšiem konkursos augsti sasniegumi! Ja šī skola nebūtu saglabāta, bērni klīstu kaut kur pa novada centra ielām - nebūtu pieejams nekas no iepriekš minētā. Sāpīga tā laukus diskrimitējošā politika. Ja te nav 1000 cilvēku ,tad nav vispār? Visu izmēzīsim miskastē!
Doma pareiza, ar to vajag sākt. Un vajag noteikt arī maksimālo skaitu klasēs - 28 vai 30, nevis vairāk.
Ja izglītība ir tikai "jumtsvirsgalvas" pēc, jo "bērniņam tāpat nav ko darīt, lai labāk iet skolā", tad tāda ņerkstēšana ir vietā. Ja cilvēkam (kaut bērnam) ir vēlēšanās mācīties, tad brauc un pārvietojas kā var. Kāpēc uz Rīgas 1.ģimnāziju brauc no Siguldas, Tukuma, Jelgavas, Ogres u.t.t? Un neviens nekunkst?
cik metriem ir jābūt>?
Uzcelsim pie katras privātmājas pa skolai, lai taču bērniņu vējš nesapūš, izejot ārā! ....Anikusi tā ņerkstēšana! Tā ir normala doma- vidusskola nevar būt aiz katra stūra!
skola laukos 09.12.2014. 14:05:52
Mūsu skolēniem ir izvēle, viņi var doties uz tuvāko pilsētu, jo autobusi ir pieskaņoti darba laikiem, bet tas nozīmē: 1) nekādu ārpusklases nodarbību, jo pēc stundām jāsteidzas uz mājām, citādi ar pēdējo autobusu atvizinās mājās ap pusastoņiem vakarā, 2) skolā nodarbības beidzas pēc 15-iem, un skolēns vazājas pa ielām, autoostu, jo nav kur palikt. 3) daudziem laukos tas autobuss ir 2- 3 km no mājām. Kas par to domā?
dizvai bērni jutīsies neērti un nepraktiski, ja viņi klasē būs, piemēram 10. nepraktsiki būs tad, ja nāksies braukt 30-40km uz tuvāko svešo videni. Braucot ar autobusi paies vismaz 1h, kas tik izlietota nelietderīgi. No rīta noguris, jo jāceļās vismaz 1h ātrāk, vakarā vēlāk gulēt aizies, jo atkal ceļš un kāda runa par pulciņiem, to nebūs, jo transports tik vēlu nekursēs un nevienu speciālli negaidīs.
no skolas - PAR PAKĀPĒM 09.12.2014. 12:13:22
IZM mājas lapā par Darba grupas 8.12.2014. gada apspriedi izlasījām: "...Tiek piedāvāts proporcionāli mainīt izglītības pakāpju finansēšanas izmaksas..." Kur var izlasīt informāciju par priekšlikumu MAINĪT IZGLĪTĪBAS PAKĀPJU FINANSĒŠANAS IZMAKSAS?
"dažu bērnu dēļ vērt vaļā veselu klasi?" - Daži bērni ir 3, 4 gb. Bet laukos klasēs var būt arī 9 gb, 10, 11 gb un vairāk. Un tas ir normāli. Viņi ar prieku mācās! Un jūtas labi. "Nepraktiskumu", "problemas" (minēts Raimo komentārā) un likumus no augšas izdomā ierēdņi. Diemžēl.
Jo tālāk, jo trakāk...
Nu ja nožēlojami ja piemēram salasās 10 skolēni dēļ to pārejo nenokomplektē 10 klasi? nja ...
Pirmkārt, neviens neliek iet kājām, otrkārt, dažu bērnu dēļ vērt vaļā veselu klasi? Arī paši bērni nejutīsies labi, jūtot, ka sagādā tādas problēmas un nepraktiskumu.
Forši, ne, ja 15 gadīgiem janiešiem tagad būs, piemēram, 10 kilometri kājām jāiet uz skolu. :/ Atgriežamies pagājušā gadsimta sākumā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.